Vánoce na nitkách

od:

Vánoce na nitkách

Podtitul: Tajemné příběhy odjinud. Původní české povídky nabízejí nečekaná tajemství spjatá s kouzlem Vánoc i s neobvyklými náměty. Rozhovor s mrtvou přítelkyní, vzkazy z minulých životů a možná i z vesmíru, dívka uvězněná v osamělém domě, podivný zajatec, záhada egyptské skříňky, cestování proti času, odvážná hra s koloběhem dějin, zlý dráček pokušitel, dobrodružné hledání nezvěstného a další příběhy s prvky hororu, sci fi a humoru zaujmou vtipnými pointami i věčnými otazníky bloudícími mezi pevnou zemí a hvězdnou oblohou, mezi skutečností a snem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28123/vanoce-na-nitkach-28123.jpg 3.913
Žánr:
Povídky, Literatura česká
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
InaPražáková
29. ledna

Povídka má mít ostrou pointu. Pokud je sbírka uváděna jako hororová nebo mysteriózní, očekávám i trochu napětí, strachu nebo alespoň překvapení. Nic z toho tato kniha nesplňuje. Velmi krotce vystavěné příběhy, jejichž zvraty jsou zoufale omšelé a stokrát použité jinde, navíc nevedoucí primárně k posílení ani vyřešení záhady, ale především k prostince dobrému konci. K tomu častá křesťanská tématika, zpracováním ale vhodná spíš jako ilustrace Boží milosti a odpuštění pro žáky nedělní školy. Obecně bych jako cílovou skupinu viděla starší (křesťanství praktikující) děti.
Naivitou i prvoplánovým "zvěstováním dobra" mi sbírka připomínala příběhy z 19. století, ale vracet do starých časů se budu raději nad knihami opravdu pocházejícími z té doby, než nad nemastnou neslanou napodobeninou. A především to byla strašná nuda.

patricka
31.12.2015

Krásné příběhy, každý jinak spojen s Vánocemi...

ledmed
13.04.2014

Doporučuji povídku Sloupkové hodiny. Tato povídka mě oslovila asi nejvíce, tím jak byla "odjinud" ale zároveň tak přítomna v každé době. Jak se říká: " Dvakrát měř a jednou řež.". Kdo četl, bude vědět.

Márinka

Bešťákové nejnovější kniha nezapře sedmasedmdesátiletou spisovatelku. Ale její tajuplné povídky, odehrávající se v posledních dnech roku, plné mystiky, fantasy, science-fiction i s trochou hororového napětí a všudypřítomného moudra, si jistě rádi přečtou všichni milovníci vánoc bez rozdílu věku.