Van Goghova hvězdná noc

Tak trochu jiná encyklopedie dějin umění Kdo ti nejlépe představí umělecké dílo? Muzeum? Tam je to samé nesahej, nesmíš a pozorně čti popisky. Když se ale do vylíčení vzniku těch nejlepších kousků z historie umění pustí samotní tvůrci, modelové, obrazy, sochy… Vyprav se na vzrušující cestu po stopách umění! Projdi se po pravěké jeskyni. Seznam se s půvabnou královnou Nefertiti. Nebo si třeba pohlaď hranostaje z obrazu Leonarda da Vinciho či oslav narozeniny s Marcem Chagallem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358578/big_van-goghova-hvezdna-noc-FG6-358578.jpeg 4.433
Umění, Encyklopedie

Vydáno: , CPress

Vincent's Starry Night and Other Stories

Kniha Van Goghova hvězdná noc

AgiMangi
23.12.2020

Tato kniha se mi moc líbí, jen ilustrace jsou někdy poněkud ,,nevěrné´´ale to samozdřejmně nevadí tady nejde o ilustrace knihy ale o dějiny výtvarného umění a o vyobrazení obrazů ...
jinak nemám co vitknout.

ThrisaManx
23.11.2019

Dějiny umění v příbězích pro děti. Kniha dětem představuje nejen jednotlivá umělecká díla, ale také jejich autory a dobu, ve které žili. Od pravěku po dnešní dobu. Kniha je naprosto úžasně zpracovaná, ale každému dílu jsou věnované pouze tři stránky, takže co se týče informací, často nedotažená.

bibi.r
09.03.2019

Zajímavý nápad jak dětem představit světová umělecká díla.
Přiznám se však, že úplně všechny příběhy mě neoslovily. Zkrátka něco se líbilo více a něco méně.

Mánička178
27.02.2019

Z této knihy jsem opravdu velmi nadšená! Příběh vývoje umění podaný tak úžasnou formou - hravou, která i složitější a abstraktní věci přibližuje stravitelně a takovým způsobem, aby se dotkly dětské duše. Moc se těším, až ji jednou budu číst svým dětem a seznamovat je s uměním - to bude určitě radost :) I já jako dospělý člověk jsem si z knihy spoustu odnesla a rozhodně se k ní ještě někdy ráda vrátím :)

misa2834
18.08.2018

Naprosto skvělé dějiny výtvarného umění pro děti, malé i starší. Čtu šestileté dceři a člověk by neřekl k jakým tématům se skrze příběh může dostat - třeba dnes, co to je ta emigrace :D Právě to se mi líbí, zvídavé děti v ní najdou spoustu dalších otázek a máte o program na večer postaráno :D

bagel
23.04.2018

Velmi užitečná kniha nejen pro děti. Doporučila bych ji všem věkovým kategoriím. Její přínos ještě umocňují časová osa, rejstříky a slovníček na konci. Vytkla bych jen horší kvalitu ilustrací.

ivca7818
10.03.2018

Kniha je velmi příjemným překvapením na poli populárně naučné literatury o dějinách umění a je unikátní v tom, že se pokouší přiblížit zdánlivě náročné umělecké pole dětským čtenářům. Ačkoli existuje řada děl, která se snaží vylíčit slavné malíře a sochaře tak, aby se zalíbila i dětem, knihu Michaela Birda se mohou přečíst i dospělí, jež se o umění zajímají. Poskytuje základní přehled a srozumitelný úvod do dějin umění a vypráví příběhy uměleckých děl poutavou a velmi čtivou formou. Můžeme tak konečně říci, že je tu konečně něco, co na knižním trhu dlouho chybělo - dějiny umění (ne)jen pro děti.