Včelařství

Včelařství https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144375/vcelarstvi-QG7-144375.jpg 4 13 5

Encyklopedie Včelařství se zabývá všemi důležitými teoretickými i praktickými otázkami chovu včel. Včelařství je jedním z nejstarších oborů lidské činnosti, včelí produkty byly pro člověka důležitou složkou potravy od samého začátku vývoje a své místo ve výživě si udržují dodnes. Stejně důležitá je i schopnost včel opylovat rostliny a tím zvyšovat výnosy při pěstování kulturních plodin. Život včelího společenství a chov včel je však nesmírně zajímavý i sám o sobě, a tak je dnes včelařství i oborem, který kromě hospodářského užitku přispívá i prospěšnému trávení volného času a rozvíjení vztahu k přírodě.... celý text

lukaskmn1
25.07.2022 5 z 5

Naprosto geniální.

E.Hyde
25.12.2019 5 z 5

Skvela kniha pro zacinajici i zkusene vcelare - postrehy z knihy overeny u letiteho vcelare :) Dozvite se nejen o chovu vcel ale i o jejich biologii a zivote, zkratka vsechno pekne od zacatku.

Ája27
18.06.2018 5 z 5

Průvodce včelařením a rádce nejen pro začínajícího včelaře.

MilBart
25.05.2016 5 z 5

Tato kniha mě také v mládí nasměrovala v to co dneska jsem: včelaře, milovníka přírody, Boha - jeho tajemství + historie, Sám se někdy divím jak to spolu ladí :-). Hezký den. M.

taptap
10.03.2014 5 z 5

Téměř "nutná" literatura nejen pro začínající včelaře. Za sebe můžu říct, že jsem konečně pochopila jak to v tom úlu a okolo něho funguje. Napsáno srozumitelně a řekla bych i velmi čtivě, lepší než hledat informace na internetu (tím myslím pro někoho kdo o včelaření téměř nic neví). Jako základ můžu jen doporučit.