Včelí královna

Včelí královna https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308345/bmid_vceli-kralovna-rn6-308345.jpg 3 151 47

Jedna, dvě, strašák jde. Přijde si i pro tebe.. Láska a ztráta, magie a záhady, vina a odpuštění. Neobyčejný příběh o tom, že tvář, kterou ukazujeme světu, se vždy liší od toho, kým skutečně jsme. Všichni vědí, že Kostispáry jsou podivné místo. Jsou totiž plné spár - takových, které vás zachytí i těch, jimiž se můžete propadnout a zmizet navěky. Takže když zmizí mladá a krásná Roza, nikoho to moc nepřekvapí. Není první ani poslední, kdo od bratrů O´Sullivanových utekl. Finn O´Sullivan ale ví, že to bylo jinak. Roza byla unesena nebezpečným mužem, jehož tvář si nedokáže vybavit. Ale lidé i policie mu už dávno přestali věřit. A jeho brácha Sean? Ten nemá daleko k tomu, aby na plnou pusu řekl to, co si beztak všichni myslí. Že je to všechno Finnova chyba.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Bone Gap , 2015

fruitbueno
13.02.2017 4 z 5

Včelí královna je kniha, u které od začátku víte, že si musíte dávat pozor na to, co čtete. Že rozhodují detaily. Že tajemství, které textem prosvítá, je nějakým způsobem zásadní. Tak čtete, hledáte mezi řádky, pátráte za skrytými významy. A stejně - v mém případě úplně marně, nečekaná pointa mě překvapila a dala příběhu naprosto nový rozměr. Prima čtení, rozhodně doporučuji!

martina1199
28.01.2017 4 z 5

Na této knize mě napřed zaujala obálka, která je opravdu nádherná, a pak anotace, která slibuje zajímavý příběh s nádechem magického realismu. A co slíbí, to taky splní.
Byl to moc pěkný příběh. A magický taky :-)

milunka21
08.01.2017 4 z 5

Na jednu stranu zklamání, protože to nebylo to, co jsem čekala. Na druhou se mi to líbilo, jen škoda, že to nebylo propracovanější.

Erudite
30.12.2016 4 z 5

Ke komu jsme schopni cítit lásku? Co je to hlavní? Cítíme lásku pouze ke krásným lidem?
Krása je pomíjivá, nebo třeba vůbec není vidět. Pokud se ale správně díváme - ne jen očima - můžeme tuto krásu najít uvnitř, skrytou, neviděnou pro ostatní, co se nedívají správně.

Hakuka00
14.12.2016 2 z 5

Ale houbeles magický realismus, docela normální YA fantazárna. Kdyby si kniha nehrála na něco "víc", asi by si i zasloužila vyšší hodnocení. Jinak se to četlo příjemně, jen to nějak nabízí nevšednost, ale ve výsledku prostě nevybočuje z řady.

teer.h
07.11.2016 4 z 5

Knihu jsem si koupila, protože se mi líbil její obal a když jsem si četla zadní stranu, tak mě zaujala.
Musím říct, že jsem od ní čekala více, nebo spíš moje představa byla jiná.
Styl, kterým je kniha psaná, se mi zprvu nezamlouval, celkem jsem se ztrácela a chvílemi nevěděla o co jde a co právě čtu (minulost/přítomnost). Ale poté mě příběh chytl, hlavně konec.
Mrzí mě, ze scény nebyly více napínavé, hlavně konec a svět ve kterém byla Roza, nebyl více popsany.
To samé mě mrzí, že o neznámém muži jsme se nedozvěděli více.
Finnuv bratr mi přišel zvláštní, celk arogantní a mrzelo mě jak se k Finnovi chová, i ostatní lidé z města.
Co se týče Petey, já si ji představovala jako krásnou dívku :-)
Jinak je to hezký příběh a za přečtení stojí :-)

Mishak
06.11.2016 3 z 5

Kniha je jiná, než jsem očekávala. Tíživá atmosféra se nekonala, ale přesto se četla hezky. Odpočinková kniha, alespoň pro mě.

pro mládež

Laura Ruby