Vdova

Vdova https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311276/bmid_vdova-mEv-311276.jpg 4 482 151

Kate Waters série

Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život. S manželom Glenom bývali v peknom dome. Glen bol jej vysnívaný princ. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jean zistí, že jej vzorný manžel je monštrum, o ktorom sa píše na titulných stránkach novín. Po jeho tragickej smrti si Jean zaumieni vziať svoj život do vlastných rúk a vyrozprávať ich príbeh tak, ako ho videla.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Slovart (SK)

The Widow , 2016

nai.ivka
nai.ivka
15.12.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako "amatérské" audio, nešlo se odtrhnout. Dala bych nejmíň jednu hvězdu navrch za to, že zde nebyly žádné odporné scény, když téma samotné je už tak dost hrozné.

Siege03
Siege03
11.08.2023 5 z 5

Za mě výborný pychologicky trihler.Doporucuji

malina097
malina097
07.08.2023 3 z 5

Zajímavé,docela napínavé a řekla bych,ze čtivé.Hezky popsané pocity všech kteří jsou do případu zapletení.Je fakt,že chvílemi trochu rozvláčné a protože jsem knihu dočetla už asi před 14 dny a zapomněla napsat recenzi tak k ni fakt už nic nedodám.Proste dočteno,pochváleno a tečka.Za další týden už nebudu vedet o čem to bylo,taková četba na prázdniny.

monika3332
monika3332
12.09.2022 4 z 5

Bylo to napínavé, ale takové nijaké. Příběh byl chytlavý a jelikož jsem máma 4 děti tak i noční můrou. Ale příběh se strašně táhl.

Lexie321
Lexie321
10.07.2022 5 z 5

Príbeh bol naozaj zaujímavý. Kapitoly a postavy čitateľa udržali pri čítaní. Osobne si myslím, že je to veľmi dobrá kniha, ktorá by si zaslúžila lepšie hodnotenia.

koolsavage
koolsavage
20.03.2022 4 z 5

Téhle knize opravdu sluší dvě časové dějové linie. Rovněž střídání vyprávěčů je zde dobře využito. Poutavě popsaný vhled do duše některých účastníků ostře sledovaného procesu malé Belly. Líbí se mi, že autorka pomalu rozpletá příběh a nechává nás na vážkách.

Zzuzzka
Zzuzzka
12.02.2022 3 z 5

Autorka sa podarilo výborne zachytiť vnútorné prežívanie a psychológiu postáv najmä hlavnej hrdinky, nevie však okolo toho vystavať aj rovnako dobrý príbeh....čakala som nejaký zvrat a ono to bolo presne tak, ako bolo.

ddkk
ddkk
09.08.2021 5 z 5

Bylo to temné a až do konce napínavé. Zvlášť poslední kapitoly, v nichž autorka konečně postupně prozradí, co se vlastně stalo. Kromě vlastního příběhu zmizení dvouleté Belly, tvoří děj knihy vlastně příběhy dalších osob, jichž se případ dotknul - samozřejmě Belliny nezkušené matky, podezřelého, vyšetřovatele Sparkse, novinářky Kate a hlavně Jeanie, vdovy, jejíž život to ovlivnilo snad nejvíce...

Román má pro mě i další přidanou hodnotu - autorka velmi názorně popisuje, jak jednoduché je pro pedofilní dravce lovit na internetu své oběti, co všechno dokážou bez sebemenších potíží zjistit a jak rychle jsou schopni za sebou zamést stopy. A kromě toho popisuje i to, jak dnes fungují mediální hyeny a kam až jsou schopné zajít...

Pro mne je Vdova výborný psychologický román, kterému dávám plný počet a doporučuji.

Pája699
Pája699
20.07.2021 5 z 5

Upřímně nechápu tak nízké hodnocení. Mě se kniha a příběh o vdově strašně líbil a zaujal. Líbilo se mi střídaní postav a děje. Tohle já můžu vždycky, to je taková třešnička na dortu. Jenom malinkatá výtka…konec mohl být více rozvinut, i když vlastně bylo řečeno vše. Mohl být i o chlup kratší. Ke konci se děj dost opakoval a řešilo dokola to samé. Za mě určitě doporučuji.

osuška
osuška
05.06.2021 5 z 5

Co prožívá matka pohřešovaného dítěte? Co prožívá žena obviněného pachatele? Jak celý případ vnímá vyšetřovatel? Těmto otázkám se věnuje kniha více než samotnému zločinu. Čtivě a temně napsáno.

Ann58
Ann58
15.04.2021 5 z 5

Přečtete první odstavec a pak vás to zadrapne a nepustí. Kniha, od které nejde odejít. Má spád, nenechá vás v klidu a ani na jediné straně se nebudete nudit. Za mě super počtení

Sudin
Sudin
05.01.2021 5 z 5

Juuu tak tohle se mi hodně líbilo. Správné psycho, střídání kapitol dle pohledů jednotlivých postav to je styl který můžu a třešnička na dortu ten příběh. Za mne pecka.

85098211
85098211
30.11.2020 5 z 5

Knihu jsem opět poslouchala jako audio v němčině a vystřídalo se tam pět různých hlasů. To příběhu dodalo na autentičnosti a je také možné, že to ovlivnilo i moje hodnocení knihy? ;-) Dokázala mne totiž zaujmout a moc se mi líbila. Z postav jsem si některé oblíbila, hlavně inspektora Sparkse, a zase některým jsem až do konce nedokázala přijít na chuť ani náhodou - jako například vdově Jean a samozřejmě také jejímu doslova odpornému manželovi. A na úplný závěr si čtenář nutně musí položit otázku, kdo byl větším manipulátorem a zda byl vůbec jeden z manželů obětí toho druhého? Anebo všechno bylo jen zdání, sloužící hlavně k oklamání veřejnosti? Autorka výborně vykreslila psychologii jednotlivých postav, kniha je dobře napsaná a mne mrzí, že má zde tak nízké hodnocení. Já za sebe dávám plný počet, protože si ho podle mého názoru opravdu zaslouží.

Stella_Reed
Stella_Reed
22.11.2020 3 z 5

Líbilo se mi střídání kapitol podle jednotlivých postav. Knížka měla spád.

Joutsen
Joutsen
12.11.2020 5 z 5

Mně se knížka líbila moc. Svým způsobem odpočinková, pěkně psaná. Občas mi proběhla myšlenka, kdo z manželů je narušenější ... Chystám se pořídit i další od této autorky.

evin84
evin84
05.11.2020 5 z 5

Super,kniha mě bavila

Barunka_riot
Barunka_riot
03.11.2020 3 z 5

Premyslim, jestli me vic rozcilovala vdova nebo vrah. Byla mi svym tupym prikyvovanim a oddanosti manzelovi, i pres vsechen ten hnus, strasne nesympaticka.
Kniha by snesla trosku sviznejsi spad ve druhe puli a konec me celkem zklamal, cekala jsem vic informaci.
Ale jinak se kniha dobre cetla, rychle me zatahla do deje. Podruhe uz ji ale nevytahnu.

mich.horilova
mich.horilova
01.11.2020 5 z 5

Překvapuje mě, že kniha nemá tak vysoké hodnocení, jak bych očekávala. Možná jí označení "psychothriller" na obálce spíše škodí. Knihu bych neoznačila jako psychothriller, spíše jako psychologické drama, v kterém se střídá pohled jednotlivých postav. Kniha je velmi čtivá a moc se mi líbilo vykreslení jednotlivých postav. Za mě vynikající kniha!

gilt
gilt
22.09.2020 5 z 5

Skvělé, strhující, překvapivé. Vážně moc hezky a poutavě napsané. Moc se mi to líbilo!

Misute603
Misute603
17.08.2020 4 z 5

Styl psaní mi vyhovoval,líbilo se mi střídání postav a děje.Kniha nebyla vůbec špatná.