Váš mozek se dokáže uzdravit ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Inspirující kniha, která mění pohled na náš mozek, je pokračováním bestselleru „Váš mozek se dokáže změnit" autora Normana Doidgeho. Věda jménem neuroplasticita vyvrací představu, že lidský mozek je neměnný. Autor se setkal s vědci, kteří neuroplasticitu obhajují, a lidmi, kterým změnila život, a své poznatky předal do této knihy. O ženě narozené s polovinou mozku, která ho díky vhodné léčbě přepojila k normálnímu fungování, o nevidomých lidech, kteří se naučili vidět, o vyléčení poruch učení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339871/big_vas-mozek-se-dokaze-uzdravit-GNc-339871.png 4.610
Žánr:
Literatura naučná, Zdraví, Zdravotnictví

Vydáno: (ekniha), CPress
Originální název:

Brain’s way of healing


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Váš mozek se dokáže uzdravit

knihyKeMne
31.03.2021

O téhle knize by měl každý vědět. Škoda, že je tak málo čtená. Uvádí konkrétní případy nových neuroplastických metod, díky kterým může dojít až k zázračně znějícímu zlepšení při různých poruchách mozku - při parkinsonovi, roztroušené skleróze, po mrtvici, úraze hlavy, po oslepnutí (wow, tohle znělo vážně neuvěřitelně), ADHD, autismu i dalších vývojových vadách.

Celé je to založené na tom, že mozek je plastický, a co jednou ztratil, může přepojením relativně dobře kompenzovat. Lékaři se totiž obvykle ještě stále drží toho, co je učili ve škole - "s tímto stavem se smiřte, maximálně se bude zhoršovat".

Je to i o průkopnících moderních metod, které si stále ještě hledají cestu do mainstreamového léčení. Určitě ale stojí za to si nastudovat víc o těchto zázracích:
Moskowitzova technika na zmírnění chronických bolestí,
boj s parkinsonem pravidelnou rychlou chůzí (Pepper),
léčba laserem nízké intenzity (Kahn),
Feldenkraisova metoda léčby bdělým uvědomělým pohybem (Feldenkrais :-) ),
jazyková neurostimulace pomocí zařízení PoNS (Danilov + Tyler + Kaczmarek),
přestavba mozku posloucháním upravené Mozartovy hudby (Tomatis).

Doporučuji!

G.I.Jane
17.06.2018

Kniha je pokračováním předchozího díla "Váš mozek se dokáže změnit", takže už jsem věděla do čeho jdu a těšila se, až se zase ponořím do nových hádanek lidského bytí. A hned na začátku na mne vyskočil p. Pepper, laik s Parkinsonovou nemocí, jehož životní příběh je ukázkou velké vůle a touhy a na druhé straně, bohužel, i někdy nadutosti odborníků v tom, že laik nemůže poučit odborníka :-(. Znovu skvělé čtení. Co mě ale naprosto uchvátilo, je celý životní příběh lékaře i pacienta /Alfred Tomatis - Paul Madaul/, jejich léčba filtrovanou hudbou. (Sokrates: A proto, Glaukone, jsem řekl, že učit se hudbě je nástroj mocnější než kterýkoliv jiný, protože rytmus a harmonie si nacházejí cestu do niterných zákoutí duše, kam se pozoruhodně upínají. Platón, Ústava). Takže po přečtení teď sama přemýšlím, co všechny ty hluky velkoměst, rušných provozů, neustále navěšená sluchátka.....nemyslím vrátit se na stromy a lovit mamuty, ale naše evoluce již těžce vlaje za elektronickou revolucí. Proto myslet na naše mozky bude nebo nejspíš UŽ JE důležitým úkolem. Nenechme se převálcovat umělou inteligencí!
A prosím nezapomeňte přečíst doslov k paperbackovému vydání, stojí zato.