Snížek

Snížek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425279/bmid_vanocni-pribehy-snizek-ck8-425279.jpg 4 19 9

Vánoční příběhy série

< 5. díl

Vánoční příběh, který zahřeje, od světové autorky oblíbené i u nás. Bel pociťuje obavy z Vánoc, které má strávit u babičky ve starém domě. Dům je to krásný, ale zároveň trochu strašidelný. Jednou Bel v zahradě spatří kočku. Sleduje její stopy a náhle se ocitá v minulosti. Zde potkává stejně starou Charlotte, dívku z viktoriánských časů. Charlottina malá sestra Lucy je velmi nemocná. Charlotte hledá jejího kocoura Snížka a doufá, že opětovné shledání s milovaným mazlíčkem může Lucy pomoci k uzdravení. Ale kocourek není nikde k nalezení a čas se krátí…... celý text

Příroda, zvířata , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CPress

The Snow Cat , 2016

E-liška2013
12.08.2023 4 z 5

Dobrá knížka dávám 5 hvězdiček. Jsem milovnice koček a mám doma kocoura. Jenom bych tam nedávala ty děsivé věci , aby se děti nebáli.

Metla
29.12.2021 5 z 5

Hodně milý vánoční příběh pro ctitelky koček a zázraků zhruba ve věku 6-9 let, ovšem i coby dospělá jsem se při večerním předčítání příjemně svátečně naladila. Malí čtenáři očima děvčátka Bel poznají, jak se žije seniorům, čeká je cesta časem do viktoriánské doby, budou překonávat strach a statečně pomáhat bližním v nouzi, dokonce zachraňovat život s nasazením vlastního. Hezké zimní dobrodružství ve společnosti hebkého kožíšku, nic víc, nic míň. Cácorka na otázku: "Tak kolik?" nadšeně zvedla palce a zakřičela: "No přece pěěěěět!" Ráda a bez výhrad vyhovím. 90%

Lka
04.12.2021 5 z 5

Další skvěly příběh, tentokrát o hledání bílého kocourka Snížka. Opět krásné ilustrace.

anna.zahy
26.01.2021 5 z 5

Je to moc hezká a zajímavá knížka, jenom se mi trošku nelíbilo, že Bel lhala, když nepřiznala, že je z budoucnosti.

bea.mari
23.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Je to nádherná knížka! Nejvíc se mi tam líbilo, že se holčička jménem Bel ocitla ve viktoriánské době a skamarádila se tam s holčičkou Charlotte, která ve viktoriánské době žila. Ta holčička Charlotte měla nemocnou sestřičku Lucy. Jednoho dne se Snížek, to byl kocour, ztratil a tak ho začla Bel a Charlotte hledat a pak ho našly. Pak se Charlottina sestra Lucy zaradovala a už o Snížka neměla strach. Potom se Bel vrátila k sobě domů do současnosti a lehla si do postele. A ráno se vrátila maminka a tatínek a Bel dostala pod stromečkem kočku a nikdo z rodiny nevěděl, komu ta kočka patřila. Ale Bel věděla jistě, že to bylo koťátko od Snížka a že ho do budoucnosti poslala Charlotte a Snížek.
Je to opravdu moc hezká knížka, hodně vám ji doporučuju.

sgjoli
28.11.2020 4 z 5

Tohle bylo strašně milé čtení. :-) Pravda, asi jsem už přeci jen moc stará, abych hodnotila naplno, ale ty 4 hvězdy jsou zasloužené. Kniha je napsaná krásným jazykem, dětem velmi přístupným. Příběh je sám o sobě moc hezký a tu (před)vánoční atmosféru jistě navodit umí. Navíc je příběh doplněn o moc krásné ilustrace, které děj moc hezky doplňují. Já myslím, že pro děti to je určitě moc fajn volba - ať už pro děti, co s čtením začínají, či pro nejmenší. kterým příběh přečtou rodiče. Určitě mohu doporučit. Moc pěkná kniha! :-)

Šánka
28.11.2020 5 z 5

Chtěla jsem vypomoct Ježíškovi s balením dárečků a také jsem byla zvědavá, co nosí sedmiletým holčičkám na Vánoce. A tak jsem si přečetla jeden pohádkový vánoční příběh, cestovala v něm v čase a viděla krásné kreslené obrázky.
Mně se příběh líbil a věřím, že se bude líbit i malým holčičkám.

š.m.i.k
12.01.2020 5 z 5

Příběh jako takový není nijak akční, člověk by řekl že se tam skoro nic neděje, ale... Mně se to tak líbilo. Knížka je moc hezky napsaná, krásné pohodové vyprávění s trochou "dětského" cestování v čase. K tomu je přidáno kamarádství (i to zvířecí) a přívětivost rodinného krbu. Musím dát 5*

angelak
07.01.2020 5 z 5

Moc pěkná vánoční pohádka.Hlavní hrdinou je bílá kočička. Zaujme každého kdo má rád příběh se zvířátky.Půvabné obrázky.

Kniha Snížek je v