Jan Hus

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Přelom čtrnáctého a patnáctého století byl obdobím obrovských zmatků. Po výrazném Karlu IV. nastoupil na český i německý trůn jeho neprůbojný syn Václav. Šlechta zvedala hlavu, Václavův bratr Zikmund zatoužil po koruně. Církví zmítalo papežské schizma a klér, místo aby se staral o věřící, toužil jen po bohatství a moci. Naše země i celá Evropa čekala na jasný hlas, který dokáže o problémech s odvahou promluvit. A ten hlas se ozval z Prahy. V Betlémské kapli začal kázat mistr Jan Hus. Čečetkův historický román čtenáři přibližuje jednu z nejvýznamnějších postav české historie, která se zapsala nesmazatelným písmem nejen do dějin naší země, ale i do vývoje křesťanství na celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74870/mistr-jan-hus-z4v-74870.jpg 4.719
Série

Ve lví stopě

Žánr
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Josef R. Vilímek
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Jan Hus

Přidat komentář
astroweb
24.01.2020

Velice čtivá a zajímavá kniha. Při četbě jsem si živě vybavoval Vávrův film Jan Hus a skvělého Zdeňka Štěpánka. Jsem přesvědčený, že autoři filmu knihu četli. Filmu se mnohdy vyčítá, že vychází z pomýlených komunistických teorií, ale Čečetka zemřel během druhé světové války, což nařčení vyvrací.

DraculasLady
05.11.2019

Doporučila bych k přečtění úplně každému... Ta bezmoc cokoliv podniknout směrem k výhře byla ubíjející a díky tomuto příběhu má čtenář mnohem lepší představu o tom, jak to v 15. století vypadalo v tehdejším světě a hlavně u nás... Vlastně žádná změna oproti dnešku, jen jiná témata... Stejní hulváti, útisk, zastrašování, úplatky... Pravda vítězí?


bee88maja
23.09.2017

Miluj pravdu, za pravdu bojuj.

Díky podobným knihám, si uvědomuji, že lidstvo se stále nepoučilo... a chamtivost a nenasytnost stále vládne. A pravda, je drancována a vysmívána... Smutné.