Ve stínu

Ve stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470588/bmid_ve-stinu-sGy-470588.jpeg 4 307 86

Krauzův talent zaplést se do případů, které mají politicko-mocenský podtext, je všeobecně známý. Naštěstí ne všechny vraždy vyšetřované mordpartou jsou ze stejného soudku. Mnohem častěji mají případy „obyčejný“ kriminální podtón, stejně jako v tom nejnovějším. Začátkem divokých devadesátých let vstupuje na scénu nejznámější sériový vrah Ondrej, který zanechává krvavé stopy ve třech zemích. Krauzovi nikdo nevěří, že to všechno bude pokračovat, že jsou teprve na začátku série brutálních znásilnění a vražd. Marně se snaží u nadřízených prosadit, aby se soustředili jen na „ponožkového vraha" - nevěří mu, bojí se paniky. Proti Krauzově logice stojí vrahova vypočítavá taktika: mezi jednotlivými útoky dělá nepochopitelně dlouhé pauzy, jejichž význam (možná vzkaz) nedokáží detektivové rozluštit. Právě během jedné z nich se stala i bizarní vražda, která prověřila jejich trpělivost, postřeh a schopnost dedukce. Krauz ještě netuší, zda se nečekaně rychle objevil jeho ponožkový vrah, anebo ze stínu vystupuje někdo nový. Bojují ještě pořád s Ondrejem, anebo se jim někdo plete pod nohy?... celý text

Detektivky, krimi Romány Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (ČR)

V tieni , 2020

smardice
03.08.2021 4 z 5

Další "dánovka" za mnou. Je to vlastně samostatný případ inspirovaný "ponožkovým" vrahem. Precízní práce kriminalistů, ale kniha se mi líbila o poznání méně než "Bestie", proto o hvězdičku méně. A jdu na "Mucholapku".

Mudry
02.08.2021 5 z 5

Sérii čtu podle data vydání, tudíž tohle je můj ,bohužel, již předposlední díl. Ponožkového vraha mám tedy dávno za sebou a po prvních pár stránkách jsem si říkala, jestli jsem nakonec opravdu neměla číst raději chronologicky. Vše je ale jak má být, Dominik nezklamal ani po třicáté prvé .

BaPe895
02.08.2021 4 z 5

V současné době jeden z nejčtenějších čs autorů. DD zná velmi dobře prostředí vyšetřování zločinu,přesto mi tam vždy něco chybí.

IVANA0123
31.07.2021 4 z 5

Opět jsem se nenudila. Tentokrát jsem si knížku dala v originále a musím říct, že jsem si slovenštinu užila. Tento díl byl tak trochu jiný, víc technický a podrobný co se týká vyšetřování a bylo to hodně zajímavé. Spisovatel díl dokonale zamotal a co jsem si na začátku myslela, mi v průběhu vyvrátil, aby se v závěru ukázalo.... No prostě podařené, jako vždy. 4,5*
(7/21)

astroweb
25.07.2021 5 z 5

Super kriminálka od mého oblíbeného autora, kterého neváhám číst v originále.

Greenfingers
17.07.2021 5 z 5

Dominik Dán opět nezklamal. Četl jsem od něj prakticky všechno a zatím jsem byl vždy nadmíru spokojen. V jeho detektivkách jsou dramaticky ztvárněny většinou skutečné případy, mnohé z nich otřásly nejen Bratislavou, ale i celým Slovenskem.
Autor velmi věrohodně popisuje detektivní práci "vraždárov od Dvoch levov". Tradičně zde nechybí vtipkování a špičkování kriminalistů, kteří ovšem nejsou žádní superhrdinové, ale lidé "z masa a kostí" se svými obyčejnými problémy a starostmi.
Ve stínu je výborná klasická detektivka - doporučuji!

Jitka6
14.07.2021

Knihy Dominika Dána nikdy nezklamou :-)

Bedka
30.06.2021 3 z 5

Tato danovka sa mi citala nejak ztuha. Mam precitane vsetky, ale tato mi prisla prilis technicka, podrobna v postupoch ale malo dejovo zaujimava. Uvidime co prinesie dalsia. Osobne mam najradsej pribehy z divolych mafianskych devatdesiatok.

pavel9410
30.06.2021 3 z 5

Nevim cim to, ale tenhle dil mne moc nezaujal. Hrozne se to vleklo a pak zas bylo docela dlouho jasne, kdo je vrah (ano, zahradnik). Vtipky byly fajn, jak vzdycky.

Reacher
29.05.2021 4 z 5

Souhlasím s některými komentáři, kde se píše, že to tentokrát vypadá, jako by knihu napsal někdo jiný. Vraždaři se, až na krátké odbočky, plně soustředí jen na vraždu Otilky. Nechodí k Jumbovi, nekonají se žádné vsuvky z Krauzova soukromí...
Parta ještě není kompletní a příběh o lovu na bestiálního vraha se jeví prostě a jednoduše. DD nám tentokrát nechává více nahlédnout pod ruce vyšetřovatelů, zaměřuje se na běžné detaily detektivní práce včetně pracovních byrokratických postupů.
Jak už jsem psal u jiných autorových knih, více mi vyhovuje, když DD zabrousí do devadesátých let, kdy kluci z oddělení vražd byli mladí, plni síly a energie, nikdo jim nedýchal za krk, když si dávali obligátní vodku, nebo pivko. Z tohoto důvodu a ještě kvůli tomu, že se zde nevyskytují žádní templáři, ani agenti tajných služeb, dávám vysoké hodnocení.

MarkCarter
07.05.2021 5 z 5

Autor si udržal vysokú úroveň. Napísal už viac ako 30 detektívok, tí, ktorí čítajú vedia čo očakávať. Pre tých, čo nepoznajú odporúčam aspoň vyskúšať. Dominik Dán pracoval ako detektív a preto jeho knihy pôsobia uveriteľne. Miešajú sa v nich historické udalosti a fikcia. Chronologicky sa dej odohráva pred ostatnými knihami, na začiatku 90. rokov. Tento raz sa v knihe nachádza len jedna hlavná dejová línia, ktorá sa zaoberá "ponožkovým vrahom". Vyšetrovanie vedie sériou slepých uličiek a je zábavné čítať, ako sa s tým vysporiadajú detektívi .

ivoiro
30.04.2021 5 z 5

Opět jsem nadšený a nemůžu hodnotit jinak. Musím přiznat, že při hodnocení knih Dominika Dána na mně působí i sentiment, protože jsem se v Bratislavě narodil a v té době tam žil a vyrůstal. I když jsou jména v jeho knihách lehce (ale skutečně velice lehce - třeba jenom 1 písmeno) změněna, tak lze skutečné osoby docela snadno identifikovat. A kdo z rodáků z tohoto města by neznal Bistro Kazačok na Šafku?

Opatov
14.04.2021

Příběh se odvíjí v době "Ponozkového vraha". Určitě jsou ve výhodě ti, kdo četli Bestii a další knihy. Méně politiky, což je pozitivní. Jinak opět skvělý příběh a popis pátrání v dobové atmosféře a na základě faktů. Trochu překvapivý konec, který ale lze vytušit už mnohem dříve...

Jaruš7
12.04.2021 5 z 5

Postupem audiočetby, jsem zjistila, že to znám, ale jak to, že to nemám v seznamu? Pak se mi rozjasnil obraz u maringotky - patrola u bufáču, ..... Bylo to film; no, nezaškodilo vědět - po delším čase spíš tušit, kdo ten hrozný mord má na svědomí, a jak se s tím "chalani" brilantně poperou.
Fuskáč dal zabrat, i když, ne vždy toto nožní prádlo správně sedlo......!!!
Citace:" Dáš si za pohárik?"
"Ne, víte kolik lidí zemřelo na alkoholismus?"
"A víte, kolik se díky němu narodilo?"

Tradiční slovenská fajnovost.

bábuška
30.03.2021 5 z 5

V tomto příběhu se vracíme o pár roků zpět, do roku 1991, kdy se v Našem Městě objeví "Ponožkový vrah". Má za sebou aktivity jak v Německu, tak v Holandsku, nyní se vrací domů na Slovensko. A tím začíná pro naši známou skupinu "vraždárov" mravenčí práce při odhalování seriového vraha, který jako by si s pronásledovateli pohrával. Útočí na ženy staré i mladé, nakonec vyšetřovatelé narazí na brutální ubití starší ženy, kdy stopy vedou ke dvěma přátelům z vyšetřovací skupiny. Případ je vyřešen, ovšem náš seriový vrah Ondřej po delší odmlce se chystá k další akci. Musíme doufat, že v další autorově knize bude případ vyřešen.

MarianP
23.03.2021 5 z 5

Detektívka s perfektným rozuzlením a záverom !

MahulenaK
23.03.2021 5 z 5

Jedinečný Dominik Dán....V jednu chvíli jsem si říkala, že tentokrát to bude "jen" na čtyři hvězdičky, ale konec mě utvrdil v tom, že prostě jinak než pět dát nelze.

TomHr
11.03.2021 4 z 5

Knížka se vrací ke kořenům, do začátku devadesátých let. A není to jen datování příběhu a stáří (respektive mládí) postav, je to i styl vyprávění a samotný příběh, kterým se autor vrací o desítky let zpět. Příběh je nekomplikovaný, přímočarý, s důrazem na samotný postup vyšetřování, které autor rozpitval do nejmenších detailů. Kriminalisté vtipkují a sosají jako za mlada a tentokrát ani nesledujeme dvě dějové linie, které bývaly zvykem v posledních detektivkách z Nášho Mesta. Poznámky k novým technologiím (vyhřívání sedaček, přenosný telefon - "taká blbosť, to sa nikdy neuchytí") působí úsměvně a poněkud strojeně. Celá knížka dobře zapadá mezi již klasická dílka Dominika Dána, baví, odsýpá, ale ničím nevyčnívá. Však to snad ani nebylo záměrem.
K celé detektivce bych měl jen jednu zásadní výtku: jméno pachatele je celkem jasné hned od začátku.

Petronela16
09.03.2021 5 z 5

Tak toto bude opäť veľmi rýchle, veľmi pozitívne hodnotenie-ako vždy veľmi fasacke popočúvaničko.Ako vždy prečítane ušami ako audiokniha. Bohovsky sa to počúvalo, to vám poviem, milí moji databazisti. Neskutočne ma potešil návrat do doby takpovediac Krauzových začiatkov, kde je všetko ešte po starom, nikto zo starej mordparty nechýba....A hlavne žiadna politika a mafia...Júj dobre to bolo, aj keď, tak trošku predvídateľný dej, napriek tomu tlieskam a dávam plný počet *.Jedno negatívum však už šípim... tuším mi nebude táto danovka pasovať do žiadnej z tém výzvy.No nič, aj tak som si zgustla a do konca roka je ešte ďaleko a kníh je ako múch,no nie?

Kortez
03.03.2021 4 z 5

Audiokniha. Nový příběh na pozadí staré Bestie, mé první a nejoblíbenější detektivky od Dominika Dána. Mám výhrady jen k tomu že vrah byl znám čtenáři daleko dřív než "vraždárom" a že příběh vykrádá sám sebe. Naopak jsem byl rád že ubylo politiky a mafie.

krimi

Dominik Dán