Vánoční říše

Vánoční říše https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183324/bmid_vanocni-rise-Lyi-183324.jpg 4 510 142

Victoria McQueenová měla odjakživa zvláštní schopnost: Dokázala najít ztracené věci i odpovědi na otázky, jež nelze zodpovědět. Občas jezdívala na kole k polorozpadlému krytému mostu, který ji během chvíle odnesl, kamkoli si přála – na jiné místo v Massachusetts nebo v celé zemi. Jednoho dne ovšem Viky potkala Charlese Manxe, který má zvláštní slabost pro děti. Vlastní starý Rolls-Royce s poznávací značkou NOS4A2, v němž vás po tajných silnicích odveze na to nejúžasnější, ale také nejděsivější hřiště, jaké jste kdy viděli. Viky, jediné dítě, kterému se podařilo z Manxových spárů uniknout, je nyní dospělá a snaží se na prožité hrůzy zapomenout. Netuší ovšem, že Manx na ni nikdy nezapomněl – a co hůř, vybral si nového spolujezdce na cestu do pekla: Victoriina malého syna.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

NOS4A2 , 2013

mnohoknih
04.12.2023 4 z 5

Co lepšího číst o adventním víkendu než vánoční horor, který má 666 stran? A že to byla jízda. Rolls-Roycem Přízrak. Vicky sice má neuvěřitelnou schopnost najít ztracené věci, ale platí za to krutou daň. Jako dítě přijala skutečnost, že zná Zkratku přes most do říše ztrát a užívala si to. Jako dospělá si myslí, že je schizofrenička a všechny ty nevysvětlitelné události se dějí jen v její hlavě. Ovšem jen do doby než Přízrak odveze i jejího synka. Příběh je to neskutečně napínavý, ale naštěstí ne moc strašidelný. Čekala jsem to horší. I když, co může být strašidelnějšího než si myslet, že mám strašidla v hlavě? Autor si výborně pohrává s nápadem, že myšlenky nás dostanou, kam si budeme přát. A to, že poslední slovo kapitoly, je nadpisem kapitoly další, když popisuje, kudy Vicky jde, napětí také stupňuje. A ten konec? Každý by chtěl mít tatínka jako je Lou, aby ho zachránil. Mě to vůbec nenapadlo a přitom je to naprosto logická věc.

Pivoňka12
08.10.2023 5 z 5

Nádherný thriller z pera pana Kinga. Škoda, že jsem si pro lepší navození prostředí. nepřečetla knihu už o Vánocích. Pravda však je, že od půlky knihy už to nebylo zas tak napínavé. Jenže, to je pan spisiovatel znám, že čím víc stran v knize, tím větší prostor pro, řekněme, hlušší místa. Alei tak parádní čtení, napětí, zvraty a nadšení z temnoty.

AnoMANder
28.08.2023 3 z 5

Kniha kingovského ražení. Autor ukazuje, že může být následovníkem otce, ale něco ještě chybí. Příběh je skvělý, ale atmosféra, moment překvapení nebyly úplně top.
Styl vyprávění výborný, ke konci se kniha už dost natahovala a konec byl ukončený hodně rychle.

m2056
10.07.2023 3 z 5

Prvních 40% knihy super dal bych klidně 5 hvězd ale pak kniha stojí na místě pořád se to motá ale už tušíte jak to dopadne. Zbytek knihy je zbytečné zdlouhavé.

kessey
27.05.2023 5 z 5

Něco tak dobrého a nabušeného zajímavými nápady jsem už dlouho nečetla. Přijde mi to jako osvěžující mix Gaimana, Kinga a slušné detektivky, ale rozhodně nejde o žádnou vykrádačku. Doporučuju dočíst do úplného konce, včetně Poznámky k písmu, jinak Vás můžou čekat třeba nůžky pro tuláka.

mareksevc
19.04.2023 5 z 5

zo začiatku keby nevidím autora knihy tak poviem že to je jasný King pri plnej sile , knihu by som určite radil medzi kingovky ktore si treba prečítať , akurat rozdelenie kapitol a časti bolo viac dynamické - aspon vo vydaní z roku 2013 . Mladý King sa podaril a som zvedavý na jeho ďalšie práce

Эva
14.01.2023 5 z 5

Tohle byla neskutečná jízda! Joe Hill mě přesvědčil o tom, že až nám jednou (nedejbože) odejde jeho otec Mistr, má důstojného nástupce…

kristie
05.01.2023 5 z 5

Tohle bylo jednoduše skvělé. To, že má Hill bezesporu podobný styl jako jeho otec je neoddiskutovatelné, ale rozhodně to není žádná vykrádačka jeho děl. Manx, jakožto záporák se zařadil mezi těch pár záporáků, na které nikdy nezapomenu. Všechny postavy mají duši a člověk chápe jak a proč jednají. Je pravda, že je děj rozvleklý a ukecaný, ale já mám tyhle dlouhé příběhy ráda. Mám díky tomu pocit, že postavy doopravdy znám a daleko víc se pak do příběhu ponořím. Pokud vás baví Kingovy objemné romány, rozhodně vás NOS4A2 unese (snad ne do Vánoční říše).

Leona333
11.12.2022 4 z 5

Tak na tenhle příběh jsem se moc těšila. Úvod byl dost slibný. ,,Natankováno - nádrž plná, řidič stoprocentně odhodlaný silně dupnout na plyn a jet neskutečnou rychlostí..." Jenže se to v druhé půlce začalo nějako lehce kazit, houstnout, natahovat.
,,To", co mělo zůstat dlouho nepředvídatelné..., náhle předvídatelné bylo. Bylo i dost povědomé z jiných knih od této rodinné, spisovatelské dvojice... Takže závěr příběhu, byl spíš už takovou výletní projížďkou a ne adrenalínovým závodním okruhem.
Každopádně pro tento zimní čas..., k přečtení víc jak vhodné. ; )

Arwen777
26.09.2022 4 z 5

Můj velký oblíbenec a další přečtená kniha. Joe Hill zdědil po otci především dar vyprávění. Jeho příběhy jsou velmi čtivé a dobře vymyšlené. Nejsou tolik děsivé jako Kingovy horory, ale rozhodně vás nepustí a nepříjemný pocit vás nemine. Tentokrát mě pobavilo i poděkování.
Vánoční říše, kde jsou všechny děti šťastné. A jeden dobrodinec, který je tam svým vozem - Přízrakem- dopravuje. Lidumil nebo ďábel? A jakou cenu si vybere štěstí v říši věčných Vánoc?
Victoria má od mala zvláštní schopnost, dokáže při jízdě na svém kole vyvolat a přejet most, který ji zavede do jiné reality. I tento dar si vybírá svou daň a hlavně nepochopení okolí, což společně vede k psychickým problémům. Ale jednou se tento dar bude hodit a Victoria bude možná jediná, kdo by mohl Přízrak zastavit.
Pokud máte rádi strašidelné tajemné příběhy, rozhodně doporučuji.

Rolada88
21.07.2022 5 z 5

Parádní příběh tenhle styl miluju. Styl psaní stejný jak u pana otce občas až moc žvanění ale tak už to holt je. Vánoční říše mě bavila dávám 100%

INCOGNITOREADER
17.04.2022 1 z 5

Způsob psaní mi připadá hodně podobný panu otci. Kdysi jsem četl velké množství knih Stevena Kinga. Potom jsem z jeho způsobu psaní "vyrostl". A bohužel se to potvrzuje i zde. Nedokázal jsem knihu dočíst. Příběh mě moc nezaujal a protože jsem hledal spoustu dalších aktivit než pokračovat ve čtení tak knihu odkládám.

pazdy15
09.08.2021 5 z 5

Jen se mi potvrzuje, že až nám, nedej Bůh, odejde Mistr, tak zde má velice slušného následovníka :) Moc pěkný a nápaditý příběh ! Akce, spád a napětí skoro celou knížku. Joe Hill se úspěšně probojovává mezi mé oblíbené autory :)

Petraxxx
20.05.2021 5 z 5

Kdyby šlo dát ještě víc hvězdiček, tak tahle kniha by je určitě měla. Svižná, strhující děj, rozhodně žádná nuda.

Arev122
05.03.2021 3 z 5

Děj příběhu byl napínavý , ale pro mě až příliš hororové fantasy.

sarekaslukova
26.01.2021 3 z 5

Nebyla to špatná kniha, jen jsem čekala něco víc, něco u čeho mi bude pořádně bušit srdce adrenalinem.

MichelleKing
15.01.2021 5 z 5

Joe Hill a jeho další úžasný příběh, který je děsivý, znepokojivý, krásný, smutný a překvapivě dojemný.

Přečtěte si to až do konce. Celou cestu.
Nějakou dobu potrvá, než se dostanete do Vánoční říše....

monushka
26.12.2020 5 z 5

Tak tato kniha byla slušná jízda! Při čtení jsem se nebála, ale celkem často jsem se přistihla, jak zadržuji dech napětím a očekáváním. Těším se na další setkání s autorem.

n.ezn.amy
01.08.2020 5 z 5

Tak jak mám rád tvorbu Stephena Kinga, tak musím říct, že jsem si oblíbil i příběhy Joe Hilla. Po celých Státech dochází k únosům malých dětí, které unáší Charlie Manx a odváží je do Vánoční říše, kde žijí "na vždy". Viktoria McQueenová čirou náhodou mu unikne a díky ní je zatčen a odsouzen na doživotí. Ale jeho touha po pomstě je nezměrná a proto udělá vše, aby unesl jejího syna. Pochmurný a napínavý příběh, kde se správně míchá mystika a realita a kdy touha po záchraně syna je obrovská i na úkor sebezničení. Myslím, že literární talent Joe Hill dozajista podědil.

Terez25
28.05.2020 4 z 5

Mystery příběh, který se četl dobře a svižně. Stigmatu “syna Stephena Kinga” se Hill nevyhne, avšak hororový žánr zastává celkem slušně.
Je zvláštní, že tuto knihu mám ve své knihovně už řadu let a teprve teď jsem si ji přečetla. Možná dám šanci i dalším knihám od tohoto autora.

Vánoce nadpřirozené bytosti horory únosy nadpřirozené schopnosti

Joe Hill (p)
americká, 1972