Ve stínu černých ptáků

Ve stínu černých ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194111/bmid_ve-stinu-cernych-ptaku-ETD-194111.jpg 4 382 134

V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega. Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka. Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci. Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Jota

In the Shadow of Blackbirds , 2013

fereny
04.05.2015 4 z 5

Pěkné, lehce psané a dávající vhled do událostí roku 1918.

Knižní špajz
21.04.2015 5 z 5

Úžasně napsaná duchařina!

KatnissLavender
08.03.2015 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, která vás nenechá ani na okamžik vydechnout... Nejsem milovnice válečné literatury, špatně toto téma snáším, ale tady je téměř vše tak ohleduplně podané, že jsem to zvládla, a co víc, byla jsem nadšená! Pokud váháte, neváhejte a pokud čekáte, nečekejte! Tuhle knihu si prostě musíte přečíst! A čím dříve, tím lépe!

mmmisulka.r
25.02.2015 5 z 5

Musím říct, že jsem mile překvapená... Z téhle knížky doslova dýchá atmosféra popisované doby. Neuvěřitelný duchařský příběh, zasazený do ještě neuvěřitelnější doby. Na mě to opravdu zapůsobilo a nemyslím si, že je to jen pro mladší generace. Na někoho ta kniha prostě zapůsobí jako na mě a někoho to neuchvátí. Každopádně já ji mohu jedině doporučit!

Adris
21.02.2015 3 z 5

Nejdřív jsem se nemohla začíst a potom mi to přišlo jako pro mladší lidi. Pro mě průměr

sarekaslukova
05.02.2015 4 z 5

Dobrá knížka, krásně se četla a byla na téma které mě celkem zajímá. Sice občas mi to přišlo trošičku přetažené za vlasy, ale tím knížka získávala moji pozornost. Byla jsem zvědavá jak to všechno se Stephanem skončí, sice to nedopadlo podle mých představ, ale v rámci možností to vlastně dopadlo dobře.

veronica 01
27.01.2015 3 z 5

Kniha, která neurazí ale ani nějak zvlášť nenadchne, odvypráví svůj příběh a nic dalšího nenabídne. Celkový dojem kazí jen neskutečně lacině vypadající přebal.

Pedruska01
29.12.2014 5 z 5

Člověk by neměl nijak odsuzovat či zavrhovat věci dřív než se o nich na vlastní kůži dozví více. Nikdy mě duchařina netáhla, nepovažovala jsem ji za nijak zvlášť zajímavou věc. Ať už zpracování filmové nebo knižní nebo jen obecné. Nevěřím a nemám důvod chtít. Zkrátka tomuto tématu jsem se vyhýbala jako čert kříže.
Ale pak se mi do rukou dostala tahle kniha a já už od počátečních stránek měnila názor o 180°, bez zaváhání.
Četlo se to přímo skvěle hltala jsem každou stránku a nedokázala knihu pustit z rukou! Vyjevení války, nemoci i spiritismu bylo - jak to říci - surové, dechberoucí a zároveň mrazivé. Jenže, takové to bylo. Což je na tom to nejtragičtější. Lidé chtěli věřit, nezbývalo jim nic než pouhá a nehmatatelná naděje. Velice smutné.
Stephana jsem si oblíbila, jenže jako živému mu dali jen ubohý prostor. Ohledně Julia jsem si myslela, že má jinačí plány - záměr. Už jenom kvůli tomu, jak nenáviděl bratra a zavařil mu spolu s Mary.
Ano, doufala jsem v nějaký milostný trojúhelník, ale když děj pokračoval a vyvedl mě z omylu, uvědomila jsem si, jak naivní a hloupá jsem byla. Tohle nebylo o "lásce", tohle bylo o něčem úplně jiném. Silnějším a hlubším!
Mary byla neskonale statečná. Nejen svými činy, ale i chutí k životu v tak mizerné době.
Teta Eva se někdy nechovala jako šestadvacetiletá "holka", ale jako stará, vyzrálá a protivná babka. Jenže, tady si zase člověk musí uvědomit, že to doba, válka a epidemie vyžadovala. "Děti" musely bezpodmíněčně dospívat rychleji. Neměly čas...
Dopadlo to dobře, i když bylo mnoho ztrát na životech, ale tenhle příběh byl neskonale silný a rozhodně ve mě něco zanechal. Autorka to výtečně zaznamenala a dokázala něco, co se jen tak někomu nepovede. Věrohodný, emotivní příběh, u kterého ztrácíte pojem o čase.
Nebyla jsem ani v polovině knihy a věděla jsem, že moje hodnocení bude plné. A nemýlila jsem se.
Doporučení? Bez zaváhání. :)

Sobotikova
13.11.2014 3 z 5

Proč jen tři hvězdičky? Sama ani nevím, protože se mi knížka líbila, ale možná proto že mi zápletka přišla trošku přitažená za vlasy a ke konci už jsem sledovala stránky, kdy bude konec...

Kate S.
03.11.2014 5 z 5

Naprosto luxusní čtení... Romantický příběh plný lásky, smutku, odhodlání a statečnosti.

LiLinka
05.10.2014 5 z 5

Úžasná kniha, která mě naprosto uchvátila. Se Shell jsem se naprosto sžila a prožívala každou stránku společně s ní. Opravdu jedna z mála knih, které mě takto zaujaly, ráda bych ji měla ve své knihovně a četla ji znovu a znovu. Rozhodně doporučuji! :)

K.M.
10.09.2014 5 z 5

velice hezká kniha jen ten konec...

keri.H
05.09.2014 5 z 5

Na tuhle knihu jsem byla zvědavá a musím říct, že mě hodně příjemně překvapila. :) Moc se mi líbil námět a četla jsem jí od začátku do konce jedním dechem. :)

Verunka289
04.09.2014 2 z 5

Pro mě bohužel obrovské zklamání! Ale je to způsobeno hlavně tím, že jsem čekala, že se budu u čtení příjemně bát a to se nestalo....

Misha11
22.08.2014 5 z 5

Kniha se zajímavým tématem, z doby, která mě fascinuje. Očekávala jsem více strachu, napětí a celkově více hororový příběh, ale i tak se mi kniha líbila. Pocity hlavní hrdinky, strach z chřipky a o lidi okolo sebe neměl chybu. To, že je kniha doplněna i o fotky, beru jako plus, je to ozvláštnění, které se k této knize hodí. Závěr byl, pro mě, celkem předvídatelný. Možná jen škoda, že některé pasáže nebyly tak propracované, a že z tématu se dalo vytěžit víc, i tak je to jedna z těch lepších knih, co jsem četla, doufám, že jsem ji nečetla naposledy a že knih s takovým tématem a z téhle doby objevím více.

kika 13
21.08.2014 1 z 5

Mě knížka zklamala,ale to je tím,že jsem čekala něco jiného.

kleria
19.08.2014 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, především přes ty velmi kladné recenze. Knížka se mi líbila to ano, ale zas tolik nadšená jsem z ní nebyla, čekala jsem asi něco víc. Příběh byl čtivý a celou dobu jste v napětí, protože nevíte vlastně jak to celé bude pokračovat. Líbilo se mi taky, že se to odehrává během první světové války kdy se objevuje španělská chřipka a je podle mě i škoda, že o tom autorka v knize nenapsala více. Celkové zpracování knihy je úžasné, jen tam mohlo být více fotek a víc pasovat k ději, ale to už je takový detail. Pokud jste to jste to ještě nečetli, tak to napravte myslím, že by se vám to mohlo taky líbit!!

Gabetka
15.08.2014 3 z 5

Doba, ve které se příběh odehrává, dodává knize zvláštní strašidelnou atmosféru, ale po dočtení mám pocit, že se tam toho jinak moc nedělo. Kniha je na pomezí žánrů, celou dobu jsem neměla ponětí, kterým směrem se nakonec vydá. Duchařský příběh, občasné mrazení strachu a reálné rozuzlení. Mírná těžkopádnost ve složení vět občas narušila plynulost děje.

Rinoa18
04.08.2014 3 z 5

Vlastně jedinou věcí, která se mi na této knize líbila, bylo období. Ta doba, ve které se příběh odehrává, je sama o sobě určitě velmi zajímavá a vydala by na nespočet dalších knih. Myslím si, že autorka - ačkoliv jen docela okrajově, bohužel - dokázala poměrně solidně zpracovat pozadí této doby. Emoce těch lidí, které klátila chřipka a zároveň se jejich řady tenčily o ty, kteří museli do války. Tímto kniha byla určitě velmi zajímavá. Ten zbytek bohužel nebyl zrovna můj šálek kávy a i mně to připadalo celkem dost přitažené za vlasy. O nějakém pocitu strachu nemluvě.

CraWer
02.08.2014 4 z 5

Nesrozumitelnost a ztrácení se v textu můj celkový dojem hodně zkazilo.

77%

prvotina fotografie duchové a přízraky 1. pol. 20. století španělská chřipka

Autorovy knížky

Cat Winters
americká
2014  81%Ve stínu černých ptáků

Kniha Ve stínu černých ptáků je v