Vánoce Hercula Poirota

Vánoce Hercula Poirota

Vánoce bývají časem dobré vůle a rodinné pospolitosti - nikdy však pro rodinu Leeových. Letos to ale má být všechno jinak... Milionář, panovačný a bezcitný Simeon Lee, pozve své potomky, aby strávili vánoční svátky v jeho společnosti. Sentimentální milující otec na stará kolena? Nebo má snad Simeon Lee jiné, zlověstnější úmysly? S velikým znepokojením a váhavě se členové rodiny sjíždějí do starého rodinného sídla. V brilantně vykreslené atmosféře podezíravosti a vzájemné nevraživosti dojde k vraždě. Hercule Poirot bude tentokrát potřebovat veškerý svůj um, aby tak neslýchanému zločinu přišel na kloub. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/213/hercule-poirot-vanoc-213.jpg 4.6322

Hercule Poirot (19.)

Hercule Poirot´s Christmas (1938)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub, Knižní klub

Vladus9

Potřebovala jsem nějakou knihu do povinné literatury jakožto zástupce detektivky. Rodiče mají detektivky moc rádi, mají desítky knih na toto téma. Sáhla jsem zrovna po této, protože mám ráda Vánoce. Bylo to napínavé, četlo se to jedním dechem a vraha jsem tedy neuhádla. Agatha byla hlava!

KateChatt

Sakra, já si byla tak jistá kdo je vrah, a on to byl nakonec někdo, u koho mě to ani trochu nenapadlo.

Ťapulka

Opět hezké počteníčko. A opět jsem netrefila, kdo je vrah! Ale tušení bylo... tak snad příště už to rozlousknu :-)

MP17

Kvalitní detektivka ze staré školy. Bude mi někdo věřit, že mě ten vrah v průběhu knihy také napadl jako jedna z možností?

lucmat
16.11.2016

Báječná kniha, opět jsem se bavila, opět jsem rychle přečetla a opět jsem (kruciš) vraha neuhodla, takže velké závěrečné překvapení. Přesně tak má správná detektivka vypadat :-)

lenyleny
24.01.2016

Jako vždy kniha od této autorky nezklamala. A když k tomu přidám to , že se jedná o mého oblíbence Hercule Poirota, tak to nemá chybu. Jak filmové zpracování všech příběhů tohoto geniálního mužíčka, tak i knihy jsou na vysoké úrovni a zde nevím co je lepší. Zase jsem si četbou udělala "příjemno".

maryinka
04.01.2016

Ačkoli jsem vraha hodně brzy uhádla, přesto jsem si celou knihu i s konečným odhalením užila. O kvalitu se zasloužila především skvělá charakteristika postav, chytré dialogy, no prostě klasická báječná Agatha.

mapet85
02.01.2016

Ďalšia kniha z mnohopočetnej série s Herculom Poirotom nás zavedie na anglický vidiek. Multimilionár Simeon Lee pozýva celú svoju rodinu na spoločné strávenie vianočných sviatkov, a to napriek tomu, že medzi nimi nevládnu práve horlivé vzťahy. Všetci pozvanie prijmu, avšak čakajú ich Vianoce, s ktorými nikto nepočítal. Starého pána nájdu zavraždeného vo svojej izbe.

Kto je vrahom ? Kto príde na stopu tohto hrôzostrašného zločinu, kde sa namiesto trúchlenia všetci členovia rodiny len navzájom osočujú a hádajú, ak nie práve Hercule Poirot so svojím bystrým zrakom a zmyslom pre najmenší detail ? :-)

Do detailov prešpekulovaná a napínavá detektívka s prekvapivým rozuzlením len potvrdzuje povesť kráľovnej anglickej detektívky. :-)

Kubíííína
18.09.2015

Jedna z nejlepších knih od lady Agathy co jsem zatím četl určitě doporučuji.

Beni
15.09.2015

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ SE ODEHRÁVÁ BĚHEM VÁNOC

Díky výzvě jsem se opět dostala k této skvělé autorce... musím říct, že jsem byla naprosto nadšená a mám v plánu se po výzvě pustit hned do dalších knih od Agathy Christie..
Kniha byla naprosto skvělá, u kapitoly 25. prosinec jsem už nevydržela a nalistovala závěr :-D Prostě mi to nedalo .... ale toto bych určitě nečekala... :-)

marabart
03.09.2015

Vynikající kniha. Moje oblíbená Poirotovka se skvělou atmosférou. :-)

Sebasti
02.07.2015

Ano, takže konečně, po převelice dlouhé době, jsem odhalil vraha. Jenomže odhalit pachatele je to nejmenší, co můžete dokázat, hlavně u téhle knihy. Jestli někdo dokázal předvídat celou zápletku, má u mě kornout vánočních perníčků.
Hodně se mi líbily postavy. Je možné tu podkladně podezírat kohokoliv. A ani mi nevadilo, že Poirot se objevuje až někdy na sedmdesáté stránce.
Doporučuji :))

cenichajda
09.03.2015

Pri cteni jsem si rikala - ha, konecne jsem odhalila vraha, jsem fakt dobra. To je prece jasne, ze je to ..., lze jak kdyz tiskne, neverim mu ani nos mezi ocima. Tak pokracuji ve cteni s vedomim, ze jsem lepsi nez detectiv Colombo.... Hm, tak ne, no. Myslim, ze bliz uz jsou i Niagarske vodopady, nez jsem byla Ja! Agatho, opet jsi me dostala.
Je videt, ze titul Kralovna detektivek nemas jen tak z buhdarma ;)

colis.72
23.02.2015

Parádní počteníčko :) Úplně mě dostává jak si agatha hraje s dějem. Je prostě geniální ;)

danielosbourne
01.02.2015

Má třetí kniha od Agathy a druhá s Herculem Poirotem. Kniha začíná celkem svižně a konečně jsem se dočkal i pořádného výslechu, který částečně vedl Poirot. O podezřelé není v knize nouze, ale už jsem si zvykl, že u Agathy můžete mít tisíce důvodů, proč právě ten určitý je vrahem, ale ona Vás dokáže vyvést z omylu a ještě dát najevo, že samotné rozuzlení a pointa je přeci naprosto jasná. A proto její knihy tak miluji.

Alzbetta
08.01.2015

Tak jsem se rozhodla,že už nebudu hádat vrahy.Nemá to cenu.
Podezřelý je snad každý,jen né ten pravý.Na A.CH. prostě není.

Jana_Z
06.08.2014

Rozuzlení jsem opravdu nečekala. Tak to má být, nebo ne?

pavucik
02.01.2014

Mohla by som sa tu rozplyvat nad genialnostou Agathy Christie a jej slavneho Hercula Poirota, alebo asi len jednoducho napisem - genialne, uzasne.

Warronika
26.12.2013

Prozatím nejlepší detektivka od A. Christie! Je to taky můj první Poirot - zatím jsem měla tu čest číst knihy pouze se slečnou Marplovou,. Můj závěr? Zatím vše co jsem četla od A. Christie je impozantní! Vřele doporučuji!!!! Jo a do posední chvíle jsem byla vedle jak ta jedle!

Rup
13.11.2013

Pro mě je Agatha Christie prostě královna žánru. Výborně napsané, skvělé charakteristiky. Líbí, i když je ještě ovlivněna romantismem, nebo snad právě proto. Doporučuji.

BarushS
19.01.2013

Agatha je nepřekonatelná. Tato kniha byla velmi dobrá :)

Kakajko
14.01.2013

Kniha byla fajn, pro mn

Zajda
27.12.2011

Jedna z TOP 3 knížek v hodnocení, jeden čas dokonce dlouho nejlepší... proč? Bylo to moje první setkání s Agátou zároveň také první setkání s "dospěláckou" detektivkou. Kdybych tu knihu nevyděl stavěnou tak vysoko a tolik opěvovanou nejspíš bych jí dal 5* a pěl chválu, jenže jsem čekal něco až nadpozemského a dočkal jsem se "jen" velice dobré knížky a to je v této situaci žalostně málo. Od top 10ky knih očekávám, že budou přesahovat hranice talentů svých autorů a bortit hranice svých žánrů. Zkrátka něco velkolepého. Tahle kniha je ale pouze detektivka, sice úžasná ale stále jen detektivka.

milll
26.11.2011

Moje nejoblíbenější detektivka od Agathy Christie. Závěr byl překvapivý a svkělé vykreslení postav. Co si víc přát?

Neo1tex
14.09.2011

Po všech těch epizodách, co jsem viděl v televizi jsem si řekl, že si jednou musím něco od Christie přečíst a volba padla na tuto knihu. Musím říct, že to byla vynikající volba.

Styl, jakým píše, jak třetinu knihy trvá, než se vůbec objeví Poirot a kde vykresluje jen charaktery a vztahy - a přitom vůbec ne nudně! Opravdu báječné čtení a Christie se stává mojí oblíbenou autorkou.

Těším se na další knihy, do kterých se pustím. Kniha se čte úplně sama a poslední třetinu jsem dal v kuse. Vynikající ve všech směrech.

Beruška 007
26.08.2011

Moje první knížka od Agathy Christie :)) musím říct, že jsem se od toho nemohla odtrhnout a až do konce, jsem opravdu nevěděla, kdo bude nakonec vrah. Konec byl víc než překvapující a hlavně nápaditý... a hlavně Poirot byl prostě okouzlující :))))

LenaBil
30.03.2011

Souhlasím s předchozím hodnocením. Kniha je jedinečná a Hercule Poirot prostě báječný. Atmosféra i postavy jsou příjemně vykreslené.

pistalka
15.12.2010

Ješitný a samolibý Hercule Poirot je zde prostě neodolatelný. A vůbec: všechno v tomto románu mi přijde nedotknutelné a perfektní, což je na oddechovou knihu co říct!