Ve stínu černých ptáků

Ve stínu černých ptáků https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194111/bmid_ve-stinu-cernych-ptaku-ETD-194111.jpg 4 382 134

V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega. Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka. Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci. Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Jota

In the Shadow of Blackbirds , 2013

niki-chan
25.11.2017 4 z 5

Velmi poutavé čtení, i přes smutné události, během kterých se odehrává. Naštěstí to vyvažuje konec, kdy vše dojde svému klidu. Každopádně nechci být dívkou v roce 1918.

medlovice
23.11.2017 4 z 5

Knihu jsem měla na seznamu chystám se číst a tak jsem si ji v knihovně vyhledala. Zaujalo mě něčí doporučení tady na Databazi a obal, který vypadá jako další pokračování Sirotčince. Na první knihu dobře napsané , jen konec mě připadal hrozně zdlouhavý, musela jsem přejít k jiné knize a odpočinout si od té cibule, kyselého zápachu a chřipky. Fotka na obalu je hypnotizujíci.

Kithra
22.11.2017 3 z 5

Čekala jsem více, a ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale nakonec to nebylo tak špatné.

Susan94
31.10.2017 5 z 5

Nenápadná knížka, která v sobě ukrývá velký příběh. Už jen jak je knížka graficky řešená, mě moc bavilo, fotografie, která dokreslují celý děj. Autorka skvěle dokázala skloubit hrůzy 1. sv. války a španělské chřipky s křehkým milostným příběhem. Konec příběhu opravdu dojímá… nemám více slov..

XenasChakram
28.10.2017 5 z 5

Jsem nečekala, jak může být kniha z Levných knih za 19 kč výborná. Kniha se mi velmi líbila. Hlavní představitelka se mi líbila moc.

hledaseniki
12.10.2017 5 z 5

Ve stínu černých ptáků mám na svém seznamu k přečtení už hodně dlouho a protože jsem si jí nedávno pořídila, bylo načase si jí přečíst a na úvod mohu jen říct, že jsem si opět nadávala proč, že jsem to četla až teď. Šestnáctiletá hlavní hrdinka je nucená opustit domov a přijíždí ke své jediné příbuzné, kterou je její teta, která žije v Portlandu. Jako by nestačilo že svět sužuje válka, kvůli které se Mary Shelley musela rozloučit se svým milým, tak Portland a jiná města trápí smrtící chřipka. Mary Shelley jednou zasáhne blesk a na pár vteřin zemře a poté se jí zjevuje její mrtvý přítel Stephen, který jí prosí o pomoc. Uvěří Mary Shelley existenci duchů?
Knihu jsem přečetla za dvě noci a nebyla jsem schopna ji odložit. Hlavní hrdinka, na to, že je mladá rozhodně neoplývá naivitou, je to vyzrálá, inteligentní, nebojácná mladá dívka, která se nenechá zastrašit ani chřipkou ani duchy. Zamilovala jsem si jí po pár stránkách a ani jednou jsem v ní nepřestala věřit, neuvěřitelná hrdinka. Duchové v příbězích to je můj šálek kávy, navíc vše se odehrává v roce 1918 a při čtení jsem měla vážně pocit, že jsem tam společně s hlavní hrdinkou. Příběh je to silný, romantický, dojemný a ano, uronila jsem i slzičku. Navíc protože součástí příběhu jsou fotografie s duchy tak ani v knize nechybí dobové fotografie zachycující přítomnost duchů. Celkově se mi líbila myšlenka příběhu a ten závěr byl neuvěřitelný. Kniha je dokonalá a ať už po literární stránce, ale i po té grafické. Oceňuji i to, že každá kapitola má svůj název a není označena jen číslovkou, protože to mám mnohem raději. Tady není absolutně co vytýkat. Rozhodně se ke knize zase někdy vrátím. Opět jedna z nejlepších knih jakou jsem v tomhle roce četla.

Clarins
06.10.2017 4 z 5

Po pár krkolomných stránkách ze začátku musím říct, že mě kniha přímo vcucla do děje. Moc hezké počtení.

morava
28.09.2017 4 z 5

Od leta, kdy jsem tuto knihu koupila, jsem se tesila na to, az se do ni pustim, a mela jsem se na co tesit. Normale knihy s tematem duchariny nectu, ale nalakala mne anotace na spanelskou chripku a popravde i tajemna obalka, graficke zpracovani a fotografie uvnitr knihy . Musim rict, ze mne kniha svym dejem vtahla dovnitr a nechtela mne pustit do te doby, nez jsem se ocitla na konci pribehu. Takze ano, i presto, ze to neni zadne vesele cteni, tak libilo a mohu doporucit :-)

Lenka21
26.09.2017 5 z 5

Výborná kniha, na své si přijdou všichni, kteří mají rádi takovéto "duchařinky". Napínavá a popravdě, velmi nečekaný konec a rozuzlení - opravdu jsem takový nečekala. Koupě knihy nelituji a doporučuji.....

nycol
22.09.2017 4 z 5

Takovy pan Poe riznuty cervenou knihovnou, ale u me dobry.

carollfu
20.09.2017 5 z 5

Úžasná, smutná a neobvyklá kniha. Líbilo se mi originální prostředí za 1. Světové války, jak ho autorka skvěle a přesvědčivě popsala. Rozuzlení mi celkem vyrazilo dech a posledních 40 stránek jsem musela přečíst na jeden zátah. Rozhodně doporučuji.

LucyDvorska
18.09.2017 5 z 5

Kniha zakoupena v Levných Knihách za pouhých 19 kč! Za tu cenu jsem nic extra nečekala, ale to jsem se mýlila! Jak se říká nesuď knihu podle obalu. Kniha mne velmi překvapila a ihned mne vtáhla do děje. Vždy když jsem ji musela odložit stranou a začít dělat něco jiného, přemýšlela jsem, co se asi Stephenovi stalo atd. Kniha je napínavá, má velmi zajímaví děj a je velmi čtivá. Nádech tajemna nechybí!

yandýs9
13.09.2017 5 z 5

Miluji duchařinu a zaujal mě už obal knihy. Za tu cenu, nekupte to. Těšila jsem se na chvíle ztrávené u této knihy a nezklamala. Od chvíle co zemřel Stephen jsem skoro nedýchala a nechtělo se mi ani chodit od té knihy abych nebyla napjatá tak dlouho. Za mě bezva počtení a ty černé stránky miluju!

haaabi
11.09.2017 5 z 5

Výborná kniha! Až mě skoro mrzí ta cena 19,- za kterou jsem ji koupila v Levných knihách. To si nezasloužila. Kéž by vyšlo u nás něco dalšího od této autorky.

SeverusSnape
06.09.2017 3 z 5

Kniha mi přišla hekticky napsaná a námět mne nějak nenadchl.Znovu to rozhodně číst nemíním

DasaN
01.09.2017 4 z 5

Zajímavá duchařská kniha se čte dobře, zvlášť ty napínavé momenty. Příběh je zasazený do období, které duchařinou přímo čiší, to je rozhodně dobrá volba.

Digi28
20.08.2017 2 z 5

koupeno v levných knihách za babku. Kniha odpovídala cene. Nenadchla ani neurazila prijemna oddechovka

GabrielleE
15.08.2017 5 z 5

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně a jsem z ní dost nadšená. Mám ráda duchařské knížky a hlavní hrdinka byla moc sympatická.

leny.wood
10.08.2017 4 z 5

Knížka, na kterou jsem narazila úplně náhodou a své investice rozhodně nelituji! Zničující období 1. světové války a k tomu snad ještě zničující epidemie španělské chřipky. Hlavní hrdinka se snaží pomoci své první velké lásce a při tom čelí mnoha nepříjemnostem. Kombinace thrilleru, hororu a i té romantiky mě dostala.

krejzovaa
06.08.2017

Kniha pro mě byla po dlouhé době změna. Příběh mě zasáhl, vžila jsem se do hlavní postavy, zamilovala se do Stephena, cítila to utrpení střídající se se statečností. Knihu mi půjčila kamarádka, neměla jsem tušení o čem samotný příběh je, očekávání nulové, maximálně tak pochmurný příběh plný bolesti, avšak jsem během čtení ztrácela dech, měla šílené nutkání přeskočit na další stranu a vědět jak daná situace dopadne, hnalo mě to dál a dál, posledních 100 stránek jsem se klepala a podle mě ani nedýchala :D Jediné, co mě trochu mrzí - nevíme jak to dopadne s jejím otcem. Takže prosím, jestli máte možnost si knihu přečíst, přečtěte!

prvotina fotografie duchové a přízraky 1. pol. 20. století španělská chřipka

Autorovy knížky

Cat Winters
americká
2014  81%Ve stínu černých ptáků

Kniha Ve stínu černých ptáků je v