Vánoční tábor

Vánoční tábor https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413428/bmid_vanocni-tabor-UAa-413428.png 4 325 110

Vánoce. Nastrojený stromeček, voňavé cukroví, šňůry bílých světýlek, dárečky, koledy… Na tyhle věci si Haley Hansonová nepotrpěla. Vánočním šílenstvím opovrhovala a svátky už mnoho let trávila pracovně v Karibiku. Hlavním cílem i náplní života pro ni byla kariéra v reklamní agentuře. Až do chvíle, kdy ji šéf kvůli lukrativní zakázce poslal na týdenní pobyt v malebné horské chatě, aby se tam ve Vánočním táboře „nakazila“ svátečním duchem. Haley si umínila tu nepříjemnou povinnost odbýt, jak nejrychleji to půjde, a vrátit se zase k práci. Jenže jak už to bývá, ne všechno vyjde tak, jak si člověk plánuje, a navíc – o Vánocích se někdy splní i přání, která si člověk ani netroufá přát…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

The Christmas Camp + Christmas Camp Wedding , 2019

Ksyu
03.03.2020 5 z 5

Milý vánoční příběh a krásná titulní fotka.

perpe2a
03.03.2020 4 z 5

Krásný, romantický vánoční příběh, který vás naladí na tu pravou vánoční atmosféru. Je to oddechovka, dobře se to čte a mohu doporučit romantickým duším.

Rodaw
19.02.2020 2 z 5

VÁNOČNÍ TÁBOR (+ SVATBA VE VÁNOČNÍM TÁBOŘE :)):
S čím začnu... hm:)... nádherná obálka knížky. Opravdu (zahraniční je také moc krásná a navíc je na ni ještě pejsek♥). Z té obálky dýchá kouzlo Vánoc. A tím se dostávám k největší přednosti této knihy a tou je vánoční atmosféra jako taková. Ta je tu popsána úžasně. Světýlka, sníh, stromečky, voňavé cukroví... to je tu krásné, řekla bych takřka perfektní (i když možná trošku kýčovité:P). Ovšem tím (pro mě) klady této knihy bohužel končí. Klišé a nuda. Zkrátka víte, co se stane - a to nemusí být vždy na škodu, ale v tomhle případě já se prostě často nudila a do čtení tak trošku nutila. Přišlo mi to plytké, dialogy často takové ... zbytečné... Nechci této knížce ublížit, myslím si, že když ji žena (protože toto vážně není pro kluky:D) čte před Vánoci (případně o Vánocích) a je připravena na zcela odpočinkový a romantický příběh, dokáže ji Vánoční tábor přinést příjemné chvíle. Vánoce jsou tu popsány opravdu moc hezky, potažmo ta atmosféra "ve vzduchu"-abych byla přesnější:). Ale pro mě osobně to bylo moc dlouhé a prostě moc velká červená knihovna. Kdyby byla knížka kratší - a příběh tím pádem svižnější, myslím si, že bych hodnotila lépe. Takhle to pro mě bylo až takové moc natahované.. prostě dlouhé, už se opakuju:). Moc tomu nepřidalo ani to, že hlavní hrdinové mi nebyli nějak extra sympatičtí (Haley: pro mě až moc sebestředná kariéristka, která si jde tvrdě za svým, nemám ráda tyto typy:P ... Jeff: po 5 letech ukončí svůj vážný vztah proto, že mu umřela maminka? A je to naprosto OK? Možná jsem divná já, ale tohle mi přijdou jako ty krizové momenty, kdy by měli lidi držet při sobě, nevím...). Ale zase na druhou stranu - pejsek Max byl úžasný:). Líbilo se mi, jak paní autorka na konci děkovala svým čtenářům, stejně, jako třeba zmiňovala svou starou babičkou, která je ji inspirací a která každý den přečte jednu knihu:). Knížku teď čte moje maminka a jsem zvědavá, co na ni řekne... upřímně jsem dost zvědavá a těším se, až si o ni popovídáme:). Zajímá mě, zda ji okouzlí a nebo na ni zapůsobí podobně, jako na mě... V mém případě jedno přečtení stačilo. S Vánočním táborem mám podobný vztah jako s filmem Vánoční princ (u kterého Karen Schaler psala scénář a jde to znát): svým způsobem milé a atmosferické, ale prostě MOC sladké a MOC červené!!! Každopádně zrovna Vánočního prince hodně lidí miluje - jim všem tím pádem doporučuji i Vánoční tábor. A naopak:). Mně obojí stačilo jednou:).
Více na mém YouTube :-).

Gabusza
18.02.2020 1 z 5

Taková přeslazená romantika. Nic moc, docela jsem se nudila.

Lucijáš276
12.02.2020 5 z 5

Tuto knihu řadím mezi takové to ,,nenáročné a odpočinkové” čtení, které určitě neurazí! Kniha mě velice uklidňovala a dokázala mě i naladit do té nádherné vánoční atmosféry! Další velké plus je ta nádherná obálka, díky které jsem si knihu okamžitě zamilovala!

Liduka
02.02.2020 3 z 5

Ach jo. Bohužel musím souhlasit s Amitiel76. Taky jsem se na knihu moc těšila a měla od ní velká očekávání, ale přišlo zklamání. Spíše než o lásce a vztahu mezi Jeffem a Haley byla opravdu o vánočních tradicích a výzdobě, která se nácházela snad úplně všude. Za přečtení si myslím ale kniha stojí.

1966Růžička
31.01.2020 5 z 5

Moc krásné povánoční romantické čtení. Určitě se k ní příští rok vrátím v tom správném čase.

Amitiel76
29.01.2020 3 z 5

Tuhle knihu jsem si strašně moc přála, a nakonec ji nalezla pod stromečkem...
Ale bohužel musím říct, že jsou z ní mé pocity opravdu smíšené. Neříkám že jsem úplně zklamaná, ale podle anotace jsem asi očekávala něco víc. Víc romantiky, nějaký nádherný vánoční příběh, děj co by chytl za srdce....
Víc jak sto stran jsem přemlouvala sama sebe, abych vydržela, a knihu neodložila. Nemohla jsem se vůbec začíst. Tahle kniha byla opravdu až příliš "americká". To jejich kýčovité pojetí Vánoc... Santové, sobi, tuny výzdoby na každém rohu, vánoční svetry a kilometry světýlek všude kam se podíváš. A "učení" radosti z Vánoc a probouzení "vánočního ducha" na objednávku. No, když na to člověk kouká v televizi, v hodinu a půl dlouhém filmu, je to bezva. Ale číst pořád to stejné pořád dokola na téměř čtyři sta stranách, to už bylo vážně moc.... Za tím vším vánočním humbukem, mi přišel příběh Haley a Jeffa dost odfláknutý. Děj o ničem, a jedna pusa na konci. Od vánoční romance bych očekávala trochu víc....
Ale obálka je opravdu nádherná. Aspoň ta se povedla.....

MajaN
26.01.2020 5 z 5

Vianoce,vďačná téma.Kniha má krásnu,romantickú obálku. Vybrala som si ju na základe recenzií a obdobiu,kedy doznievajú vianoce.Haley typická workoholička, celá naježená odchádza na pobyt,kde je všetko o vianociach,ktoré pre ňu neznamenajú nič.Vianoce už roky trávi s rodičmi v Karibiku.Jej šéf podmienil povýšenie v práci absolvovaním vianočného tábora.Príbeh sa rozbiehal trochu kŕčovito,ale potom to nabralo spád,atmosféru.Obdivuhodným spôsobom bola navodená vianočná atmosféra opisom výzdoby a činnosti účastníkov tábora k tomu vôňa horúcej čokolády vo vianočných hrnčekoch.Celým príbehom sa tiahla idea lásky,pozornosti voči blízkym a ochota venovať im svoj čas,byť spolu robiť všetko spolu.Kniha je príjemná oddychovka vo vianočnom období.

lucie4345
20.01.2020 3 z 5

Krásná opravdu vánoční kniha. Z každé strany nasavate vánoční atmosféru plnými doušky. Romantická linka také moc krásná

Szekynka
10.01.2020 5 z 5

Říkám si, že mi není jasné, proč má kniha tak slabé hodnocení? Ale asi 100 lidí, 100 chutí. Když jsem tady četla ty vaše recenze, musím souhlasit, že knížka byla plná sladkých klišé, ale díky tomu že byla celá zasazená do vánoční atmosféry dokázala jsem to pochopit. Vlastně mě se „Vánoční tábor“ líbil opravdu moc, nevím možná je to i tím, že vzpomínám na ty hezké věci, co se dělat dřív. S tím, jak vypadají Vánoce v posledních letech (beze sněhu a nedá se postavit ani sněhulák, ani sáňkovat ani dělat anděly do sněhu), tak o to víc mi přišla knížka kouzelná. Vlastně mi vyvolala úsměv na tváři a donutila mě zavzpomínat. Autorka brilantně popsala vánoční prostředí chaty a vtáhla mě do děje. Moc se mi líbila scéna, kdy si měla Haley vybrat vánoční stromek a Jeff si myslel že chce ten krásný, Její rekace: Ne ten, ne. Tenhle! A ukázala na žalostný stromeček vedle něj, který vypadal jako vánoční katastrofa. Jeff se zasmál a věnoval jí nevěřícně pohled. „Tenhle chceš? To není vánoční stromek. To tu jen tak vyrostlo“ :D:D:D Já si tentokrát 5 hvězd neodpustím.

alnahu
09.01.2020 4 z 5

I když jsou Vánoce definitivně za námi,tak jsem si užila s touto knihou opět vánoční atmosféru.Příběh je o Haley ,která naprosto ignoruje Vánoce a tak ji její šéf pošle na služební cestu do horské chaty na Vánoční tábor,aby zde domluvila zakázku na vánoční kampaň.Nejenže si nakonec Vánoce oblíbí,ale najde zde i novou lásku.

lenka7348
08.01.2020 4 z 5

Ale jo, mně se to líbilo! I když člověk už od začátku ví, jak to vše dopadne, je to takové...hezké. Atmosféra Vánoc, množství světýlek a dekorací, nečekaná setkání, změť různorodých pocitů a sníh. Jelikož mi u nás o Vánocích chyběl, v knize jsem si ho opravdu užívala.
Bylo to sladké jako cukrová hůlka na míchání kakaa, ale nijak mi to nevadilo. Někdy je přece jen potřeba si ten život trochu osladit. :-)

bookcase
05.01.2020 4 z 5

Bylo to hodně americké, milé, sladké, hřejivé a vůbec nevadilo, že předvídatelné, takové už romantické knihy jsou.

Haha299
04.01.2020 5 z 5

Knížku jsem dostala pod stromeček a tak mně aspoň teď prodloužila ten krásný vánoční čas. Je to romantický vánoční příběh, ke kterému se budu ráda vracet pro tu nádhernou atmosféru Vánoc.

Miretti
03.01.2020 3 z 5

Začala jsem číst před svátky, abych se vánočně naladila. Bohužel na mě to celé bylo až moc přeslazené, dokonalé a tím pádem málo reálné. Ale nejsem přeci jen cílový čtenář, chtěla jsem jen zkusit něco vánočního. Skalním fanynkám tohoto žánru se to líbit bude.

MišuleP
02.01.2020 5 z 5

Krasny pribeh na toto obdobi klidu a pohody.

Kekik
02.01.2020 3 z 5

Miloučký, vánoční, předvídatelný příběh jako stvořený do období vánočních svátků.
Malinko jsem zklamaná. Čekala jsem od příběhu víc. Přesto ale knihu hodnotím pozitivně. Jako oddychovka dobrá.
Velké plus je nádherná obálka. Hned bych na takové místo odjela trávit Vánoce. A rozhodně bych chtěla vyzkoušet vše z programu.

-Sinéad-
01.01.2020 5 z 5

Ideální vánoční kniha. Moc se mi líbila.

Knižní střípky
30.12.2019 5 z 5

Čtení jsem si užila od první do poslední stránky. Dostalo se mi opravdu té pravé nefalšované vánoční atmosféry. Horský hotel zavalený spoustou sněhu, vyzdobený od sklepa až po střechu všemi možnými i nemožnými vánočními dekoracemi a osvětlený metry a metry světelných řetězů. Oheň v krbu praská, všude voní cukroví, za okny hromady sněhu.

Najde zde Haley toho pravého ducha Vánoc, aby mohla udělat tu nejlepší vánoční kampaň a stát se společníkem firmy? Nebo zde najde něco více? A co Jeff? Podaří se mu zažehnout v Haley lásku k Vánocům ?

Jasně, že je to totální klišoidní, předvídatelná vánoční slaďárna, ale mně se strašně moc líbila, přesně to jsem od ní očekávala a maximálně jsem si ji užila, mít tu možnost, balím kufry a jedu na Vánoční tábor.

Více v záložce recenzí od Knižní střípky