Vánoční zázraky

Vánoční zázraky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365196/mid_vanocni-zazraky-PSb-365196.jpg 3 73 25

ánoce jsou časem splněných přání… a zázraků. A zázračná setkání se dějí i v životech hrdinů tohoto vánočního triptychu. Pohledná a samostatná čtyřicátnice Šárka si v povídce Táni Kubátové Vánoční vyznání namlouvá, že je spokojená i bez muže. Partnerské soužití se přece může ošklivě zvrtnout… Jenže tajemný Horal, jehož skutečné jméno nezná, se po několika letech znovu objeví na místě, kde by ho čekala ze všeho nejméně. Také černý porodník Johnny se v povídce Josefa Pepsona Snětivého Tři králové o třetích Vánocích ani nenaděje, a vánoční překvapení se před ním zjeví přímo na sále Podolské porodnice, kde pracuje. Ačkoli svou práci miluje a na každé zrození se těší, tentokrát by nejraději zmizel beze stopy. Na to už je ale pozdě… A do třetice nečekané setkání: přitažlivá, ale osamělá Sandra v povídce Alexandra Stainfortha Holka ze Staromáku nevěří své sestře, že když si bude něco přát, opravdu se jí to splní. Dokud jí krásný nový kabátek nezničí neopatrný herec, který do ní na Staroměstském náměstí vrazí, aniž by tušil, že hraje hlavní roli nejen v populárním seriálu, ale i v Sandřiných představách... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: ekniha , Čas

Mikanadeta
28.12.2023 5 z 5

Ideální v předvánočním čase nebo na Vánoce. Povídky jsou čtivé, akorát krátké aby se jedna dala přečíst naráz.

Marika Vanova
22.12.2022 3 z 5

Kniha Vánoční zázraky je složena ze třech povídek, které se více méně daly přečíst. Nejlíp hodnotím tu první Vánoční vyznání, pak Holka ze Staromáku a nakonec ta prostřední Tři králové o třetích Vánocích, které mě tak úplně nezaujala.

Bell@
13.11.2022 4 z 5

Klidné pohodové čtení, které Vás správně naladí na blížící se vánoční svátky.

DeKo1996
29.08.2021 2 z 5

Moc povídky nečtu.. Než se něco pořádně začne dít, tak je konec. Tady jsou tři povídky s vánoční tématikou. První a poslední byly celkem fajn. Ta prostřední mě nijak moc nezaujala.. Ale i přes to, to bylo milé čtení.

Damonka12
03.01.2021 4 z 5

Milé vánoční povídky.

Kerberos
20.12.2020 3 z 5

První povídka od Kabátové se mi celkem líbila,ale zbytek za moc nestál.A vánoční náladu to ve mě nevyvolalo.

Renike
11.11.2020 3 z 5

3 "vánoční" povídky.. první a třetí jakštakš, ale druhá se mi absolutně nelíbila..celkově: jsou i o hodně lepší vánoční knížky, než táhle

Hakl54
22.01.2020 4 z 5

Představovala jsem si vánoční pohodičku, ale nakonec celkem dobré počtení.

Majka1979
27.12.2019 5 z 5

Veľmi príjemné čítanie, veľmi ľahké a počas Vianoc som si to naozaj užila

Modrásek16
28.12.2018 2 z 5

Docela pohodova kniha povídek na sváteční odpoledne.

Market = )
04.12.2018 2 z 5

Hm, tohle pro mě nebyla dobrá vánoční volba :-(. První povídka mi vyloženě neseděla vyprávěním, příběh neurazí nenadchne (za mě bez nápadu). Druhou jsem skoro nezvládla a to jak kvůli stylu psaní, tak kvůli nesympatickým postavám a prakticky absenci příběhu. Třetí sice taky neurazí - nenadchne, ale aspoň jsem tam viděla nějakou snahu o "vánoční jiskru" nebo jak to nazvat. Uznávám, že jsem asi zmlsaná (obvykle americkou) YA vánoční literaturou, ale když vidím, jak se i do povídek dá vložit spousta hezkých myšlenek, drobností, dialogů, vtipu..., z tohodle je mi skoro smutno :-(.

vivienna
09.08.2018 2 z 5

...je to oddechovka, povídky mají od začátku předvídatelný průběh..., Nebýt čtenářské výzvy, tak bych po ní nešáhla...

pestas
24.07.2018 4 z 5

Ac je leto, rozhodla jsem se sahnout po teto oddechove a mile knizce. Necekala jsem od ni zadny literarni skvost a tim take neni, ale jako oddechovka, kdyz neni moc casu na cteni, je uplne idealni a nakonec se mi pribehy libily. Sic jsou to krasne pohadky, ale proc si obcas nezasnit:)

Aknel26
10.04.2018 2 z 5

No, byla to slabota, ale pokusím se na každé povídce najít něco pozitivního:
1) příjemný styl psaní paní Kubátové
2) sympatický hrdina
3) celkem vtipný příběh
Vyjdřeno matematicky: 1 hvězdička + 0,5 hvězdičky + 0,5 hvězdičky = 2 hvězdičky.

Milena1967
20.02.2018 2 z 5

Mám stejný názor jako Dimas.

marketa9252
18.02.2018 5 z 5

Uvolňující četba. Zajímavé příběhy.

Dimas
04.01.2018 1 z 5

Kromě první povídky je to škoda času...

Clodia
03.01.2018 2 z 5

Možná začínám být čím dál více náročnější čtenář, ale kniha mě moc nenadchla. Příběh první povídky byl vcelku fajn a dokázala bych si ho představit podrobněji jako samostatný román. Vyprávění druhého příběhu mě vůbec nebavilo, nesedl mi ten styl. Třetí povídku jsem zhltla, ale ráda bych si užila propracovanější konec.

Knižní střípky
03.01.2018 3 z 5

Loni jsem četla podobnou vánoční sbírku tří povídek českých autorů Vánoční dárky a musím říci, že obě jsou fajn. Je to prostě takové pohodové vánoční počteníčko, není to nic světoborného, ale myslím si, že to žádný ze čtenářů ani nečeká. Já sama mám slabost pro knihy odehrávající se v období Vánoc, proto po takové knize vždycky sáhnu, i když běžně povídkové knihy čtu jen výjimečně. Ale jak tam někdo vrazí Vánoce, tak je to pro mě hned atraktivní :-)

orson
02.01.2018 1 z 5

Koupil jsem si ji na Palmknihách ve vánoční akci za dvacku, říkal jsem si, že podle komentářů to bude fajn oddechovka na svátky... no přečíst se to dalo, ale to je asi tak všechno. Představte si příběhy z časáku Chvilka pro tebe, Žena a život nebo Překvapení jen natažené na víc stránek, ale ten styl a vyjadřování stejné... :)