Vážka

Vážka https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225312/mid_vazka-eb4-225312.jpg 4 740 222

Lyse-Rose alebo Emilie? Kto je vlastne trojmesačné bábätko, ktoré sa ako jediné zachránilo pri havárii lietadla? Komu Vážka, ako dievčatko nazvali novinári, patrí, o to sa sporia dve rodiny, jedna bohatá, druhá chudobná. Zdá sa, že súkromný detektív po osemnástich rokoch pátrania našiel k tejto záhade kľúč. Jeho telo však našli s prestrelenou hruďou a na nepoznanie spálenou tvárou. No zostal po ňom denník s podrobným opisom pátrania. Príbeh čitateľa vtiahne do deja, ktorý sa odvíja od Vrchu hrôzy v pohorí Jura a napínavo pokračuje cez prestížnu parížsku štvrť Butte-aux-Cailles až po robotnícky Dieppe. Šokujúce rozuzlenie je dielom náhody alebo niekto už od začiatku príbehu manipuluje so všetkými účastníkmi tejto drámy?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Un avion sans elle , 2012

Luluhappy
29.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Líbilo se mi to moc. Dočetla jsem kapitolu a chtěla číst dál. Byla jsem hladová po konci, po té tajné informaci. Za mě velmi dobrá detektivka. Určitě si od autora přečtu další.
Co ale musím vytknout.
1. Vztah těch dvou je prostě úchylný. Vyrůstali spolu 18 let a chovají k sobě i přesto tyhle city. Takže Marc mě dost štval.
2. Autor se o ženách neustále vyjadřuje k jejich vzhledu. Ano, v knížce je fajn, když se nastíní, jak postava vypadá, ale aby za celou knihu tak 20x opakoval, jak má babi Nicole dobrý kozy, to mi přišlo trochu přes čáru. Nebo jak je Malvína odporná s tváří babice. A ve finále by stejně mohla být hezká, kdyby se jinak oblékla - dle Marca.
Proč takhle nepopisuje chlapy?...
3. Grand ducuv deník je ok do té doby, než na konci každé kapitoly začne psat "ale o tom vám povím později" apod...
4. Děj je těžko uvěřitelný, ale proč ne. Jen ten závěr z porodnice? Proč?! Trochu červené knihovny? Děkuji, nechci...
5. Nějak nevím, kdo je větší svině v téhle knize, ale každá postava mi ve finále přišla dost záporná - hlavně detektiv. To asi není výtka, spíš poznatek :))

Belanna
04.04.2022 5 z 5

Vážka se mi dostala na kobylku. Právem si získala TOP v mém žebříčku knih. Netradiční detektivka, která mě od prvních okamžiků držela, nutila přemýšlet a skládat získané indicie a když už jsem říkala: "Mám to!", zjistila jsem, že vůbec ne a začínala zase od začátku. Jen v jedné věci jsem se nemýlila, aspoň to :) ... Určitě doporučuji.

m_martina
24.03.2022 5 z 5

Michel Bussi píše úplně jinak, než jiní, které znám. Ale francouzské detektivky a thrillery mám ráda. Vážka se mi vážně moc líbila a dobře se četla. A myslím, že zkusím ještě nějakou další knihu od tohoto pana spisovatele.

JaniMa
15.03.2022 5 z 5

Přesto, že skutečná totožnost miminka se dala tušit od začátku, vývoj událostí byl nepředvídatelný. V prvních kapitolách se mi zdálo, že mě autor hodil do světa plného psychopatů a udržuje mě v něm jen neotřelým stylem psaní. Ten je sice dost popisný, ale zahrnuje bezpočet zajímavostí a dokáže navodit napětí, takže to není jen nezáživné mrhání slovy. S výstředními postavami jsem se díky tomu smířila celkem rychle. Byly tu i chvíle, kdy se děj až příliš vlekl, ale strhující konec to vyrovnal, a tak si zase jednou dovolím dát 5* a doufám, že mě další Bussiho knihy nezklamou.

Šárka345
25.01.2022 5 z 5

Těžko říct, co vše by jste ve dvaceti dokázali, kdyby šlo o Váš život, o Vaši budoucnost.... :0)))

Hvězdinka
30.12.2021 5 z 5

Pro mě úžasné. Skvěle napsané, skvělý styl, skvělé hledání pravdy kdo je kdo a skvělý závěr, který je typický autorův - nic není, jak se zdá.... Doporučuji.

Kortez
17.12.2021 4 z 5

Audiokniha. Čekal jsem detektivku, no i když soukromý detektiv zabere půl knihy, vůbec to není detektivka. Je to příběh který čtenáře chytí a nepustí a na konci je wau
rozuzlení příběhu. Bavilo mě to.

evineckY
11.11.2021 4 z 5

I když je to detektivní příběh a jsou v něm vraždy, přesto je to hodně emotivní a napínavé.
A jak píše ANDY 28, to bylo fakticky přehnané. Poslouchala jsem audioknihu.

ANDY28
09.11.2021 4 z 5

dost mě rozčilovalo, že 20-letý kluk je tak geniální, že to vše vyřeší sám, ale konečný dojem z knížky 95%

wooloong
19.09.2021 4 z 5

Černé lekníny se mi líbily víc. Tušila jsem, o co půjde, ale přesto jsem čekala ještě něco dalšího, něco, co jsem neodhalila, a doufala jsem, že mi spadne čelist překvapením jako o Leknínů. Tohle mi na Bussiho přišlo trochu moc průhledné a přímočaré.

laura
17.09.2021 5 z 5

Kniha se nečte lehce. Musela jsem si zvyknout na autorův styl vyprávění, ale když to do sebe konečně začne zapadat, je to mazec. Zajímavý, neotřelý příběh o hledání sebe sama, o odkrývání minulosti, o chybách, omylech, bolesti i o naději. Příběh, který přináší spoustu otázek a jen málo odpovědí.

Které dítě přežilo havárii letadla - Lyle Rose nebo Emílie? Komu miminko, zázračně nalezené na úpatí hory, vlastně patří?

Příběh o tom, co všechno můžeme ztratit, i o tom, co můžeme získat. Všechny odpovědi máme v sobě - jen je musíme umět hledat. Někdy to trvá jen chvíli a někdy celá léta, než najdeme uspokojivé odpovědi na otázku: Proč? A někdy je nenajdeme nikdy. Některé otázky mají prostě zůstat nezodpovězeny...

Terka1975
09.09.2021 4 z 5

Těšila jsem se po dokonalých Černých leknínech na tuto knihu moc. Námět se mi moc líbil, ale občas jsem se v ději ztrácela. Něco mi tam scházelo, asi větší přehlednost a motivy postav, hodně času a myslím, ze zbytečně moc se rozebírala postava detektiva a chybělo mi víc emocí a propojení Emilie, Marca a jejich rodin.

šipek
24.08.2021 4 z 5

Tak za mě to thriller moc nebyl, spíše výborně napsaný příběh.

simona g.
22.08.2021 5 z 5

Taaak. A přesně proto, že někdo píše "nuuudaaa" a jiný "juuuwaaa", je za mě nejlepší si ji přečíst a udělat si vlastní názor :). Za mě juwaaa, mi se líbila. Jako měla slabší místečka, ale malé. Nápad super, líbila se mi a hotovooo :).

Nikusha
20.08.2021 2 z 5

Nápad dobrý, ale zpracování nudné, zdlouhavé. Drželo mě to do půlky, pak už ze setrvačnosti.

SputnikV
07.06.2021

na mne poněkud zdlouhavé, ale musím konstatovat - výborný překlad

jarin58
06.06.2021 5 z 5

Někdo napíše že kniha byla jen dobrá,ale mě připadala vynikající.Opět jsem se nechal nachytat dějovou zápletkou a sedl autorovi na lep.A opět bylo všechno jinak.

Pavlina50
16.05.2021 2 z 5

Dvě rodiny a jedno dítě. Obě jsou přesvědčeny, že je jejich....Knihu jsem si vybrala podle anotace, která mě dostatečně nalákala svojí originalitou.
Ale pro mě bohužel zůstalo jen u toho nápadu. Kniha mě moc nechytla, moc dobře se mi nečetla, děj mi připadal zdlouhavý, chvílemi jsem se nudila a chvílemi docela ztrácela. Četla jsem to proto spíš už ze setrvačnosti, abych se dopracovala k pointě.
Překvapivý závěr to sice mírně vylepšil, ale přesto - pokud u knihy sleduju, kolik stránek mi ještě zbývá do konce, což se mi u této stalo, pak ji asi nějak hodně kladně ani hodnotit nemůžu.

Magie233
03.05.2021 4 z 5

Pohodové čtení se zajímavým příběhem. Kniha se mi dobře četla. Do kategorie thriller bych ji nezařadila.

EliskaD
18.04.2021 3 z 5

Nemohla jsem se začíst, nakonec jsem to nějak prolomila. Po čtvrtině knížky jsem si vytvořila svůj vlastní závěr a říkala si, o čem sakra bude dalších 300 stránek. Četla jsem dál, ačkoli mi bylo skoro jedno, jak to vlastně dopadne a jestli se mi můj tip potvrdí. Příběh mě moc nevtáhl, spíše plynul nějak mimo mě. Mínění o knize mi vylepšil napínavý, čtivý a dynamický závěr.