Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2672 524

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

magion
20.10.2016 3 z 5

Na detektivkách J.K.Rowling alias Roberta Galbraitha je nejpůsobivější to, že jsou tak čtivé.. ale to je asi tak všechno..
Neskutečně mě štvalo, jak dopodrobna všechno popisuje..nestačí jí napsat, že si Strike zapálil cigaretu..ona musí zmínit i konkrétní značku apod. Jako by všem těm značkám, firmám a hospodám dělala reklamu.
A z Robin, která mně byla v prvních dvou dílech celkem sympatická, udělala úplného nadčlověka, který nemá pud sebezáchovy a nechápe to, co by každá jiná žena na jejím místě pochopila..že se o ni Strike bojí a že to je důvod, proč ji chce na chvíli odstavit z vyšetřování na vedlejší kolej a ne proto, že by nebyla dobrá...A úplně mně vyrazilo dech, když po útoku vraha se byla schopna "cítit provinile, že vyvázla tak lacino"!!!
A že by Kudla, takový boss podsvětí, přispěchal na pomoc "nějaké celkem neznámé" Robin, aby zachránil malou holku..tak tomu se mi nějak nechce věřit.
A na závěr bych chtěla napsat 2 pasáže z knihy, u kterých jsem dostala záchvat smíchu..
1. "přičemž se jeho zlatý zub zatřpytil v paprsku slunce zvolna zapadajícího za protější dům."
2. "kriminalista, jehož světlé, téměř bílé vlasy kontrastovaly s šedivým svítáním na nádvoří Scotland Yardu.."
..Na jedné straně se do knihy snaží vecpat co nejvíce brutality, aby šokovala..což se jí v mém případě nedaří..a na druhou stranu občas ulítne, jako by psala romantickopoetický román.
Myslím si, že po detektivkách J.K.Rowling sáhnou čtenáři právě proto, že je píše Rowling.. Ale po přečtení pár severských detektivek, kde by se napětí se strachem dalo krájet, je toto čajíček u kterého si spíš odpočinu a pobavím, než se bojím.. a nedojme mě ani useknutá noha.

muzka
18.10.2016

Moc jsem se těšila, dost drsný, trochu překombinovaný, občas jsem se ztrácela, ale těším se na pokračování. První dva díly byly lepší (alespoň pro mne :-)

lencin
16.10.2016 3 z 5

Zatím nejlepší díl. Byť poměrně surový. Z pohledu vraha mrazilo.......

jindrusa
15.10.2016 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl, vzhledem k překvapivému konci, očekávám pokračování.

Dimas
14.10.2016 3 z 5

Možná trochu překombinované, ale dobře se čte.

MayaBu
13.10.2016 5 z 5

Stránky jsem hltala neuvěřitelnou rychlostí (protože se bála, že když zpomalím, vrah mi uteče), 512 stran uteče jako voda.
Nevadilo mi ani to, že totožnost vraha byla ke konci jasná, napětí se nevytratilo a až do konce mě kniha bavila. Četla jsem jenom první díl, druhý mě jaksi minul, každopádně dle mého bylo tohle skutečně o level výš než Kukačka. 5*

miky103
12.10.2016 5 z 5

Mně osobně se moc líbilo. Ano, knížka je trochu rozvleklejší než předchozí dvě, ale tím mi připadá i reálnější. Detektivní práce holt asi opravdu obsahuje spoustu titěrné práce a akcí, které nikam nevedou. Autorka si věci rozhodně necucá z prstu a moc dobře si je nastuduje, než o nich napíše. Z pasáží z pohledu vraha mě přímo mrazilo. Doporučuju.

cie

A saaakra! On ještě není další díl??? :-D

Petra Ďat
11.10.2016 3 z 5

První dva díly se mi libily víc , tenhel mě přišel zbytečně roztáhlý a odhalení nebylo tak překvapivé.

princesse
11.10.2016 5 z 5

Kdo napíše o knize, že je to odpad, tak má nejspíše za sebou úspěšnou spisovatelskou kariéru a spoustu výtečných děl. Taktéž nechápu a souhlasím s oskarkou. Včera jsem začala tuto knihu číst a prozatím se mi hodna vyhození do koše nezdá.

oskarka
11.10.2016 5 z 5

Chápu, že každému se kniha líbit nemusí. Naštěstí do této skupiny čtenářů nepatřím. Knihy Rowlingové se mi líbí, bez ohledu na žánr. Tahle se mi z celé série líbila nejvíc, napětí gradovalo pozvolna, tak to mám ráda. Je mi jen smutno z toho, když někdo napíše o knize (jakékoliv), že je to odpad.

Aknel26
09.10.2016 3 z 5

Je mi líto, ale tentokrát úsloví "do třetice všeho dobrého" neplatí. Je to dobře napsaná knížka se sympatickou ústřední dvojicí, ale postrádá to, co by detektivce prostě chybět nemělo - napětí. Možná to bylo tím, že jsem ji četla dost dlouho, možná tím, že jsem vraha odhalila při první možné příležitosti a pak nechápala, kde to jako vázne... Zkrátka mi přišel zajímavější příběh Robininy svatby než nekonečné sledování tří podezřelých. A kapitoly psané vrahem mě spíš odpuzovaly. Nicméně četlo se to pěkně, Rowlingová/Galbraith prostě umí.

šipek
09.10.2016 3 z 5

Tak pro mě byla tato kniha zklamáním. Nemohl jsem se do knihy začíst, na můj vkus jsem jí četl i dost dlouho Přišlo mi to takové dost zdlouhavé bez napětí, ale třeba jsem neměl náladu :-).

Leaena
07.10.2016 5 z 5

Musím uznat, že jsem byla zaskočena surovostí děje a tím, že autor skutečně přitvrdil, ale to mě rozhodně neodradilo. V porovnání s Voláním kukačky, kdy na chodníku ležela mrtvá modelka, zde bylo mrtvol hned několik a ne jen to. Novinkou byly kapitoly psány z pohledu vraha, kdy bylo zajímavé sledovat jeho myšlenkové pochody. Ovšem i přes to všechno mě popuzoval Robinin snoubence a při vlastních úvahách "kdo je rozparovač" jsem tajně doufala, že ze svatby sejde :D Rozuzlení mě opravdu zaskočilo. Touto detektivní sérií jsem opravdu nadšená a budu doufat v další díl.

kofee
06.10.2016 odpad!

Na začátek bizarní kousek, který má šokovat, a pak nekonečná rozebírání sadistických choutek možných vrahů. Fuj, nedočteno.

Špínobubla
25.09.2016 3 z 5

Paní Rowlingová v závěru píše, jak ji psaní knihy bavilo, bohužel nemůžu říct, že by mne bavilo tuto knihu číst. Celou knihu jsem se pouze obávala, zda Robin skončí rozčtvrcená. Trend, který zavedly severské detektivky, kdy je třeba, aby vražda byla co nejbrutálnější, atd. mi nevyhovuje a k tomu skouzává i paní Rowlingová. Na detektivkách mne baví zcela něco jiného, a to myšlenkové pochody detektiva, což tady jsme měli na výběr pouze z pár podezřelých, takže překvapení na závěr se nekonalo. Nelíbily se mi kapitoly napsané vrahem. Pro mě jednoznačně nejslabší z trojice, vzhledem k čtivosti mě ale vysoké hodnocení nepřekvapuje.

Gracian1964
24.09.2016 5 z 5

Vedel som, do čoho idem a chcel som do toho ísť. A vedel som, že to bude kvalitné, aj bolo a je, hm... Ja by som neubral na ničom. A preskakovať pasáže? Nechápem...Toto je skrátka kvalitná a dobre napísaná detektívka. Dúfam, že bude pokračovanie.

NeradovaKatka
19.09.2016 4 z 5

Od knihy jsem popravdě čekala trochu víc, chybělo mi napětí a akce, zápletka sama o sobě byla dobrá a sledovat vztahy hlavních hrdinů bylo zajímavé. Jen bych ubrala na těch popisných pasáží. I tak se ale těším na další díl (pokud bude), zajímá mě, kam se Robin a Cormoran ještě posunou.

ellescorpio
18.09.2016 1 z 5

No já snad blbě vidím. Jak může mít takovej blábol 87%? A jak po geniálním HP, který má spád, je úžasně propracovanej a skvěle se čte mohla vytvořit tuhle hrůzu? Jsem milovník detektivek a thrillerů. Tady mě to nezaujalo od první kapitoly. Je vidět, že to psala ženská. Milion popisů úplně k ničemu, zpočátku jsem přeskakovala odstavce, pak stránky, posléze i kapitoly. Někde kolem strany 400 mi bylo úplně putna, kdo z podezřívaných je vrah a ten byl naprosto předvídatelný. Pro maminy na mateřský asi dobrý, mě krize ohledně svatby fakt nebavila a nějakej kousek nohy na začátku, která je asi tak působivá, jinak si to hodnocení neumím vysvětlit, mi fakt nestačí. Musela jsem si v knihkupectví spravit chuť pořádným thrillerem, co má hlavu a patu a není plnej zběsilýho zbytečnýho ježdění po Skotsku.

Hana62
18.09.2016 5 z 5

Povedené. Zápletka, nečekané rozuzlení. Chci další díl!!!!