Ve stínu černých ptáků

Ve stínu černých ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194111/bmid_ve-stinu-cernych-ptaku-ETD-194111.jpg 4 382 134

V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega. Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka. Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci. Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Jota

In the Shadow of Blackbirds , 2013

Jane417
29.07.2017 3 z 5

Kniha není špatná a první polovina mě bavila hodně. Mám ráda duchařské příběhy, záhady, paranormální jevy a to vše příběh obsahuje. Děj se odehrává v roce 1918 v San Diegu, kdy svět ničí Španělská chřipka, stále ještě trvá 1. světová válka a naše hlavní hrdinka Mary Shally Blacková se musí poprat s tím, co jí tyto dvě tragédie přinesou. Je jí šestnáct let a osud se s ní nemazlí. Přesto konec války přináší jistou naději v budoucnost. Děj je mixem thrilleru, dívčího románu a detektivky, přesto mě druhá polovina nějak nebavila. Přišlo mi, že se pořád vše opakovalo. Na konci se pár překvapení a rozuzlení objeví, ale celkově mi knížka nějak nesedla.

pavlinkaa
19.07.2017 4 z 5

Kniha určitě stojí za přečtení, je zajímavá.

perpe2a
11.07.2017 4 z 5

Nejdříve se mi to moc nezdálo, tak trochu podivný příběh...ale potom..ANO, doporučuji. Ten závěr byl výborný.

nadenka13
07.06.2017

nej kniha kterou jsem v poslední době četla doporučuji

Beky
24.05.2017 4 z 5

Úžasná kniha s dokonalým námětem, perfektním příběhem a překvapivým koncem. Krásná duchařská záležitost s dokonale vykreslenými pocity a dojmy ...

karolina5333
02.05.2017 4 z 5

Z první polovinou jsem docela bojovala, ale pak to byl nářez :) Finále jsem přečetla jedním dechem. Takže kdo je ze začátku na rozpacích, radím vydržte!

Hell_Rihova
30.03.2017 5 z 5

Kniha mi vyrazila dech. Do poslední chvíle jsem doufala, že konec dopadne jinak, ale tak jak to dopadlo, mi vhrklo slzy do očí. Kniha mě odrovnala takovým způsobem, že jsem nebyla schopná číst něco jiného. Kniha, která se mi vryla hluboko do srdce a to svým námětem války a možná ještě více milostným příběhem mezi dvěma mladými lidmi, kterým válka sebrala jeden druhého.

PeM
18.03.2017 5 z 5

Já jsem spokojená, kniha byla přesně to, co jsem čekala....

Eeli
04.02.2017 5 z 5

Moc hezká kniha s mrazivým dějem, která se četla sama. Příběh je zasazený do doby 1. sv. války, kdy navíc řádila španělská chřipka. Už jen díky prostředí a okolnostem, za jakých se děj odehrává, se autorce podařilo skvěle vykreslit zoufalství tehdejší doby, kdy se lidé chytali každého stébla. Do této pochmurné atmosféry pak tedy vhodně připojila příběh opírající se o problematiku spiritismu, což je čtenářsky velmi vděčné. Kniha nepostrádala nápad, zajímavý děj, napětí, spád. Někdy, zvláště ke konci, už toho bylo trochu více, než by příběh snesl, ale nebylo to zase tolik na obtíž. Velmi se mi líbily dialogy mezi postavami, které byly tak nějak přirozené, nic vynuceného. Zkrátka mi velmi sedl autorčin styl psaní, jímž ve čtenáři dokázala vzbudit potřebné emoce - co se týče této knihy, tak spolu s postavami cítíte především smutek a beznaděj.

rajen
03.02.2017 3 z 5

Knížku jsem si vybrala, protože se mi hodila do výzvy a žádná další z mého seznamu v knihovně zrovna nebyla. Hodně mě odrazovala "duchařina" a přesvědčila jsem se, že opravdu nejsem cílovou skupinou takových knížek. Pasáže s duchem mě prostě nebavily, přišlo mi to nezáživné a spíš úsměvné než strašidelné, nedokážu se prostě bát smyšleného ducha. Ale jinak byl děj dobrý. Výběr doby, do které je román zasazen (první světová válka a španělská chřipka), oceňuji, o tom jsem příliš nevěděla a jala se pak dohledávat podrobnější informace. Stejně tak kult spiritismu, který v té době vládl. Člověk o tom něco okrajově tuší, ale díky knize se dozví více. Líbila se mi osobnost hlavní postavy. Kniha má super grafiku a nutno říct, že fotky tomu dávají atmosféru. Díky tomu nakonec dávám průměrné hodnocení. Myslím, že by příběh mohl fungovat i bez těch nemožných duchů a pak by to byl pro mě hodně dobrý román. Zápletka by se dala jistě vymyslet i bez toho.

Kachorra
03.02.2017 5 z 5

Poslední dobou jsem měla problém se do knih začíst a na to čtení se i těšit. Tady jsem se ale těšila a moc se mi líbil styl psaní a především grafické vyřešení textu. Velmi si cením fotografií, takže můžu doporučit. Myslím, že tahle kniha mi právě sedla do momentální nálady.

denib
28.01.2017 3 z 5

Čekala jsem, že se budu bát, když se jedná o duchařinu, ale to se bohužel nestalo. Nevím, čím to je, že ty "strašidelné" scény na mě strašidelně prostě nepůsobily. U některých postav ani nevím, jak dopadly. Také mi vadilo pár chybných vyjádření, ale to byly jen drobnosti a navíc je možné, že za to může překlad. Na druhou stranu oceňuji, že jsem se dozvěděla něco nového o tehdejší době. Konkrétně o chřipkové epidemii a financování účasti USA ve válce. Také se to velmi lehce četlo. Takže když to shrnu, je to pro mě lepší průměr.

Luca84
28.01.2017 5 z 5

Jsem nadsena! Skvely pribeh, zajimave tema vychazejici ze skutecnych udalosti. Na pozadi valka, valecni veterani, spanelska chripka a duchove zachyceni na fotografiich. Vyborne, poutave napsano a gradujici konec se zajimavym rozuzlenim. Opravdu skvele cteni.

aktijnov
28.01.2017 3 z 5

Z knihy jsem zklamaná. Na to, že jsem o ní četla tak úžasné recenze, byla docela nezajímavá. Postavy nepropracované. Buď kladné a čestné, nebo padouši... Příběh jednoduchý...

whiolet
15.01.2017 4 z 5

Kniha mě bavila,ale něco mi v ní nepatrně vadilo, bohužel už si nevzpomenu co to bylo, dávám tedy 4 hvězdičky

TheSarcasm
10.01.2017 4 z 5

Docela dobrá kniha. Spíš než nějaká hororová duchařina se z ní nakonec vyvine docela napínavá detektivka. Velmi zajímavé jsou reálie týkající se epidemie španělské chřipky a atmosféry v USA na konci první světové války. Netušil jsem, že to byla i tam taková apokalypsa. Hlavní hrdinka mi nebyla úplně sympatická, moc jsem nechápal co vlastně u své tety měla v úmyslu dělat a z čeho žít. O její minulosti jsme se dozvěděli jen z několika náznaků. Nicméně pro příběh to nebylo podstatné.

eliska8443
10.01.2017 5 z 5

Neskutečně poutavá kniha, která vás nenechá zamhouřit oka a neobracet stránku za stránkou. Určitě doporučuji.

Blaufik
04.01.2017 5 z 5

Propojení skutečných událostí pandemie Španělské chřipky, jejího lidového léčitelství a první světové války spolu s příběhem zemřelého mladíka, jehož duch nemůže v klidu odpočívat v pokoji dává dohromady naprosto úchvatný celek, do kterého se čtenář doopravdy ponoří. Já osobně jsem byla z knihy nadšená.

Moška
17.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha s nevšedním tématem. Výborně vedená dějová linka. Vývoj postav velmi uvěřitelný. Až za doslovem a poděkováním je uvedeno, že autorka se věnuje tvorbě a šíření historické literatury pro mladé lidi. No, jestli je tahle kniha zaměřena na mladé čtenáře, klobouk dolů. Nepoznala jsem to. Vřele doporučuji. Jen počítejte s tím, že vám po přečtení bude smutno, ne z duchů, ale z dopadů lidského konání. A možná se pak budete potmě malinko bát.

Verrrunka
09.10.2016 3 z 5

Překvapivě dobrá kniha. Dlouho mi ležela v knihovně, konečně byl čas a nebylo nic naplánovaného ke čtení.
Musím říct, že do ponurého podzimního počasí se to neuvěřitelně hodilo.
Byla to vcelku dobrá duchařina, nikdy jsem asi nic podobného žánru nečetla. Mnohem víc mě ale bavila dějová linka týkající se chřipkové epidemie a 1. světové války. Celkově z toho mám dobrý dojem, i když to není nic světoborného. Občas mi dějová linka s duchem přišla až moc překombinovaná, spíš bych uvítala víc rozvinout osobnost hlavní hrdinky, její pokusy a fascinaci technikou.
Popravdě teď nevím, jestli je nějaký další díl, doufám, že ano, jinak je to zbytečně utnuté a spousta věcí nemá konec.

prvotina fotografie duchové a přízraky 1. pol. 20. století španělská chřipka

Autorovy knížky

Cat Winters
americká
2014  81%Ve stínu černých ptáků

Kniha Ve stínu černých ptáků je v