Ve stínu Hvozdu

Ve stínu Hvozdu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397707/bmid_ve-stinu-hvozdu-WFj-397707.jpg 4 508 137

Agnieszka miluje své domovské údolí, klidnou vesnici, lesy a průzračnou řeku. Ale na hranici stojí zlověstný Hvozd plný zlomyslné moci, jehož stín tíživě padá na její život. Aby zlé síly zůstaly v Hvozdu, spoléhají Agniežčini lidé na chladného a vypočítavého čaroděje známého pod jménem Drak. Ten však za svou pomoc vyžaduje hrozivou cenu: každých deset let mu musí jít sloužit jedna mladá žena, což je osud téměř stejně hrozný, jako kdyby propadla Hvozdu. Další volba se rychle blíží a Agnieszka má strach. Každý ví, že tentokrát si Drak vezme Kasiu — krásnou, hodnou, statečnou Kasiu, Agniežčinu nejdražší přítelkyni, která je vším, čím Agnieszka není. A neexistuje způsob, jak ji zachránit. Ale když Drak konečně přijde, překvapivě si vybere někoho jiného.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Uprooted , 2015

Parwana
22.01.2020 5 z 5

Původně jsem nechtěla dát nejvyšší hodnocení, ale nakonec mě knížka strhla. Po přečtení jsem seděla, knihu svírala v náručí a nevěřícně zírala. Pravý a nefalšovaný majstrštyk, i když korektury nebyly stoprocentní a některé věci jsem úplně nepochopila. Nádhera; ještě tomu chyběli kozáci s vodkou a bylo by to dokonalé. Už teď se moc těším an další autorčiny počiny.

Safira7
17.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, rozhodně není ztrátou času, ale dala by se napsat kratší a ještě o to více napínavější. Některé pasáže byly zbytečné dlouhé a nudné.

Sirius
06.01.2020 3 z 5

ke čtení týhle knížky mě dovedla zvědavost. A taky nadšený ovace. Jak už je u Hostu zvykem, grafika je super a překlad taky, co taky jinýho čekat od Milana Žáčka. Další, co se mi na tom líbí, je výchozí bod, kterým jsou pohádky zmixované s fantasy a když si k tomu přidáte inspiraci slovanským prostředním, pak je to paráda. A ono to celý působí dost osvěžujícím dojmem. Hlavně prvních 200 stran, kdy si budují vztahy a celý to trochu připomíná Krásku a zvíře... jen lehce poupravenou. Kdy si hrdinka sem tam na něco ztěžuje a její "domácí" jí nadává do hloupých hus. Ale v určité míře se to dá. Nemluvě o tom, že za hlavního padoucha je tu les (o kůrovci tu (naštěstí) nikdy neslyšeli, zkrátka a dobře je fajn, že Noviková na to jde trochu jinak. Jenže pak se stane to co asi u každý fantasy za posledních x let. Noviková stejně jako celá řada jejich kolegů se utrhne ze řetězu a rozhodne se, že napíše trilogii nacpanou do jedný knížky, takže přijde cukrová vata a knížka nabobtná. Naštěstí to není bobtnání do velikosti Anny Kareniny, ale i tak je to šílený. A přitom stačilo napsat krátkou napínavou knížku

Deia
02.01.2020 4 z 5

Kniha sa mi páčila, dej plynul rýchlo a stále som bola zvedavá, čo bude ďalej (aj preto som ju čítala len dva dni). Páčilo sa mi, že je rozprávaná v ja forme z pohľadu Agnieszky. Páčilo sa mi počiatočné, pomalé plynutie príbehu, potom to už na môj vkus malo dosť rýchly spád. A páčila sa mi aj postava Draka. Ale niečo mi tam proste chýbalo. Takisto oceňujem, že je to len jedna časť, takýchto fantasy kníh je veľmi málo, aj keď ďalšia časť z tohto sveta by sa mi páčila :-)

vladenec
28.12.2019 5 z 5

Naprostá energetická pecka, která vás zavede okouzleně ale opatrně našlapovat Hvozdem. Ta atmosféra by se dala krájet.
Pro mě překvapení roku. Mám autorčiny knihy ráda, Temeraire je ale úplně jiný než tato hororová pohádka těžící ze slovanských bájí a pověstí. Ti, kdo vyrostli na Kráse nesmírné budou nadšení.

Tesset
01.12.2019 1 z 5

Za mě teda strašná nuda. Plno popisných částí, málo dialogů. A navzdory častým popisům jsem se ztrácela a někdy nechápala, o co jde, i když to bylo možná i tím, že jsem po většinu doby nedokázala udržet pozornost. Dost mě mrzelo, že tam nebyl více rozpracovaný vztah mezi Drakem a Agnieszkou.

Nika431
24.11.2019 5 z 5

Kniha mě zaujala v knihkupectví a musím říct, že toho nelituju, je to velmi čtivý a napínavý příběh. Místy i strašidelný, trošku mě děsilo popsání Hvozdu autorkou, ale jinak knihu určitě doporučuju. Palec nahoru autorce, že je to jen jeden díl.

Annabella
20.11.2019 5 z 5

Z této knihy jsem absolutně nadšená. Krásný příběh, vývoj postav a dynamika s jakou kniha plyne. Musím říct, že také velice oceňuji, že to není na pokračování.
Fantasy knih na jeden díl je teď jak šafránu.
Vřele doporučuji a určitě se k ní ještě někdy vrátím

zuzka.boruvka
15.11.2019 4 z 5

Příběh o Hvozdu, Agniezske a Drakovi je originální a velmi svěží. Líbí se mi využití slovanské mytologie a celková atmosféra příběhu, která je současně strašidelná, mysteriózní, romantická, ale především kouzelná. Agniezska a Drak jsou skvěle napsané hlavní postavy, které se během příběhu vyvíjí a funguje mezi nimi chemie a napětí, které vyvrcholí v jediné sexuální scéně. Ta je velmi podivuhodným momentem v příběhu, protože i když ji čtenář chápe jako očekávaný moment ve vztahu Agniezsky a Draka, tak její stvárnění do příběhu nějak nesedí.
Co mě trošku v příběhu rušilo byla rychlá transformace Agniezsky do roly mocné čarodějky, která dokáže sekundovat Drakovy a přitom umí jenom pár zaklínadel. Ale tento prvek jedinečnosti a zázračně rychlé transformace je něco, s čím se setkáváme poměrně často v knihách a filmech.
Co mě naopak zaujalo hodně je míra, do jaké je věnována pozornost rozdílům mezi přírodní Agniezsky a hodně strukturovanou magií Draka a ostatních čarodějů. Snaha o vysvětlení podstaty magie je vzácní součástí fantasy knih, dodává jim hloubku a krásně dotváří komplexnost každého fantasy světa.
Závěr knihy je třešničkou na dortu, není to očekávaná sladká romantika a není v ní žádný zvonec, který bude znít. Je to jenom další moment v příběhu a náhodou se stane, že je šťastný.

verulik196
09.11.2019 3 z 5

Kolem knihy se točilo spoustu pozitivních reakci, tak jsem si ji taky půjčila. Na jednu stranu se mi líbil styl psaní, ale na druhou mi příběh a celá ta myšlenka přišla strašně zvláštní. Začátek se mi líbil, ale pak mě to bavilo méně a méně. Věřím, že někoho ta knížka mohla bavit, mě ale až tak nezaujala.

TerryDee
03.11.2019 5 z 5

Zajímavě napsaná fantasy pohádka, díky níž se dostaneme do světa plného kouzel a netušených možností, kde se snaží dobro bojovat se zlem. Takhle by se dala shrnout tato knížka.
I když je začátek trochu pomalejší a rozvleklejší, tak postupem času to přidává na síle a čtivosti. A než se člověk naděje, tak je konec a nestačí se divit, jak k tomu došlo. Dle některých reakcí ne všichni byli s koncem spokojení. Podle mě si autorka buď nechala zadní vrátka, kdyby se do tohoto světa chtěla ještě vrátit, a nebo jen chtěla, aby bylo na čtenáři, jak si pomyslí konec, v němž se mu bude dále rozvíjet vztah Agniezsky a Draka/Sarkana.
Co se mi líbilo, byla myšlenka zlověstného hvozdu/lesa, který je plný zášti, vzteku a požírá nevinné oběti. Podle mě je to zajímavé a netradiční. Neboť padouchem většinou bývá nějaká osoba, ať už to je obyčejný člověk nebo nadpřirozená bytost.

Atekram
27.10.2019 5 z 5

Po dlouhé době se mi dostala do ruky "nová" kniha, která mě zaujala. Příběh je převyprávěná pohádka, je plný archetypů, symbolů a scén, které důvěrně známe. Přesto je originálně pojatý, jsou v něm zvraty a především dobře napsané postavy. Vyprávění sice sledujeme z pohledu mladé dívky, ale má hloubku, je dospělé a někdy víc realistické (i přes všechnu tu magii kolem) než bychom čekali. Hodně oceňuji detaily a určité duševní pochody a chování postav, které by možná udělal nebo cítil v podobné situaci i čtenář. SPOILER Vztah hlavních hrdinů mi vůbec nevadil, a to jak se vyvíjel by nás se znalostí jejich protichůdných povah ani nemělo překvapit. Závěrečná část mě potěšila, hlavně konečná pointa hvozdu a to, že nemá vyloženě otevřený konec, který slibuje 10 dalších dílů.

moira2912
14.10.2019 4 z 5

5.10.2015 - 4,5*
Bylo to skvělé.
Ani ne tolik nápadem nebo dějem, ale tou zatraceně úžasnou atmosférou.
Námět byl svým způsobem také originální, a s pozadím, které autorka vymyslela, se skvěle doplňovaly. A Drak! Nápad s drakem, Sarkan, damn, chci taky svého. I když to byl tak upjatý idiot.
Hlavní hrdinka byla jiná, než jiné protagonistky. Byla jistým způsobem roztomilá katastrofa, ale dostala se mi pod kůži. Charaktery celkově byly... jiné a lepší, než v ostatních příbězích a bývalých pohádkách.
Fungování vztahů. Magie. Všeho. Líbilo se mi to pro svou originalitu a svoucnost a syrový potenciál.
Děj byl také skvělý. Byly tam zvraty, které mě zarazily. Byly tam scény, které jsem nečekala, a které dělaly příběh tak nějak reálnější a, jistým způsobem, i tvrdší. Celkově to bylo napsané dobře, bylo to chytré, dobře zkonstruované, malé detaily příběh prohlubovaly, když si je zpětně uvědomíte, hodně se mi to líbilo. :)

uziRM
10.10.2019 5 z 5

Každé fantasy je svým způsobem jedna velká pohádka, někdy pro děti, někdy ale i zároveň pro ty starší. Tahle se mi krásně četla. Postavy, příběh i prostředí jsou k příjemnému zamyšlení. Každý by si mohl jednou za čas takovou pohádku přečíst. Konec dobrý, všechno dobré.

a.a.candys.life
03.10.2019 3 z 5

Knihu jsem četla strašně dlouho a konečně jsem jí dočetla. Bohužel mi příběh nic nedal.
Je krásně napsaná, ten svět je hezky vykreslený. Je to milé čtení na podzimní dny.

JajaCZ
19.09.2019 3 z 5

POZOR SPOILER!

S touto knihou som mala veľmi zložitý vzťah. V jednu chvíľu ma bavila, ďalšiu nie.
Autorka má schopnosť vytvoriť skvelú atmosféru, ktorá vás vtiahne, ale nekonečnými popismi vás z nej vytrháva. Osobne ma to čarovanie Agnieszky vôbec nepresvedčilo, nezaujímalo a nudilo. Hlavná hrdinka dookola čary šepkala a spievala, ovplývala neuveriteľnou čarovnou silou, o ktorej pred pár týždňami nemala ani tušenia a vlastne nebolo pre ňu vôbec náročné túto moc ovládať. Myslím, že problém tohto príbehu je v tempe a časovaní. Máte pocit, že Agnieszka si schopnosti čarovať vycucala z prstu. Najprv si zaklínadlá listuje v knihe, a o pár strán ďalej už jej tých 5 naučených stačí k ovládnutiu sveta i zničeniu Hvozdu, je schopnejšia a silnejšia ako ostatní, rokmi ostrieľaní, čarodejníci. Na dvoch riadkoch je zajatá srdcestromom, aby hneď z neho vyšla. Všetky situácie útočenia Hvozdu nepôsobia náročne alebo nebezpečne, keďže ich hrdinovia zdolávajú s ľahkosťou. Stíhnu si ešte odskočiť na čaj alebo si pospať. Vzápätí už niekam cestujú, chystajú ďalšiu akciu bez rozmyslu a oddychu. Však nejako to dopadne. Absurdita celého príbehu, kedy som mala pocit, že autorka sama nevedela kam príbeh smeruje, ako ho vyrieši a zakončí, ma naozaj vytáčala. Ako i podivný milostný vzťah Draka i Agnieszky, ktorý sa vlastne nijako nevyvinul. Každopádne knihu nezatracujem a myslím, že si určite nájde svojich čitateľov. Možno som len nemala správnu náladu a zamrzelo ma, že sľubne vybudovaný začiatok tak nešťastne pokazila.

VenAlud
06.09.2019 4 z 5

Čtyři hvězdičky za slibný začátek a dechberoucí konec! V prostředku lítalo nějak moc useknutých hlav na můj vkus :D...

Dani3
26.08.2019 2 z 5

Ve stínu hvozdu je špatně napsaná hororová pohádka, kde se nejde bát, protože autorka nebyla za celou dobu schopná vytvořit tu správnou atmosféru. Příběh je zbytečně rozvleklý, rozhodně by mu prospělo zkrácení, minimálně o ty opakující se sáhodlouhé popisy „strašlivého“ Hvozdu. Velmi dlouhé bylo čekání na vysvětlení, proti čemu to hlavní hrdinové vlastně bojují.

Hlavní postavy jsou obě nevýrazné, bez jakéhokoliv vývoje. Agneszka je nemotorná a věčně ušmudlaná, její kouzlení je vycucané z prstu tak, aby to vyšlo. Drak/Sarkan má být mocný čaroděj, ale místo toho je to pouhý hrubián, který Agneszku v jednom kuse uráží a zesměšňuje. Po pravdě trochu mě zarazilo, kde se z ničeho nic vzala ta romantika mezi Sarkanem a Agneszkou.

berka.pavel
23.08.2019 5 z 5

V topu. Nic extra zvratového, ale krásně se to čte. Je tam sex i romantika... ;-) Takže spíše pro děvčata.

kneslova
03.08.2019 4 z 5

Celkem dobrá pohádka, ale aby byla výborná, musela by se hodně zkrátit nebo tam přidat nějaké dějové prvky, jelikož jsem ji četla několik dní, připadalo mi, že čtu to samé znovu. Nejlepší se mi zdál začátek, ale jinak čtivé