Vaříme s Láďou Hruškou

Vaříme s Láďou Hruškou https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220335/bmid_varime-s-ladou-hruskou-Wqi-220335.jpg 1 287 78

Populární potravinový inspektor a reportér TV NOVA Láďa Hruška vstoupil do povědomí českých diváků také jako kuchař a dokázal, že vařit se dá levně a přitom chutně. Sestavil sbírku unikátních a většinou jednoduchých receptů na přípravu domácího pečiva, mléčných výrobků, polévek, sladkých i slaných hlavních jídel, dezertů, moučníků a dalších dobrot doslova za pár korun. Zkuste třeba domácí loupák potřený jahodovou marmeládou s vínem ke snídani, na oběd pizzu z pomazánkového másla a ke kávě nugátové croissanty. Podráždíte chuťové buňky a potěšíte peněženku! Recepty: - Čerstvé pečivo pro celý den - Co ještě můžete ochutnat - Dezerty a moučníky pro mlské jazýčky - Dobroty ke sledování televize - Hlavní jídla slaná i sladká pro začátečníky, kuchaře lenochy i gurmány - Mléčné výrobky k snídani, ke svačině, k pečivu - Polévky jsou grunt - Zmrzliny jako třešnička na dortu Recepty: Bábovka do hrnku, Banánové sušenky, Boží milosti, Bramboráčky, Bublanina z mikrovlnky, Cereální sušenky, Čarodějnické brambory, Čokoládovo-banánové šátečky, Čokoládovo-oříškový krém, Dietní langoše, Domácí bylinkové máslo, Domácí chleba, Domácí jogurt, Domácí koblihy z trouby, Domácí musli, Domácí pribinák, Domácí ruská zmrzlina, Domácí šlehačka, Domácí termix, Domácí veka, Domácí zmrzlina, Fitness banánové palačinky, Fitness guláš pro lenochy, Hrníčkové knedlíky, Chipsy z kuřecích kúžiček, Chlebová polévka, Chřestová polévka, Jablečňáky s perníkem, Jablkové rúžičky, Jahodová marmeláda s vínem, Jahodové knedlíky, Jogurtový koláč s jahodami, Kakaové sušenky, Korbáčiky, Kuřecí křídla jako z fastfoodu, Loupáky, nadívané kuřecí kúže, Nugátové croissanty, Okurková limonáda, Opilé kuře na plechovce, Ořechový celozrnný chléb, Paprikové lodičky, Pivní čokoládový dort, Pivní preclíky, Pivní rohlíky, Pizza z pomazánkového másla, Polévka z taveného sýru, Pudinkové šneky s rozinkami, Rajská omáčka z rajčatového džusu, Rychlá svíčková, Rychlokoláčky z taveného sýra, Řízky z černého bezu, Salát z kúžiček, Smažená tlačenka, Smažený sýr z hrnku, Sýr á la Lučina, Sýrové bulky, Šunková vrtule, Tátúv štrúdl, Tavený sýr, Trdelník, Třepací dort, Tvarohové knedlíky s banánem, Tvarohové nanuky, Tvarohový mazanec, Velikonoční aspik, Velikonoční beránek s pudinkem, Zemlbába do kapsy.... celý text

Zdenkas522
02.10.2019 2 z 5

Za mne dobrý pro začinající kuchařky. Stručně popsaná z obrázkovým průvodcem.

Kashi
27.08.2019 2 z 5

Pravda, dnes bych z ní už určitě nevařila, ale obsahuje spoustu jednoduchých a levných receptů, které jsem v dětství dokázala ocenit, takže 2*, už jen za recept na banánové palačinky.

SydBarrett
03.05.2019 2 z 5

Nechápu, proč je PRVNÍ v žebříčku nejhorších knih. Když mi bylo devět, připadala mi jako moc užitečná a pokoušel se podle ní vařit. Jíst se to dalo, co si pamatuju, takže bych to zas tak černě neviděl...

jprst
01.05.2019 1 z 5

Nečetl jsem, pouze prolistoval při návštěvě u našich přátel, ale i to mi stačilo. A když tohle dílo označil přítel za "pomstu" tchyně k jeho narozeninám, tak to bylo jasné úplně. Ale jako důkaz, že při dobré reklamě a propagaci se dá prodat téměř všechno, slouží tento výtvor dokonale, za to mu tu jednu hvězdu dávám.

Teron
17.12.2018 odpad!

Okey, vydržel jsem to asi tak do třetiny a odkládám. Neposoudím recepty, žádný jsem nezkoušel a pokud budu dělat něco podle kuchařky, sáhnu po něčem, co máme v knihovně a mám k tomu větší důvěru - což bude asi tak cokoli.
Musím ale knize přiznat jednu smutnou vlastnost, ve které ovšem dosáhla dokonalosti. Je to totiž hrůzně vypovídající obraz o naší společnosti. Společnosti, která jde po prázdnosti, povrchnosti a skoro vždycky se orientuje hlavně na to, aby jakékoli řešení kteréhokoli problému stálo to nejméně peněz, námahy či čehokoli jiného. V tomto ohledu - tedy věčném opakování u receptů, že je to za pár kaček a přitom chutnější než z jakékoli jiné produkce - je kniha neúmyslnou výpovědí o stavu myšlení. Já už totiž stejný přístup zažil i v jiných oborech, ve kterých se vyznám, a jedno je mu společné - dlouhodobě nikam nevede.

sarka9190
09.11.2018 3 z 5

Knížku jsem si koupila jako studentka a je pravda, že pár receptíků jsem si podle toho uplácala. Nejsem žádný špičkový mistr, to spíš můj přítel, ale pár nápadů tam je a nejsou špatné. Vždyť v dnešní době si recepty stahujeme z internetu, rozhodně necpu knížku mezi kuchařskou a literátní elitu - to bych si nedovolila, ale úplně špatná není.

anamor.avonoz
13.08.2018 4 z 5

Jako musím napsat - prostě musím.
Zaprvé nechápu, proč je tohle mezi knihami - tohle je kuchařka, né kniha - aspoň za mě tedy.
Zadruhé ano, není to žádná vysoká gastronomie, ale zrovna nedávno mě nenapadalo, co uvařit a rodina měla hlad....udělala jsem bleskové kuře na paprice za půl hodinky a jak si všichni pomlaskávali skoro stejně jako když se klohním nepoměrně víc času s roštěnkama, který jsou sice úžasný a výborný a nepřekonatelný (a nejsou samozřejmě z jeho kuchařky), ale vařit takhle každý den nejde.
Takže tak za mě - na obranu - kuchařky, né pana Hrušky, ten mi sympatický není :)

Hoshi
19.06.2018

Tohle je poprvé, kdy nevím, jak mám knihu ohodnotit. Tuhle "levnou" kuchařku jsem před lety dostala a od té doby mi ležela na poličce. Teď jsem se rozhodla, kvůli ČV, že ji přečtu. Opravdu jsem se snažila číst...
Při listování jsem dostala na pár jídel chuť, avšak recepty najdu v důvěryhodnějších kuchařkách. :)

alcan
16.03.2018 odpad!

literární bizáárrr !

honorka
31.01.2018 2 z 5

Možná bych to nazvala spíš "Experimentujeme s Láďou Hruškou, levně" a zařadila to do kutilských knih alá Rady ptáka Loskutáka. Je pravda,že třeba recept na výrobu domácího másla považuji za kvalitní, ale to se mu tam asi omylem připletl A když následně u domácí šlehačky čtu, že se dá vyrobit z domácího másla, které jsme předtím vyrobili, ehm, ze smetany na šlehání, tak si říkám, jestli jsem blázen nebo letadlo.
Řekla bych že největší hrůza je na tom tak, že těch asi 5 receptů z celé té hrůzy lze použít jako příklad celkem kvalitního zpracování surovin a na těch dokazovat, že ten tragický zbytek je také kvalitní .... brrr.

Zodiak
08.10.2017 odpad!

Otřesné.

janelka2
26.07.2017 3 z 5

Knížku jsem dostala asi za trest od maminky k Ježíšku. Prohlédla jsem jí a obratem mamince vrátila. Nicméně některé recepty bych se i odvážila možná testnout. Desetiletá sestřenice podle receptu něco dělala a prej to byl hnus.Otázka je na kolik byl špatný recept nebo nešikovná sestřenice. Dám tři hvězdičky. Přesto ,že na knížku všichni nadávají a já bych za ní nikdy tolik peněz nedala. Se panu Hruškovi povedlo vytvořit skvělé recesistické dílo které slouží především jako vtipný dárek a to si myslím zaslouží ocenit.

EvikU.
07.04.2017 1 z 5

Bohužel jsem ji dostala, protože vědí, že mám ráda knihy a ráda vařím, ale tuhle mám jen v polici.

princesse
25.10.2016 1 z 5

Knihu jsem dostala opravdu z recese, prohlédla jsem, žasla a od té doby zahálí na polici v kuchyni.

Holister
20.09.2016 odpad!

Pravdou je, že když vezmete hovno a posypete to strouhaným lanýžem, pořád je to hovno. Láďo, i když to zabalíš do knížky, furt to smrdí... :)

ManželéMannovi
09.08.2016 odpad!

Prolétl jsem v knihkupectví a děkuju to fakt ne. Každý jsme ale jinej, já zůstanu u kuchařek skutečných kuchařů.

Mann

knihomolka525
13.07.2016 5 z 5

V jednoduchosti a nažranosti je krása..Už jsem toho podle něj dělala spoustu a u mě dobrý.Někomu z vás se to nelíbí?Ale to je mi srdečně jedno!

tester
27.06.2016 5 z 5

Ale ta kuchařka je primárně určená pro bezdomovce, nezaměstnané a jiné socky. Jen pohledem na knížku vzniká smrtelný gastronomický šok.

achilles
27.06.2016 odpad!

Koukal jsem do toho paskvilu u tchýně. Já bych si to nekoupil, nevím proč je to zařazeno mezi knihy, tento pofidérní žánr by mohl být zařazen mezi časopisy o vaření, i přes to, že má jinou vazbu.

MarekG
27.06.2016

Zas taková katastrofa to není, prodávanost mě sice zaráží, ale některé recepty ( asi ty, které nevymyslel on ) se pozřít dají.