Varování bratří Grimmů

Varování bratří Grimmů https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353185/bmid_varovani-bratri-grimmu-eRH-353185.jpg 5 252 55

Conner je rozhodnutý, že se do Země příběhů jen tak nevrátí. Pak ale odhalí tajemné varování slavných pohádkářů, a vše je jinak. Vydává se na cestu po Evropě, aby rozluštil šifru a zastavil katastrofu, která Zemi příběhů hrozí. Alex zase věnuje všechen svůj čas tomu, aby mohla převzít po Kmotřičce víle její poslání. Mezitím se probouzí dřímající zlo. Conner, Alex a jejich přátelé z obou světů budou muset spojit své síly a zasáhnout.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež

08.01.2024 5 z 5

BOOOOOOOŽŽŽŽŽŽŽÍÍÍÍÍÍÍÍ

AlexandraBane
07.12.2023 5 z 5

Opět skvělý díl. Connerovo putování s Bree a Alexina výuka super. Tuhle sérii si užívám vždycky.

Luky110812
09.09.2023 3 z 5

Předčítáno. Tento díl nenaplnil synovo očekávání. Tvrdí, že 1 a 2 díl byli lepší.

Péťa86
19.01.2023 5 z 5

Mezi druhým a třetí dílem jsem měla větší časový odstup. Ale pamatuji si, že mi trvalo déle než jsem se do nich začetla. Ale tento třetí díl byl zatím nejlepší a ten konec. Pro někoho možná předvídatelný, mě to popravdě ani nenapadlo a hned je námět na čtvrtý díl, na který se těším.

Člověk se v této knize zase vrátil do dětství mezi pohádky, kde je vše možné ;-) Skutečný svět s tím pohádkovým se totiž prolíná :-)

Josh
21.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Přečten 3.díl – jsem v polovině série. Zápletky či zvraty jako v předchozích dílech, postavy zábavné i nudné, Alex a Conner vyrostli a mají „starosti“ dle svého věku, což je autorův další + krok pro rozšíření zájemců o sérii. ALE už se tady pohádkový a reálný svět prolínají, v každém se něco děje a někomu se nemusí reálný svět tolik líbit, už proto, že se z něho „přenáší“ ne-pohádkové zlo, kdy nemusí platit pohádkové „dobro nad zlem zvítězí.“ Na konci si však nelze neříct - další skvělý pohádkový, přesněji už dobrodružný příběh a nové výzvy jak to bude pokračovat? Na poslední straně si tuto otázku může každý položit a! … číst dál díky sérii :o)

Astridka
27.05.2022 5 z 5

Tato kniha se rozhodně nevyrovná těm dvou předchozím. Naprosto skvělá kniha. :D

janasim
24.01.2022 5 z 5

Opět pecka! Jsem nadšená, šokovaná a těším se na další díl. Stávám se fanynkou Chrise Colfra a doporučuju, kde můžu.

alibaba72
31.12.2021 5 z 5

Třetí díl této série výrazně převyšuje první dva díly, za mě je zábavnější, napínavější a trochu i temnější :-)

marciana
21.10.2021 5 z 5

Povedený díl. Krásné to bylo.
Úryvek z knihy : Bylo to, jako by se švem mezi oběma světy prodral ven kousek Země příběhů a dostal jméno Bavorsko.

Zojka
28.08.2021 5 z 5

(SPOILER) no konečně přestali sbírat věci ;-)

BarcaStell
08.07.2021

Další super díl. Čtu a čtu další díl za dílem a nepřestávam mít ráda zemi příběhu. Uz se nemůžu dočkat dalšího dílu.️

zirafinec
23.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Doporučuji. Tentokráte kniha není podobná předchozím dílům (myslím tím, že zde není podobný děj). Navzdory mému mínění na konci minulé knihy mi přijde zajímavé, že Alex a Conner se k sobě musí dostávat z různých světů. Kniha se mi velmi líbila a nedokázala jsem přestat číst. Znovu a ještě jednou doporučuji celou sérii.

Štve mě, že na obálce Alex a Conner nevypadají, že jsou to čtrnáctiletí teenageři, jak Conner neustále připomíná, ale jako desetileté děti.

Nechápu, proč se oba museli zamilovat.

knihomolkaMist
06.04.2021 5 z 5

Co k této sérii říct? Je naprosto skvělá.
Neskutečně čtivá a poutavá. Stránky doslova mizí pod rukama. Děj byl boží. Trochu jsem se toho bála, obzvlášť po konci 2. dílu, ale bála jsem se naprosto zbytečně. Pohádkový svět s notnou dávkou nostalgie!
Se sériemi mám většinou problém (a stejně tak i u seriálů). Přečtu (zkouknu) první díl a už se mi úplně nechce dál pokračovat. To se mi však u této série ještě nestalo! Jakmile dočtu jeden díl, okamžitě se začnu těšit na další. Chris to zkrátka umí!
Jestli bych mohla doporučit jedinou fantasy sérii, byla by to bez nějakého rozmýšlení tahle

DK197
05.04.2021 4 z 5

E-KNIHA: U série "Země příběhů" přichází zas jeden z mnoha momentů, kdy člověk touží po půl-hvězdičkách. Tato část se mi totiž líbí o něco více, než díl druhý (jelikož mizí dějová povrchnost, snadnost některých pasáží z minula), na druhou stranu o něco méně než díl první. Ten má pro mě přes dialogové nedostatky punc komplexního příběhu v pohádkovém hávu, který překvapí, pobaví, nažene strach, ale i pohladí po duši. Někdy cítím z něho přesah žánru, aniž bych se vymanila z něj. A ten pocit si ověřuji i po pár dnech, kdy si první kapitolu pustím znovu v originální audioverzi. Tady nic takového necítím. Navíc pohádka se zde mění v dobrodružný příběh. Ale nemám pocit, že by to bylo na škodu. Jen je to jiné. Baví mě jak linka v pohádkovém světě, tak mimo něj. Ta mimo něj dokonce paradoxně o kapku víc. Důstojné pokračování, kde se ovšem začínám bát, že autor vyčerpal svou fantazii, jelikož se začíná opakovat. (SPOILER: Zlá královna a Andulka Šafářová mají něco společného.)

Barabora
30.12.2020 5 z 5

Další super příběh v zemi příběhů. Opět mě vtáhlo do pohádkových příběhů. Prostě super. Doporučuji

roman9276
16.11.2020 4 z 5

Byl jsem zvědavej, kam se může příběh dvojčat dál vyvíjet, ale tohle by mě teda nenapadlo. Skvěle zakomponovaný, prostě boží. Napínavej příběh, skvělý dobrodružství, první lásky, dvojčata mi rostou před očima. Díky Chrisi, jsi boží a pokračuj tak dál!

SknihouVrukách
09.10.2020 4 z 5

eľmi sa mi páči ako autor použil postavy z klasických rozprávok a do príbehu pridal veľa originálnych prvkov. Hlavné postavy (Alex a Conner ) mám veľmi rada a sú mi sympatické. Prvá polovica kniha je trošku pomalšia a väčšia ako sa deje až v druhej polovici. Posledných 50 strán je nabitých poriadnou akciou, ktorú som si veľmi užila. Posledná veta v knihe ma priam šokovala a nutne potrebujem vedieť, ako to bude pokračovať. Štýl písania je jednoduchý, ale nie je tak jednoduchý, že pôsobí odfláknuto. Oceňujem, že autor nedáva zbytočne do detskej knihy romantickú linku, ktorá by tam nemala podľa mňa zmysel. Knihe nemám čo vytknúť. Nie je to moja najobľúbenejšia séria, ale aj tak sa k nej rada vraciam. Odporúčam všetkým milovníkom rozprávok. Toto bolo jednoducho magické 4/5✨

Katie*
13.08.2020 3 z 5

Nakonec dávám lepší 3 hvězdičky. První dva díly se mi líbily moc, tenhle třetí už mě oslovil o něco hůř - myslím si, že hlavní důvodem bylo rozdělení dvojčat a zápletka, která mi přišla o něco slabší. V sérii mám v plánu do budoucna pokračovat a další díly si snad užiju zase o něco víc.

fantasy pro děti pro dospívající mládež (young adult)

Chris Colfer
americká, 1990