Vážení truchlící a ostatní hosté

I nám se každému někdy stane, že chceme promluvit vznešeně a ono se to vymkne. Zde je to umocněno vážností chvíle a trošku okořeněno retro přídechem socialistické reality ("Byl to takový soudruh v letech dospívání..."). Kniha je osvědčeným společníkem na pobavení při společném čtení třeba na večírku, ale užít by ji mohli i učitelé češtiny, když chtějí žáky vzdělat v tom, kolik paseky může napáchat nesprávná stavba věty. V tomto případě je to paseka podivuhodná, posuďte sami: Krátce po svém narození zemřel mu otec. Jménem zesnulé rodiny vám všem děkuji za smuteční projev. Mně pak dovolte, abych poděkoval jménem manželky obou synů… Je to již několikátý skon našich členů. Osud mu popřál vychovat děti, které měl s jeho manželkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333716/big_vazeni-truchlici-a-ostatni-hoste-qLC-333716.png 3.585

Kniha Vážení truchlící a ostatní hosté

reader.007

Nebýt těch ubohých Urbanových kresbiček, mohla mít kniha mnohem vyšší úroveň. Kouzlo nechtěného se projevilo ústy mnoha řečníků. U některých šlo jen o plácnutí pod vlivem stresu a vynucené nevyžádané pozornosti, u jiných je znát, že se řečník vysloveně vyžíval v nadutém žvanění.

martina.culik

Knížka obsahuje hlášky z pohřbů - hlavně za socialismu. Musím přiznat, že mi zase tak vtipné nepřišly.
Některé hlášky byly ztvárněny formou kreslených vtipů, a i když tak původně nepůsobily, vyšly dost oplzle, což je koneckonců vidět i na obalu knihy.
Za mě tedy oddechovka, kterou si rozhodně v knihovně nechávat nebudu.

Lady.Lucrezia
03.01.2020

Útlá knížka řečnických kotrmelců, které ve smutečních chvílích, donutí snad i mrtvé smíchy prorážet víka svých rakví.

Kitty
01.01.2020

Jo, zasmála jsem se. Pravda, během pohřbu se asi nikdo nesmál, ale asi si ani neuvědomil, co řečník prohlásil :)

První rychlý a jednoduchý bodík do výzvy r. 2020

Garik
28.12.2019

Rečnícke kotrmelce vo chvíľach smútočných. Našlo sa však pár výrokov, pri ktorých som mal pocit, že ich zaznamenanie a zaradenie medzi humorné bolo výsledkom ich nepochopenia. Ale inak toto „dielko“ naozaj pobavilo.

jiriburda01
21.07.2019

Kniha s vtipy, kterým se člověk se smyslem pro trochu černý humor vždy zasměje.

kaffa
28.06.2019

cože, jen 69 %? oceňuji hlavně autentičnost, tohle fakt člověk nevymyslí, ani kdyby chtěl, až chvílemi zůstával rozum stát.... smíchu se nešlo ubránit :-)

knihovniceVS
18.04.2019

Já se u téhle sbírky bavila. Je fajn se občas nebrat vážně.