Vatikánská princezna

Vatikánská princezna https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288513/bmid_vatikanska-princezna-ahA-288513.jpg 4 95 27

Román o Lucrezii Borgii Byla legendami opředená pověstná kráska Lucrezia Borgia zákeřnou femme fatale, anebo nevinnou dívkou, kterou příbuzní neváhali zneužít pro své cíle? Vztahy v rodině Borgiů jsou bouřlivé. Prchlivý bratr Cesare ji miluje, zato s bratrem Juanem se nenávidí, a otec, jehož zbožňovala, se neštítí ničeho. Lucrezia nemá na výběr. Pro své bezpečí se musí podrobit, a zda bude šťastná, nikoho nezajímá.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

The Vatican Princess: A Novel of Lucrezia Borgia , 2016

speciale88
speciale88
22.03.2018 5 z 5

Kniha čtivá,zajímavá, plná nových informací. Zabývám se četbou o rodině Borgiů a tak jsem zde opět našla nějaké nové informace. Jen si teď z těch mnoha knih a uvedených informací vybrat co je vlastně pravda a co lež. To jsou intriky té doby, které dnes již nikdo nerozluští.

hejnak
hejnak
13.11.2017 4 z 5

Stejně jako knížka o Kateřině Medicejské pro mě byla tato knížky čtivá a dozvěděla jsem se spoustu historický informací (včetně upřesnění, co je domyšleno a co ne), které bych jinak nevěděla.

Silmarien
Silmarien
24.10.2017 3 z 5

Román o dcére pápeža Alexandra VI. inak známeho aj ako Rodrigo Borgia. Román o tom, že ženy významnejšieho postavenia často nemali na výber...

Priemerný historický román. Nie som si istá, či moje hodnotenie vychádza z nie úplného nadšenia pre tému (knihu som čítala preto, že v našej knižnici mali len túto od tohto autora, hoci pôvodne som si od neho chcela prečítať román s pre mňa zaujímavejšou témou) alebo z toho, že to nie je napísané až tak pútavo.
Autorovi sa nedá uprieť snaha sa popri vlastnej fikcii držať faktov a nečítalo sa to zle, ale pri dnešnom počte historických románov ničím nevyčnieva a zaraďuje sa tak do množstva kníh, ktoré si človek raz prečíta a už nikdy sa k nim nevráti.

dagusa
dagusa
17.06.2017 5 z 5

Napínavý historický román.Čte se dobře.

Anie94
Anie94
31.05.2017 4 z 5

Byl to moc hezký historický román, který odhaloval méně známou osobnost z římské historie. Byla to svým způsobem krutá doba plná intrik a skandálů, ale přesně tohle dávalo románu tu správnou atmosféru.

zuzana2599
zuzana2599
22.11.2016 4 z 5

Dle mého názoru je Vatikánská princezna vydařený historický román o Lucrezii Borgii. Autor věrohodně a srozumitelně zpracoval její příběh, který začíná v jejích třinácti letech a končí po zavraždění Lucreziina druhého manžela. O dalším jejím osudu se dovíme z doslovu. Kniha se opravdu dobře četla a pro milovníky historie můžu jen doporučit.

Nikolaoss
Nikolaoss
26.07.2016 4 z 5

Kniha Vatikánská princezna Lucrezii představí, jako ženu, která se snaží jít za svým štěstím, chybuje, často se vše obrátí proti ní, ale ona to nevzdá a navzdory zklamání se v milovaných osobách a tváří v tvář bolestným ztrátám, si uchová zásady slušného člověka. To vše je předloženo v poutavých kulisách Říma a lesku chodeb Vatikánu, Andělského paláce a luxusu domů římské honorace.
Knihu mohu s klidným svědomím doporučit všem milovníkům historických románů i těm, kteří by chtěli s tímto žánrem začít a nevědí, kterou knihu zvolit. Příběh je totiž dostatečně zajímavý a čtivý a zároveň se dozvíte hodně z historie dané doby, aniž byste byli nepříjemně poučováni nebo nuděni.