Väzenia, v ktorých sme sa rozhodli žiť

Kniha je zbierkou esejí Doris Lessingovej, nositeľky Nobelovej ceny za literatúru, v ktorých kladie priame otázky, ktoré sa nás všetkých týkajú: ako myslieť sám za seba, ako pochopiť a vyhodnotiť množstvo poznatkov, ktoré sme o sebe získali v oblastiach, akými sú psychológia či sociálna antropológia, ako si zvoliť cestu vo svete zaplavenom názormi a informáciami a ako sa pozrieť na seba a na spoločnosť novými očami....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347561/vazenia-v-ktorych-sme-sa-rozhodli-z-2Wx-347561.jpg 4.111
Literatura světová, Fejetony, eseje
Vydáno, Inaque

Prisons We Choose to Live Inside, 1986

Kniha Väzenia, v ktorých sme sa rozhodli žiť

JanaŠ.051
25.08.2018

Úžasné eseje, ktoré nezostarli ani po 30 rokoch. O tom, ako sa pod vplyvom vonkajších okolností dokážeme zmeniť na úplne iracionálne, nenávistné bytosti.

wiix
17.10.2017

Keď mi predavač v kníhkupectve povedal, že sú to eseje na pochmúrne jesenné večere, očakávala som hrejivé poviedky o láske, za ktoré dostala spisovateľka Nobelovku. Ale nie. Sociologička či iná ička mi pokazila toľko chvíľ kritizovaním a vyťahovaním na povrch známe pravdy, s ktorými nikto nič nerobí - čo je inak smutné, ale môj život to neobohatilo a nespríjemnilo.

anglická literatura eseje

Doris Lessing
britská, 1919 - 2013

všech 7 knih autora

Kniha Väzenia, v ktorých sme sa rozhodli žiť je v