Váš mozek se dokáže uzdravit ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Inspirující kniha, která mění pohled na náš mozek, je pokračováním bestselleru „Váš mozek se dokáže změnit" autora Normana Doidgeho. Věda jménem neuroplasticita vyvrací představu, že lidský mozek je neměnný. Autor se setkal s vědci, kteří neuroplasticitu obhajují, a lidmi, kterým změnila život, a své poznatky předal do této knihy. O ženě narozené s polovinou mozku, která ho díky vhodné léčbě přepojila k normálnímu fungování, o nevidomých lidech, kteří se naučili vidět, o vyléčení poruch učení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339871/vas-mozek-se-dokaze-uzdravit-GNc-339871.png 4.527
Žánr
Literatura naučná, Zdraví, Zdravotnictví
Vydáno (ekniha), CPress
Orig. název

Brain’s way of healing

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Váš mozek se dokáže uzdravit

Přidat komentář
knihyKeMne
20. března

Hodnotná kniha se spoustou povzbudivých informací. Úplně jsem ožila a přestala se bát různých omezení mozku (např. mrtvice), protože neuroplasticita je prostě zázrak.

Navíc je zde velice živě popsána historie nahlížení na mozek a zvláště ten tvrdý boj za každou novou myšlenku. Člověk to zná jen díky Galileovi a Koperníkovi, ale těžké je to všude, bohužel.

Knihu jistě znovu vyhledám, pokud by se mě nějaká popisovaná oblast v budoucnu případně týkala. V takovém případě dodá ten potřebný optimismus.

Chmur
13.10.2018

Kniha je nesmírně zajímavá a opírá se vědecké výzkumy a práce předních světových neurologů. Možná už jsou některé uváděné závěry překonané, ale autor dodává lidem naději a to se počitá.


Mimir
18.07.2018

Kniha pojednáva o funkčnej vlastnosti mozgu pretvárať svoju anatómiu a fyziológiu - plasticita. Kardinálnou postavou v téme plasticity mozgu v 20. st. je snáď Michael Merzenich, ktorý je v knihe často spomínaný alebo v nej priamo vystupuje formou rozhovoru. Podľa môjho uváženia, je komerčný obal skôr kontraproduktívny a veľa racionálnych čitateľov odradil, kto však odignoruje tento prehmat, dostane s k teoretickým zaujímavostiam o flexibilite CNS.

G.I.Jane
17.06.2018

Kniha je pokračováním předchozího díla "Váš mozek se dokáže změnit", takže už jsem věděla do čeho jdu a těšila se, až se zase ponořím do nových hádanek lidského bytí. A hned na začátku na mne vyskočil p. Pepper, laik s Parkinsonovou nemocí, jehož životní příběh je ukázkou velké vůle a touhy a na druhé straně, bohužel, i někdy nadutosti odborníků v tom, že laik nemůže poučit odborníka :-(. Znovu skvělé čtení. Co mě ale naprosto uchvátilo, je celý životní příběh lékaře i pacienta /Alfred Tomatis - Paul Madaul/, jejich léčba filtrovanou hudbou. (Sokrates: A proto, Glaukone, jsem řekl, že učit se hudbě je nástroj mocnější než kterýkoliv jiný, protože rytmus a harmonie si nacházejí cestu do niterných zákoutí duše, kam se pozoruhodně upínají. Platón, Ústava). Takže po přečtení teď sama přemýšlím, co všechny ty hluky velkoměst, rušných provozů, neustále navěšená sluchátka.....nemyslím vrátit se na stromy a lovit mamuty, ale naše evoluce již těžce vlaje za elektronickou revolucí. Proto myslet na naše mozky bude nebo nejspíš UŽ JE důležitým úkolem. Nenechme se převálcovat umělou inteligencí!
A prosím nezapomeňte přečíst doslov k paperbackovému vydání, stojí zato.

G.I.Jane
17.06.2018

Knihu jsem náhodně objevila na netu, když jsem hledala obrázky o limbickém systému. Trochu se mi nepozdával přebal knihy, přišel mi moc komerční, tak jsem začala mít podezření, že to bude zase další pseudoteorie, kterých jsou celé dlouhé regály v prodejnách knih. O to bylo větší překvapení, když jsem se ponořila do čtení. Kniha je skvělá a určitě stála i mnoho energie a úsilí, než byla sepsána. Pan Doidge se do ní snažil vtěsnat spoustu informací, z různých oblastí neurověd, je psána srozumitelně, čtivě a myslím že ani laik se v ní neztratí. Navíc samotný myšlenkový vklad autora je zde upozaděn, vyzdvihuje spíše práci jednotlivých aktérů - neuroplastiků, ať už p. Bach-y-Rita, p. Merzenicha, p. Ramachandra, p. Tauba a mohla bych pokračovat dál, píše o nich s takovým zájmem a obdivem, že to člověka naprosto pohltí. To na díle také obdivuji. Kniha je psána s pozitivním myšlením, což je další plus, v dnešní záplavě všech negativ, je to velmi osvěžující. Samozřejmě nepředstavuje tzv. návod k použití, ale je velmi inspirativní, jak pro pacienty, tak pro lékaře, je inspirací pro ty, kteří se ve své životním díle hledají, neboť ukazuje, že bez zápalu, nadšení a touhy po vědění to zkrátka nejde. Všichni výše jmenovaní pánové jistě nepracují či nepracovali s cílem navýšit svá bankovní konta.
No a vážení čtenáři, já už jedu na webu p. Merzenicha, Posit science, Brain HQ, s cílem zlepšit své kognitivní fce. Za 96 dolarů ročně je to dostupné pro každého. Tak to také zkuste.:-)))

Gabba99
16.08.2017

Kniha, která podává vědecké důkazy, že to, co jsem se dříve učili o možnostech mozku, není tak úplně pravda, a o tom, že co vše dokáže, je nám ještě mnoho utajeno.

petaSk
06.05.2017

Skvělá kniha o neuroplasticitě mozku popisuje, nejen jak se dokáže mozek "přeskládat" u lidí s poškozeními, ale taky jak funguje u nás všech ostatních v každodenním životě. Doporučuju.

coffeelover2
14.04.2016

Inspirující, kniha plná kazuistik o lidech, kteří změnili svůj mozek a tím i život.

1

Štítky

mozek

Autor knihy

Norman Doidge
kanadská

Kniha Váš mozek se dokáže uzdravit je v

Právě čtených4x
Přečtených29x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených5x
Knihotéce15x
Chystám se číst77x
Chci si koupit25x