Vaříme zdravě, chutně a hospodárně

Vaříme zdravě, chutně a hospodárně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393040/bmid_varime-zdrave-chutne-a-hospodarne-Vzc-393040.jpg 5 55 26

Klasická kuchařka určená pro domácí vaření představuje dnes už vskutku národní bohatství naší gastronomie. Získala si všechny generace kuchařů a kuchařek. Přehledné zpracování, jehož základem je česká kuchyně charakteristická polévkami, moučnými pečenými i vařenými pokrmy, úpravou mas v omáčkách a rozmanitosti bramborových jídel, nabízí začátečníkům, ale i profesionálům spolehlivé, časem prověřené a odborně uspořádané předpisy. Více než 1700 receptů od polévek až po zákusky.... celý text

Kuchařky

Vydáno: , Esence

LelaR
26.01.2015 5 z 5

Vlastním vydání z roku 1966 (dědictví po prastrýci) a dodnes považuji tuto kuchařku za jednu z nejlepších, které u nás kdy vyšly. Když jsem jako dítě listovala v té, co má moje mamina, vždycky mě fascinovaly fotografie, které jsou součástí této kuchařky. Úplně nejvíc se mi líbí fotografie prostřených stolů k různým příležitostem. Přispěly k mé společenské výchově. A nejvděčnější jsem byla za fotografie jednotlivých druhů mas.

reader.007
14.05.2014 5 z 5

Nevím jak nová vydání (já mám z r. 1975), ale popisky v této knize jsou hotová učebnice alchymie v kuchyni. Je tu výborně vysvětleno co se surovinami (masem), případně polotovary (těstem) děje při tepelném zpracování a co se stane když to "poděláte" při zpracování i skladování. No a linecké cukroví zde uvedené (strana 159 Těsto křehké - V. Linecké jemné) je prostě klasika :-)

Eskandriel
25.04.2014

VAŘÍME ZDRAVĚ, CHUTNĚ A HOSPODÁRNĚ. Název nic moc, ale nenechte se zmýlit. Myslím, že je to jedna z nejgeniálnějších kuchařských knih vůbec. Recepty zde fungují tak, že v rámečku je hlavní recept a pod ním jsou jeho další varianty, které z tohoto hlavního receptu vychází. Pracovní postupy jsou podrobně popsané.

Nuny
14.08.2013 5 z 5

Kuchařka je úžasná. U nás se v rodině dědí po generacích a teď je řada na mě. Kdybyste se začetli do stránek, ve kterých listovali moji předkové, zažili byste neskutečný zážitek.
Občas jsou v ní umaštěné prsty, to když si hospodyňka chtěla přidržet list, občas z ní cítíte vůni staré doby a kuchyně a občas se Vám zastekne, že už nemůžete ochutnat dobroty, které Vám z ní babička připravovala.
Na dobu kdy byla kniha vydaná, je to originální kousek do každé kuchařské knihovny.

petka-2007
03.01.2013 4 z 5

pěkně uspořádaná kuchařka, včetně popisků doby přípravy, počet osob apod.

WEIL
24.11.2011 4 z 5

Z kuchařky občas čerpám, a celou ji prostudovanou zdaleka nemám.

kuchařky

Autoři knihy

Joza Břízová
česká, 1905 - 1983
Maryna Klimentová
česká, 1905 - 1987

Kniha Vaříme zdravě, chutně a hospodárně je v