Varovný výstřel

Varovný výstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445133/bmid_varovny-vystrel-YpF-445133.jpg 4 11 4

Evie přijíždí s manželem Jakobem na divoký západ. A přestože je to velmi praktická žena, místních ubohých podmínek se zděsí. Když se Jakob ani po několika měsících nevrátí z cest za obchodem, nezbyde jí než najít obživu v přepřahování dostavníků. Osamělá mladá žena má ale jen mizernou šanci odolávat v divočině nájezdům znepřátelených indiánů a útokům chtivých rančerů.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

Conagher , 1969

soukroma
19.06.2021 3 z 5

Zaplesala jsem, když kniha se otevírá příběhem ženy, manželky a nevlastní matky v naprosté divočině (v dosud přečtených autorových knihách ženy měly zanedbatelnou úlohu, pokud vůbec nějakou). Ale postupně už jsem trochu nacházela trhliny v jejím chování, když se příběh otočil zcela jinam, ke Connovi Conagherovi, příkladnému honákovi-pistolníkovi, kterého oceňují všichni, nakonec i jeho nepřátelé, zloději dobytka a zabijáci.
Oba hlavní hrdinové byli vylíčení naprosto bez poskvrnky a zápletka, která je spletla dohromady, byla vskutku směšná (holt potulující se laskavec musel dostat svoji roli) a nevyhnutelně vedla k sluníčkovému happy-endu. 50%
Ne, tahle pohádka z divokého západu se mi vskutku nelíbila. Ale pustím se s chutí i do dalších knih, protože dosud jsem byla se staršími krátkými příběhy autora spokojená.

Pozn.: opět se překladatel/vydavatel uchýlil ke zcela obecnému, nic neříkajícímu a neodpovídajícímu titulu, pochopitelně bez vazby na originál a bez jakékoli snahy právě originálním názvem knihu mezi jinou westernovou (nejen autorovou) jasně odlišit.

witko
17.10.2020 5 z 5

Další čtivý příběh z dob Divokého Západu.

Luigi1
15.09.2020 5 z 5

Moc pěkné.Začátek volný,ale rozjelo se to no prostě LÁmour.Je tu vše co správná kovbojka má mít.Přečetl jsem ji ani nevím jak.Kdo má rád tento styl tak vřele doporučuji.

kokrokr
08.08.2020 4 z 5

Osamělá žena, osamělý muž, indiáni, bandité a krutá divočina. Příběh pomalu nabírá na tempu a v závěru vše vygraduje. Tady byl „Jezdec z neznáma” drsný honák Conagher.

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988