Vánoční kniha

Vánoční kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160849/bmid_vanocni-kniha-NlP-160849.jpg 4 19 6

Rozsáhlý ilustrovaný soubor nejkrásnějších próz s tematikou Vánoc a zimního času od slavných světových autorů jako jsou bratři Grimmové, H. Ch. Andersen, A. S. Puškin, L. N. Tolstoj, M. A. Bulgakov, O. Henry , J. London, A. Daudet, K. Čapek aj.. Zatímco povídky promlouvají hlavně k dospělým, dětem jsou určeny vánoční pohádky. Nechybí Paní zima bratří Grimmů, ruská lidová pohádka Mrazík či Děvčátko se sirkami Hanse Christiana Andersena. Vánoční kniha obsahuje ještě celou řadu dalších příběhů, které se nejlépe čtou, když za okny sněží a v pokoji voní purpura… Vzhledem ke své obsáhlosti a velkolepé kompozici nemá kniha obdoby, obsahuje několik stovek výpravných ilustrací Jindry Čapka, Zuzany Bočkayové-Brunckové a Jitky Němečkové, kteří vytvořili překrásné výtvarné dílo oslavující poezii Vánoc.... celý text

dohnálci
30.12.2021 3 z 5

Pozvolněji plynoucí povídky se zimní sněhovou tématikou, které vás pobízejí k uvaření čaje, zachumlání do deky a vychutnání si klidné zimní pohody.

Kolombus
21.03.2021 4 z 5

krásnych 13 vianočných a zimných príbehov od tych najlepších. A viete čo je obrovský bonus? nádherné ilustrácie i keď uznávam, že ich forma nemusí osloviť každé dieťa.

Vknihách
16.05.2020 1 z 5

Mne ani mojej 5 ročnej dcérke sa kniha veľmi nepáčila. Príbehy sú viac o zime ako o Vianociach. Niektoré rozprávky sú až pridlhé a obe sme pri čítaní strácali pojem o prečítanom texte. Nás až tak nenadchla.

DádazPrahy
04.03.2019 4 z 5

Moc hezká knížka po výtvarné stránce, nádherné ilustrace.
Co se týká výběru pohádek a povídek, kniha mě připadá spíše "zimní" (např. tři různé povídky se stejným názvem "Vánice od tří ruských autorů). než "vánoční". Nejvíce se mi líbily povídky "Dary Tří králů" od O. Henry, a "Svatá noc" od Adalberta Stiftera, právě proto, že jsou s vánoční tématikou.
Na téma vánoční se mi moc líbila knížka "Vánoční cesty domů"(viz můj komentář k této knize), která je ale na rozdíl od krásné "Vánoční knihy" bohužel bez ilustrací a grafickým provedením moc čtenáře neláká.

helenah
28.10.2018 5 z 5

Nádherná kniha

fereny
12.01.2015 5 z 5

Krásné čtení o Vánocích :)