Ve stínu černých ptáků

Ve stínu černých ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194111/bmid_ve-stinu-cernych-ptaku-ETD-194111.jpg 4 382 134

V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega. Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka. Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci. Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Jota

In the Shadow of Blackbirds , 2013

adelinka
01.01.2019 5 z 5

Super rýchle čítanie. Mystika, napätie....... Chvíľami som očakávala nejaký zvrat k lepšiemu, čo sa týka Stephanovej smrti, ale veď neišlo o rozprávku....bolo to tak ako malo byť.

Devil-Ivet
19.12.2018 5 z 5

Parádní námět, parádní kniha. Trochu strašidelné, dobře napsané a hlavní hrdinka mi přirostla k srdci. K téhle se určitě budu vracet.

v.kalabova
17.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Nádech duchařiny byl... celkem uvěřitelný. Čemu jsem ale tak nevěřila, to byly vztahy mezi postavami, možná i postavy samotné. Přišlo mi, jak kdyby "mluvily" do prázdna a vlastně bylo jedno jestli tam byly nebo ne. Dost možná jsem se nechala strhnout lavinou pozitivního hodnocení a od knihy jsem čekala příliš. Ale za tu cenu a za to, že vyplním další políčko do čtenářské výzvy, proč ne. Celkem kliďánková, nenáročná četba.

Starllete.
16.08.2018 3 z 5

Podle anotace jsem věřila, že to bude strhující čtení. A mohlo by nejspíš být, kdyby téma zpracoval jiný autor.
Celou dobu jsem se při čtení nemohla zbavit dojmu, že byla kniha zařazená do špatné kategorie. Spíš než horor mi to připadalo jako young adult. Chování postav, jejich dialogy, myšlenkové pochody hlavní hrdinky mi přišly takové naivní a povrchní. Nedostatek detailů a to, že autorka vůbec nešla do hloubky, mě na knize rušilo asi nejvíc. Nedokázala jsem se ztotožnit s žádnou postavou.
Konec byl předvídatelný a takový uspěchaný.

Elea
14.08.2018 2 z 5

Nesmírně zajímavé téma, nesmírně mizerně zpracované.

tynkaiscrazy
24.07.2018 2 z 5

příběh s potenciálem, ale to zpracování bylo otřesný. podílela se na tom jak spisovatelka, tak i překladatelka (v mém vydání Libuše Čižmarová, hádám, že je to jediné vydání tohoto příběhu), která většinu anglických frází překládala doslova, nikoli tak, aby v češtině netahaly za uši. dále si nelámala hlavu s překladem vzkazů, které jí Stephen zanechával.
aby nebyla ale všechna špína na překladu, nutno podotknout, že takhle povrchně napsaný příběh jsem ještě nečetla. postavy jako by byly právě uplácaný z hlíny, jen se základními charakteristickými vlastnostmi. většinu knihy tvořily dialogy, málo se popisovaly Marryiny pocity. Sama hlavní hrdinka mě mnohokrát donutila protočit oči vsloup, její poznámky jsem fakt nedávala.

kdyby se pera uchopil s tímto nápadem někdo jiný, mohlo být mé hodnocení docels rozdílné. jaká škoda!

Annkag
21.04.2018 3 z 5

Zaujímavý príbeh,ktorý ma dostal od začiatku a napatie a očakávanie ma nepustilo ani potom ako som za knihou zatvorila poslednú stránku.
Temné,miestami nevysvetlitelné ale najma pútavé.rozuzlenie bolo pre mna čímsi fascinujúce ale v prvom rade prekvapivé.

PWM
17.03.2018 odpad!

Je skvělé, že dnes můžete napsat a vydat knihu a není to spojeno s příliš velkými obtížemi. Je fajn si splnit sen a stát se „spisovatelem“… A navíc, zřejmě občas někde zbude papír, který je prostě třeba potisknout…

Ploché a nenápadité vyprávění není kvůli autorčině stylu a jazyku vždy jednoduché a záživné na čtení. Příběh je sice banální a postavy povrchní, ale nabízí alespoň často opomíjenou rovinu psychických zranění v brutalitě války a s tím souvisejících „antihrdinů“. Centrální motivy spiritismu a tzv. Španělské chřipky vyprávění sice oživují, nicméně jsou do jisté míry přehnané a prvoplánové, protože obojí se rozšířilo především až s koncem války.

Celkově vzato: těší mě, že knihu jsem měl jen půjčenou a nezabírá doma v knihovně místo.

Princezna22
12.03.2018 4 z 5

Čekala jsem trošku větší horor, ale co se dá dělat. Nakonec to bylo příjemné čtení u kterého jsem totálně vypla. Kniha překvapila a rozhodně ji doporučuji k přečtení... Jelikož to není bůhví jak strašidelné rozhodně ji doporučuji i mladším čtenářům,kteří mají rádi duchy a takové to tajemno. Zápletka dokonalá, za mě spokojenost. A to jsem knihu původně ani nechtěla číst,kvůli její strašidelné obálce :D

Enxinka
03.03.2018 4 z 5

Po prvních pár stránkách jsem knížku odložila s tím, že se k ní třeba časem vrátím, což jsem také udělala. Nejprve se mi příběh jevil jako ploché vyprávění dospívající holky, ale ve skutečnosti se za tím skrývá ponurý příběh o lidské síle, která dokáže dominovat v prostředí, kde jsou všichni obklopeni smrtelnou nemocí a strachem.

karavela
25.02.2018 4 z 5

Čekala jsem trochu větší horor,ale i tak se mi knížka moc líbila a to i po grafické stránce.Za 19 kč výborná koupě.

katchamccall
15.02.2018 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. Od Vánoc byla založená v knihovně a nechávala jsem si ji jako "záložní čtivo". 1. světová válka a španělská chřipka není téma, na které bych mohla diskutovat a knihu jsem považovala za "nevhodný dárek". Jak moc jsem se zmýlila.
Ilustrace přidávaly na autentičnosti děje.

Marekh
07.02.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupil v Levných knihách za 19 Kč. Kniha má rozhodně větší hodnotu, než je tato cena. Nejedná se o brak, ale o celkem solidní duchařinu.

Líbily se mi také ilustrace.

petgona
01.02.2018 5 z 5

Dala som 5 hviezdiciek, lebo popravde mala som velmi nizke ocakavania a toto ich jednoznacne predcilo. Rovnako ako Mary Shelley neverim na duchov, ale mala som zimomriavky vacsinu casu co som citala. A navyse priznam sa, o epidemii spanielskej chripky som nemala vobec ziadne informacie a celkom ma sokovalo, aky nesmierny problem sposobila.
Celkovo kniha mi prisla napisana sviezo, nebolo tam nic, co by ma nejako zastavilo v citani alebo by ma to nudilo. Urcite si od tejto autorky este nieco precitam.

Babo
30.01.2018 4 z 5

Knihy si vybírám podle doby , v které se příběh odehrává . A i když o období první světové války jsem toho přečetla dost,v žádné se nepsalo o španělské chřipce , přesto,že na ní zemřely miliony lidí .
V podstatě to byla jen kulisa , jakoby té hrůzy války bylo málo .
Mnohem víc na mě zapůsobilo šílenství , které mohlo zachránit život mladého Stephena od smrti někde ve Francii v zákopech .
Nestalo se tak .
Nechci napovídat jak celá kniha končí . Pro mne to byl zajímavý příběh ,ale určitě pro mne nebyla důležitá ta zmiňovaná " duchařina "
A jak už někdo psal , zajímavá je i kniha sama o sobě . Fotografie dokreslují celkovou atmosféru .

Ajinka126
25.01.2018 4 z 5

Velmi sympatické a jednoduché vyprávění a mě to naprosto sedlo. Po pár větách mě to vtáhlo do děje a já jsem s radostí četla. Nemusela jsem se nutit a to jsem se toho tématu "chřipka" a "válka" obávala. V sekci YA je to jedna z těch povedených záležitostí. Až mě skoro mrzí, že je kniha taková "zapomenutá".

RyxiraAmyGinger
07.01.2018 4 z 5

Docela zajímavý příběh, rozhodně nedoporučuji číst večer před spaním.

hellena1523
26.12.2017 3 z 5

Bohužel jsem čekala daleko víc. Zpočátku bylo velmi obtížné se začíst, autorčin styl chvílemi moc nešlapal.
Takový slabší průměr. Pro mě snadno zapomenutelná kniha.

vlkove
24.12.2017 4 z 5

Opravdu dobře napsaná kniha. Postavy uvěřitelné, prostředí mrazivě reálné a příběh plný napětí. Kniha určitě stojí za přečtení.

zofie3000
11.12.2017 4 z 5

Bylo to nesmírně poutavé, odsejpalo to a při některých scénách mi šel mráz po zádech

prvotina fotografie duchové a přízraky 1. pol. 20. století španělská chřipka

Autorovy knížky

Cat Winters
americká
2014  81%Ve stínu černých ptáků

Kniha Ve stínu černých ptáků je v