Vášeň

Vášeň https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29052/vasen-29052.jpg 4 85 24

Melisse Elmetové je hodně přes třicet, stejně jako kdysi její otec učí na oxfordské univerzitě a je zasnoubená se svým kolegou. Vede docela obyčejný život. Ale jen do okamžiku, kdy uprostřed romantické večerní procházky najednou někdo jejího snoubence zastřelí. Ostřelovací puškou s tlumičem. Melissa instinktivně pochopí, že tu něco nehraje a že by měla zmizet. Ale kam? O incidentu se dočte v novinách i její bývalá studentská láska, manžel na jeden den, než Melissu rodiče donutili sňatek s chudým sirotkem anulovat. Dnes je z něj velice úspěšný bankéř, miliardář a k tomu bývalý tajný agent. Ihned pochopí souvislost mezi nedávným úmrtím Melissina otce, vědce pracujícího na tajném projektu, a vraždou jejího snoubence. Jeho úkolem nyní je svou bývalou lásku ochránit a zjistit, proč jí hrozí nebezpečí. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

Passion , 2009

pch1976
18.01.2021 5 z 5

Napínavá kniha, četla se jedním dechem.

asam
14.11.2020 4 z 5

Čtivý, oddechový příběh. V dnešní nelehké době je dobrým rozptýlením.

laura
19.05.2020 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Přečetla jsem v rekordním čase, protože se od toho nedalo odtrhnout. Možná je příběh nereálný a příliš překombinovaný - mě ale bavil. A to hodně. Já si tu adrenalinovou, napětím a zvraty nabitou jízdu vážně užila.

Byl to zkrátka neuvěřitelně čtivý, napínavý příběh, kde doufáte, že to dobře dopadne, ale jistí si tak úplně být nemůžete. Hlavní hrdince jsem fandila. Bála jsem se o ni. A ano, někdy jsem ani já moc nevěřila, že by byla schopná za pouhé dva dny tak razantní proměny.

Ale co. Člověk zkrátka někdy potřebuje věřit na pohádky, ne? ;)

Evka27
15.05.2019 1 z 5

Špionážní limonáda. Neznám překladatelku, ale myslím, že Melissa necvičila piláty ani kuchař nesmažil steaky a podobné hlouposti.

tess.de.veles
12.03.2019 odpad!

Nechala jsem se zlákat obálkou. Chyba ! Nemám nic proti žánru, jen se mi to nějak špatně četlo.....buď špatný překlad nebo originál nebo oboje :-) Jak v Anglii říkají " Nesuď knihu podle obalu". Ať v dobrém, tak v špatném.

cukrovka
14.01.2018 4 z 5

Velmi čtivý příběh i když dost nereálný. Nedokážu si představit jak se z netrénované asistentky stane vytrénovaná sportovkyně během dvou dnů. Knížka se ale velmi dobře čte, má rychlý spád, je plná napětí a vzájemné přitažlivosti.

MíšaS.
30.04.2017 4 z 5

Sice je od začátku jasné, jak to dopadne, tak kniha má rychlý spád a pěkný děj. Odpočinková na nedělní odpoledne.

malen
16.01.2017 4 z 5

Jako oddychovka dobré, ale stále mám v knihách radši spisovnou češtinu, tenhle styl mě nenadchl. Marná sláva, nejspíš už se začnu počítat mezi tu starší generaci :)

moudivlacek
10.11.2016 4 z 5

Skvělý příběh o tom, že před pravou láskou se neschováte, rovněž tak před svým osudem. Rovněž svět tajných agentů a nájemných vrahů, snaha ovládat díky penězům život druhých. To vše je pak vzájemně nenásilně propojeno, takže si přijdete zcela určitě na své.

Miaelaa
22.02.2016 4 z 5

Knížku jsem četla na dovolené v Itálii a náhodou jsem byla i v místě, kde hrdinové cestovali. Takže mi tahle knížka vrátí vždycky vzpomínky. A naprosto nejromantičtější pár a možná i nejuvěřitelnější (u knih této autorky).

IvankaM
13.01.2016 5 z 5

Dokonalé. Přečtené za 28 hodin. Nemohla jsem přestat.

Kamiliana
24.10.2015 4 z 5

Aneb z myšky se stává žena sportovkyně odhodlaná využít druhou šanci a život prožít. Oceňuji humor, jiskření mezi hlavními postavami a také jméno hlavní postavy...William Hyde, Will Hyde... no, nezní krásně (jak asi trvá dlouho vymyslet tak hezké jméno?:-). Vadil mi ale překlad (chabé dialogy), konstrukce typu: krásný párek hostí městem pořádaného... (až asi na počtvrté mi došlo, že to není párek jako klobása, který někde něco hostí :-) a jazyková úprava: stejk, pobavilo mě "piláty" - pilates cvičení.

Laf
14.08.2015 4 z 5

Vřele doporučuji všem, kteří si chtějí počíst nějakou pohodovku s romantikou, a zároveň si užít nějaké to napětí a akci. Zajímavý děj a nečekané zvraty.

DaPo
03.05.2015 5 z 5

Výborné čtení... příběh plný zklamání, napětí, dobrodružství, příběh plný vášně... Jednoznačně doporučuji !!!

LucyNej
24.01.2015 5 z 5

Jedním slovem.... Vášeň! rozhodně stojí za přečtení

ovpana
30.11.2014 5 z 5

Moc příjemné počtení,nechybí napětí ale i milostná zápletka

Yvosek
23.09.2014 5 z 5

moc se mi libila :)

Ulrika
20.01.2014 5 z 5

Souhlasím s uživatelkou putpuda. Není to sice typická Bagshawe, ale její akční proměna se mi více než líbí. Hrdinové jsou nejen zajímaví a sexy, ale navíc je děj i napínavý. Kniha se podobá její jiné knize Osud, kterou jsme také přelouskala velmi rychle. jen doufám, že autorka bude v podobné linii pokračovat i dále

Pakuna
05.01.2014 4 z 5

Příjemná kniha, děj měl rychlý spád. Proměna hlavní hrdinky byla místy neuvěřitelná, ale je to jen fantazie autorky. :)
Děj se dal předvídat, ale účel kniha splnila.

petra106
26.08.2013 4 z 5

Děj měl opravdu spád, nechybělo napětí, akce... Jediné, co bylo směšné, byla proměna rozkydlé šedé myšky na osvalenou superženu, to vše během jediného týdne. Ale jinak dobré!

Louise Bagshawe (p)
anglická, 1971