Vášeň a strach

Vášeň a strach https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316910/mid_vasen-a-strach-f7H-316910.jpg 3 48 15

Dvojí obraz: Ariel je úspěšná herečka, která má ráda život a užívá si ho plnými doušky. Zahrát si krutou bývalou manželku známého scenáristy Bootha DeWitta v jeho autobiografickém filmu je role, která se neodmítá. Nejenže může prokázat své herecké schopnosti, ale především pracovat s člověkem, jehož už dlouho obdivuje. Booth se však dávno zařekl, že s herečkami nechce mít nic společného! A tak Ariel, která se s děsivou přesností zhostila hlavní role, nevěří ani slovo. Přesto ho k ní něco přitahuje. Je na Ariel, aby ho naučila vidět vřelou a otevřenou ženu, jakou doopravdy je, a ukázala mu, že i on se může znovu zamilovat. Pohyb v temnotě: Slavná hudební skladatelka Maggie se po smrti manžela rozhodne opustit Los Angeles a nastěhuje se do starého domu u Morganvillu na východním pobřeží. Cliff, majitel firmy, kterou si najme na úpravu pozemku, i přes to, že to mezi nimi jiskří, pochybuje, že tu Maggie vydrží déle než měsíc. Jenže pak je odhaleno deset let staré tajemství bývalých majitelů domu. Maggie se ocitá ve víru událostí, které jí znepříjemňují klidné dny na venkově i počínající vztah s Cliffem. Kdo z místních byl zapleten do vraždy bývalého majitele? Má s ní něco společného i Cliff?... celý text

Ana72154
19.10.2022 2 z 5

Ani jedna povídka se mi nelíbila.

kolacky
01.08.2021 3 z 5

Pohyb v temnotě mám ve čtečce. Nenáročné, romantické, jednohubka.

petraj30
30.04.2021

Kdybych tak tušila, jaká kniha se mi dostala do rukou, tak to ani nezačínám číst. Věděla jsem, že to bude nudné, naivní, nezáživné a nemýlila jsem se.
První díl jsem přečetla jen s velkými obtížemi a strašně jsem přeskakovala, u druhého dílu jsem byla ráda, že jsem dočetla první větu. Takže nedočteno. Je mi to líto, ale nedalo se to.

Radka1911
03.04.2020 2 z 5

Nenáročné oddechové čtení, a dost mě nebavilo.

LéňaV.007
29.03.2020 3 z 5

Taková nenáročná oddechovka mezi čtením jiných knih. Druhá povídka se mi líbila víc, ta první byla taková moc přeslazená.

helenkan
28.01.2020 2 z 5

Tyhle dva příběhy mě zrovna moc nechytly. I když ten první se mi líbil o něco víc.

Monike
19.04.2019 5 z 5

Pro me super oddychovka na dovo sama s kluky.☺

jitka7
20.03.2018 1 z 5

Já nevím, nemohla jsem se vůbec začít. Přišlo mi to strašné klišé a naprosto nerealistické. Autorka má dobré hodnocení, ale tato kniha se mi tedy vůbec nelíbila.

kik68
05.09.2017 3 z 5

První příběh docela fajn, ale ten druhý jsem ani nedočetla, protože mě začátek moc nezaujal. Možná se k němu vrátím až budu mít chuť.

raty
07.07.2017 4 z 5

Dvě Harlekýnky od mojí oblíbené Nory Roberts. Oddechové čtení.

modranka
11.04.2017 3 z 5

Nora Roberts začala tvoriť niekedy v 80.tych rokoch minulého storočia. Tieto dva príbehy vznikli v roku 1985 a v tej dobe to boli originálne námety. Dnes už na nich nič originálne nie je, no sú napísané dobrým literárnym jazykom, na ktorý sme u Nory zvyknutí.
Prvý príbeh sa mi však zdal chaotický, lebo v ňom autorka opisuje niekoľko "scenárov" s jednou postavou a to čitateľa mätie. Druhý príbeh má miernu krimi zápletku, ktorá sa vyrieši ako šibnutím prútika - ale chápem, malo to byť o romantike.
Tej je v oboch prípadoch požehnane - a nie je tak sladká ako to v prípade HQN býva.
Nora Robertsová vie naozaj písať pekné knižky, ale táto je tak na jedno prečítanie.

EvikU.
08.04.2017 2 z 5

Ano souhlasím. Je to oddechový čtení. Ale hezký.

alzbeta4340
28.01.2017 3 z 5

Tyto knížky "2 v jednom" bývávají čistě oddechové čtení, obvykle dvě průměrné harlekýnky. Tahle kniha se povedla o trochu víc než obvykle. Hlavně první povídka o herečce Ariel byla pěkná a dobře propracovaná.

zuzana2599
25.01.2017 3 z 5

Mé srdce toužilo po trošce romantiky a tyto dva příběhy ze současnosti od populární Nory Roberts mi ji v plné míře zabezpečily. Druhý příběh se mi líbil kapku víc, ale oba byly typickým oddechovým nenáročným čtením.

mariva
28.12.2016 4 z 5

Dva oddechové příběhy nezapřou, že původně byly vydány jako Harlequinky - hodně lásky, trochu napětí, prostě příjemná nenáročná četba.

Nora Roberts
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Vášeň a strach je v