Vaříme podle Herbáře 5

Vaříme podle Herbáře 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360449/bmid_varime-podle-herbare-5-6BF-360449.jpg 4 14 3

Vaříme podle Herbáře série

< 5. díl

Pátý díl knihy Vaříme podle Herbáře symbolicky uzavírá sérii kulinářských bestsellerů z českých bylin. Kateřina Winterová v ní s Lindou Rybovou představuje další lahůdky z pořadu Herbář, které objevila v archivech a získala od pamětníků nebo zajímavých blogerek i které vymyslela sama při zpracovávání úrody. Vyzkoušela starodávné recepty založené na sklizni z pole či zahrady, na pokrmy masopustní a velikonoční dobroty, na obřadní chleby a vánoční cukroví, ale také na bezlepkové pečivo a různé druhy chleba, připravila kořenicí směsi, zavařovala, nakládala a sušila dary přírody nasbírané i vypěstované. Kniha by nebyla úplná bez bylinných zavařenin, sirupů, tinktur, ovocných vín a likérů. Kromě vaření s bylinami nahlédneme také do biozahradničení a dozvíme se, proč si vybírat původní české odrůdy. Samozřejmě nechybí herbář s dalšími více než 30 bylinami a plodinami. Všichni, kteří vaří podle Herbáře, jistě ocení rejstříky pokrmů ze čtyř předchozích knih.... celý text

princesse
05.02.2024 3 z 5

Docela hezké, ale žádná pecka. Spoustu receptů určitě nevyzkoušíte. Pro přehled co se dříve podávalo k jídlu asi ok. Základní přehled bylin taky ok, ale jinak celkově pro mě ne úplně přínosná kniha.

J.books
04.01.2020 5 z 5

Jako všechny herbáře i tento se mi velmi líbí a vřele doporučuji.

dawson321
28.02.2019 4 z 5

Pátý díl knihy receptů z televizního pořadu Herbář. V knize najdete popis nejrůznějších bylin a řadu receptů a tipů. Kniha je rovněž pěkně ilustrovaná. Knihu doporučuji pro občasné zpěstření jídelníčku. Ovšem pokud hledáte inspiraci na to, co vařit pro každý den, tak pro vás kniha moc vhodná není, jelikož se zde objevují spíše netradiční recepty (například ze skanzenu) či hodně těžko dostupné suroviny (pokud například bydlíte ve městě).

Autoři knihy

Linda Rybová