Ve stínu černých ptáků

Ve stínu černých ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194111/bmid_ve-stinu-cernych-ptaku-ETD-194111.jpg 4 382 134

V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega. Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka. Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci. Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Jota

In the Shadow of Blackbirds , 2013

Sarfias
09.07.2016 5 z 5

Ať již věříte na duchy anebo nikoliv, knihu jednoznačně doporučuji všemi deseti. Nikdy jsem o první světové válce a španělské chřipce tolik nepřemýšlela, jako při četbě této knihy. Jedná se o velmi povedeně napsaný psychologický román s prvky nadpřirozena a trochou toho hororu. Kniha je místy mrazivě strašidelná, místy dojemně romantická a jinde detailně a napínavě záhadná. Knihu jsem doslova zhltla, protože autorka píše krásným jazykem. Velmi oceňuji, že kniha se nijak netáhla, v každé kapitole měla co čtenáři nabídnout a konec nebyl nijak rázný ani nudný, ale příjemně ucelený.
Doporučuji, doporučuji, rozhodně doporučuji!

oolinkaa
12.06.2016 5 z 5

nádherná knížka, ač se smutným námětem.. četla se sama, ocenuji krátké kapitolky. knihu doprovázejí tajemné, někdy až depresivní fotografie..ač je to ,,duchařina,, , je super si udělat obrázek z dob španěl. chřipky a o době, kdy nebylo jednoduché přežít..doporučuji

sgjoli
28.05.2016 5 z 5

Tahle kniha velmi neobvykle nahlíží na téma první světové války – konkrétně se zaměřuje na téma rozmáhající se vlny spiritismu, kdy se zdevastování a utrápení lidé snaží pomocí seancí spojit se svými padlými příbuznými. Námětově mne kniha zaujala již po přečtení anotace a já tak doufala, aby to ve výsledku nebylo nakonec zklamání. A nebylo! Popravdě jsem dostala víc, než jsem čekala.
Jedná se o výborně napsaný psychologický román s prvky hororu a nadpřirozena. Je velmi čtivě napsaný, je napínavý, detailně a logicky propracovaný, postavy skvěle vykreslené – a zvlášť hlavní hrdinka je velmi sympatická a člověk si ji velmi rychle oblíbí. Navíc ta atmosféra! Atmosféra je velmi intenzivní, mrazivá a napínavá – člověk se do příběhu ponoří, ani neví jak, a knihu neodloží, dokud se nedostane na samotný konec. Závěr je pak úžasně vygradovaný. Rozhoně všem doporučuju!

minimonisek
09.04.2016 4 z 5

Zajímavá kniha o lidských vztazích v období války a španělské chřipky. Ukazuje způsob jak se lidé vyrovnávali se všemi hrůzami různými způsoby - například vírou v posmrtný život. Kniha je čtivá, je brána z pohledu mladé 16 leté dívky. Navíc je doplněna fotkami, které dodávají tu správnou atmosféru. Určitě stojí za přečtení.

Sorrow
18.03.2016 4 z 5

Pozoruhodná kniha, která jistě zaujme už svým námětem a grafickým zpracováním. Příběh samotný je v mnoha směrech originální, ale zdálo se mi to trošku nedotažené. Možná to je tím, že se jedná o debut. Zkrátka se z toho určitě dalo vytěžit víc - čekala jsem mrazivou atmosféru, ale prostě to na mě nějak nedýchalo, škoda. Co ale musím vyzvednout je hlavní hrdinka Mary Shelley, málokdy k někomu tak přilnu, mám jí moc ráda. I přes nějaké nedostatky si kniha rozhodně zaslouží být čtená! :)

qydko
20.02.2016 5 z 5

Knihu mi přidala knihovnice k Sirotčinci slečny Peregrinové, že to možná bude něco podobného, tak ať to vyzkouším. Ano, vizuálně je podobná, ale jinak je někde úplně jinde. Začetla jsem se a nemohla přestat bez ohledu na pozdní noční hodiny. Příběh chytlavý, zajímavý, závěr překvapivý. Skvěle se čte. Jako bonus beru i odpovídající historické reálie, bylo to pro mě zároveň i poučné, jelikož o dějinách USA toho moc nevím.

Terunacte
07.01.2016 5 z 5

Neskutecne chytlava kniha. Od prvnich radku jsem se zacetla a nemohla prestat, precetla jsem to jednim dechem. I presto, ze nemam co vytknout, ten konec me trosku zklamal. Nevim proc, asi jsem to tak trochu tusila a uz to nebylo takovy prekvapeni. Kazdopadne rada si knihu prectu znova

ivusse
06.12.2015 4 z 5

Celkem pěkná, nesložitá kniha s historickými prvky, která sice nepatří mezi moje top, ale na druhou stranu jsem ji pro její napínavý děj nemohla odložit.

Ebony
31.10.2015 5 z 5

Kniha která Vás nepustí dokud ji nedočtete. Kniha plná emocí, bolesti a zvraceností že o ní ještě přemýšlíte hodně dlouho. Ptáte se jetli by jste udělali to co ostatní a věřili by jste své poslední naději že jenom přece člověk kterého jste milovali je stále při Vás? A co by jste dělali kdy by jste zjistili že ten člověk neodpočíva v pokoji ale je zde uvězněný? A nechali by jste ho jít a pomohli mu dojít k odpočinku nebo by jste se zachovali sobecky jenom proto aby jste měli tu jistotu že důležitý člověk ve Vašem životě je stále vedle Vás? Tato kniha řeší ty to otázky a nalézá pro ně nejvhodnější odpovědi ale ptám se sama sebe a Vás dokázali by jste se vhodnou chvíli také rozhodnout správně? Ve stínu černých ptáků je úžasná kniha pro mládež která neřeší hloupé puberťácké trable ale skutečné chyby světa a lidí

Leskodka
19.10.2015 5 z 5

Nemůžu jinak, než souhlasit s již kladně psanými komentáři o úžasnosti knihy. Skvělé, poutavé, tajemné...prostě jsem si přišla na své!!!

Turmee
10.10.2015 5 z 5

Fantastický příběh. Něco takového jsem dlouho nečetla. Perfektně zpracované pozadí, postavy, dialogy. Je to psycho a děsivé, ale to je na tom úžasné. Balancování na hraně mezi šílenstvím a rozumem, živote a smrtí - to tomu dává ten správný šmak. Celou knížku jsem shltala během pár hodin a i potom ve mně dlouho zůstala. Určitě doporučuju.

Zrzavá_Tereza
01.10.2015 5 z 5

Trochu lásky, trochu toho tajemna, trochu tragédie v podobě války a smrtelné nemoci a je z toho kniha, do které jsem se nejdřív nemohla začíst, ale nakonec ji hodnotím velice dobře!
Hlavního mužského hrdinu Stephena jsem si zamilovala a z atmosféry z období 1.světové války, ve které se kniha odehrává, mě chvílemi opravdu mrazilo.
Za mě palec nahoru!

julie-magnolie
30.09.2015 5 z 5

Kniha jako žádná jiná co jsem kdy četla! Sice jsem už dopředu věděla kdo jsou ti ,,černí ptáci´´ , ale to na tajemnu nic neubralo. Rozhodně si tuhle knihu přečtěte, je v ní něco opravdu kouzelného, co vás donutí ji zhltnout za několik hodin a zároveň si při tom přát abyste ji mohli číst déle.

zylla
24.09.2015 3 z 5

Na mne velmi depresivní kniha, četla se výborně, přečetla jsem ji velice rychle, ale není to četba ke které bych se byť jen v myšlenkách chtěla vracet. Navíc mě poněkud zklamala druhá polovina knihy, vůbec jsem se například nedozvěděla jak to dopadlo s otcem Mary. Doufám ale že autorka bude psát dál a ještě lépe.

Lenny33
26.06.2015 3 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity.
Kniha se opravdu velmi dobře četla a zajímalo mě, co bude dál.
Ale... Kniha ve mě nedokázala vyvolat žádné emoce. Různé dějové "šokující" zvraty mě nechávali úplně klidnou. A nejspíš to bylo i tím, že hlavní hrdinka také byla taková "bytost bez pocitů". Prožila toho tolik, ale pocitově na to vůbec nezareagovala. Pár slziček to nezachránilo. Autorka prostě úplně vynechala to, jak by se hlavní hrdinka měla cítit. Co by měla prožívat, po tom co dělo.
Také mi v knize chyběl větší spád, způsobený občas nudnými popisy všeho možného.
Vadilo mi, že už jsem se nedozvěděla o osudech poloviny postav, kterým se autorka v knize věnovala. Celkově mi konec přišel takový neuzavřený. Jako by autorka nevěděla co dál, a tak to honem zakončila. To nemám ráda.
Hodnotím 3,5*. Kniha se četla opravdu dobře. Prvních 150 stran jsem doslova hltala, ale pak mi každou další stránkou na knize vadilo více a více věcí. A konec, který má být vrcholem každé knihy, mě zde prakticky ani nezajímal. Škoda.

Pitbullka
23.06.2015 5 z 5

Kniha, do které se mi zpočátku nechtělo. Jaká to chyba! Kniha přečtená ani ne za den. Napínavé, úžasné, ke konci až dojemné. Opravdu to předčilo moje očekávání.

Rodaw
21.06.2015 5 z 5

Úžasná knížka! Plná duchů a napětí! Je tu skvěle popsána atmosféra tehdejší doby, strach a nejistota. Moc doporučuji! Já jsem byla z knížky nadšená :)

NikaMirka
09.06.2015 5 z 5

Za mě dávám plný počet hvězdiček...nejprve jsem se bála toho v jaké době a prostředí se děj románu odehrává, ale nakonec jsem s tím neměla žádný problém. Kniha byla plná zvratů a překvapivých momentů, četla se téměř sama. Hlavní hrdinka se mi líbila, byla odvážná a v mnohých ohledech statečná...spisovatelka z ní nedělá zbytečnou "kńůču", která pořád jen fňuká nad osudem..nezklamal mě ani konec, byl dobrý i špatný zároveň..na druhou stranu ale odpovídal realitě, tak nějak bych očekávala, že by to asi v té době dopadlo. U knihy je i zajímavý doslov a poděkování, které stojí za to si přečíst...určitě se spisovatelka objeví v mých oblíbených a ráda si od ní přečtu další knihu

Týnušxxx
02.06.2015 4 z 5

Na to, že kniha je o hrůzách první světové války a španělské chřipce, autorka to napsala dost nenáročně. Myslím, že takovéto téma by se dalo více rozvinout. :-)
Každopádně kniha byla čtivá a zajímavá. Nejsem moc na duchařské knihy, ale tahle se mi celkem líbila.

Biohazard
10.05.2015 3 z 5

Dá se to sfouknout jedním dechem. I přes náročné téma to není nijak náročné čtení. Díky podávanému tématu - úžasná atmosféra, kdežto postavy docela ploché, odbyté dialogy, jednoduchý příběh. Čtení si člověk užije, kniha je nádherně zpracovaná, ale i přesto mi po dočtení už do ruk znovu nejspíš nepřijde...

prvotina fotografie duchové a přízraky 1. pol. 20. století španělská chřipka

Autorovy knížky

Cat Winters
americká
2014  81%Ve stínu černých ptáků

Kniha Ve stínu černých ptáků je v