Včelařství

od:


KoupitKoupit eknihu

Encyklopedie Včelařství se zabývá všemi důležitými teoretickými i praktickými otázkami chovu včel. Včelařství je jedním z nejstarších oborů lidské činnosti, včelí produkty byly pro člověka důležitou složkou potravy od samého začátku vývoje a své místo ve výživě si udržují dodnes. Stejně důležitá je i schopnost včel opylovat rostliny a tím zvyšovat výnosy při pěstování kulturních plodin. Život včelího společenství a chov včel je však nesmírně zajímavý i sám o sobě, a tak je dnes včelařství i oborem, který kromě hospodářského užitku přispívá i prospěšnému trávení volného času a rozvíjení vztahu k přírodě. Kapitoly: Stavba těla včely, Včelstvo a jeho činnost, Genetika a plemenitby včel, Ošetřování včelstev během roku, Nástavkové včelaření, Technika mobilního včelaření, Opylovací služba. 12 stran barev. obr. příl. Vyd. 2., upr. a dopl....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162581/vcelarstvi-162581.jpg 4.29
Žánr:
Literatura naučná, Hobby, Příroda, zvířata
Vydáno:, Brázda (Praha)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Ája27
18.06.2018

Průvodce včelařením a rádce nejen pro začínajícího včelaře.

MilBart
25.05.2016

Tato kniha mě také v mládí nasměrovala v to co dneska jsem: včelaře, milovníka přírody, Boha - jeho tajemství + historie, Sám se někdy divím jak to spolu ladí :-). Hezký den. M.

taptap
10.03.2014

Téměř "nutná" literatura nejen pro začínající včelaře. Za sebe můžu říct, že jsem konečně pochopila jak to v tom úlu a okolo něho funguje. Napsáno srozumitelně a řekla bych i velmi čtivě, lepší než hledat informace na internetu (tím myslím pro někoho kdo o včelaření téměř nic neví). Jako základ můžu jen doporučit.