Vampýrská akademie

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24194/vampyrska-akademie-zBX-24194.jpg 4.41830

Vampýrská akademie (1.)

Vampire Academy (2007)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Domino

ArwenEvenstar
včera

Když jsem knihu před osmi lety četla poprvé, zhltla jsem ji za jeden večer. Od té doby jsem ji četla několikrát a pořád mi připadá stejně skvělá. Není to sice žádná "vznešená" literatura, ale jako oddechová četba je rozhodně bezvadná. Ačkoli je Rose teprve sedmnáctiletá dívka, její odvaha a odhodlání mě asi nikdy nepřestane fascinovat.

Hoshi
03. listopadu

Četla jsem před lety a znovu jsem dostala chuť ponořit se do světa Vampýrské akademie. A stejně jako při prvním čtení jsem byla příběhem nadšená. Oddechové čtení přesně stvořené pro tyto šedivé podzimní dny :)

mazda333
03. listopadu

Dost mě mrzelo, že je to psané tak laciným pubertálním stylem, protože děj nebyl špatný. Kvůli neustálé posedlosti tématy móda-sex-drby jsem protáčela oči častěji, než je zdrávo. Po přečtení jsem si pustila i film, a přestože byl trochu "neuspořádaný" a uspěchaný, tak trefil přesně to, co mi u knihy vadilo - mnohem sympatičtější hlavní hrdinky. Rose s parádním badass humorem a mnohem méně ukňučená Lissa. Nejsou to žádné klenoty literatury ani filmu, ale dohromady to celkem funguje. Takže proč ne.

Ferum

Zajímavý námět, ale nějak se nemohu rozhodnout, zda se mi kniha líbí nebo ne.
Další díly si přečtu a třeba časem zjistím jaký mám na knihu názor.

MIA-chan

Nejdříve jsem viděla film a když jsem se doslechla, že je to podle knižky, tak jsem si jí musela okamžitě přečíst. A vůbec mě to nezklamalo!! Doporučuji.

Lethania

Báječný začátek série o vampírech. Povinnost pro každého, kdo miluje upíry s trochou romantiky. Doporučiji!

Knihomolka10

Úžasná knížka. Na začátku to bylo trochu zmatené, ale po pár kapitolách se začalo vše vysvětlovat. Knížka je velmi čtivá a kapitoly jsou na můj vkus akorát. Hlavní hrdinku Rose jsem si oblíbila hned, jak jsem začala číst. A Dimitrij je vážně bůh :-D Dávám knize pět hvězdiček, protože podle mě, si je zaslouží.

Janika_

Naprosto jsem se do této série zamilovala. Klidně bych se k těmto knihám vracela dokola a četla je znovu a znovu.

Lucka1355

Kniha je velmi čtivá a zábavná. Hlavní postavy mám hodně ráda, protože mě vždy rozesmály.

Denča000

Kniha je výborná... Má nějaký děj a vtipnou hlavní hrdinku.

Kikulka97

Vtipná hlavní hrdinka, na první pohled dobře promyšlený svět, llogický vývoj postav. Navíc dvojice Rose + Dimitri, ta nikdy nezklame. Skvělý začátek série.

Laughtubbe

Tak propagovaná knižní série, že to každého donutila si ji přečíst. Také ji mám doma a nelituji toho. Jde tam vidět přátelství, láska a životní změny. A to vše se děje na střední škole.

bara2004

K přečtení knihy jsem se dlouhou nutila, jako první jsem viděla fiml a proto jsem se bála, že kniha bude dost podobná (omlouvám se, ale některé herecké výkony jsou opravdu k smíchu). Nakonec jsem, ale knihu přečetla, dočetla a byla mile překvapena. Počítala jsem s tím, že to nebude nějaká mega, extra kniha, ale i tak kniha celkem ušla. Věděla jsem tedy už děj, ale i tak jsem byla schopna podle slov autorky, znovu cítit pocity postav,ke kterým jsem našla hladce cestu a navázat pomyslné spojení s místem dějem. Sérii již předpokládám nebudu dočítát, ale rozhodně na ni budu vzpomínat v dobrém.

SunGalaxi

Z této knihy jsem byla absolutně nadšená you a taky k tomu nejspíš přispělo to, že jsem si upírů blázen.

Szekynka

Rozjezdový díl, který zaujal.
Námět se mi líbil, byť je už v knižním světě "přeupírováno", tohle se mi líbilo, lehce to vybočovalo a nebylo těžké se začíst.

Morgaine07

Na pravou krev to nemá, ale užila jsem si to v devítce stejně tak.

Ree

Vzhledem k tomu, jak dlouho jsem odolávala si tuto sérii přečíst, jsem byla mile překvapena. Jasně, nebyla to žádná pecka a možná, kdybych to četla jako puberťáčka, tak bych to neskutečně zbožňovala. Teď mi ale Rose místy lezla na nervy a měla jsem chuť ji přetáhnout, ale na druhou stranu se mi líbily její hlášky, sarkasmus, pohotové odpovědi...
Tři hvězdičky, protože mě to bavilo, ale nenadchlo. Půl hvězdy za to, že když jsem skončila v půlce a pak neměla možnost číst, došlo mi, že mě to nadchlo víc, než jsem si přiznala. A ano, hodně za to může Dimitri - já prostě žeru tajemné, zachmuřené badass chlapy, kteří jsou ve skutečnosti sladcí.

DaisySpring

Jsem celkem nadšená z celkového nápadu a taky mám ráda rebelky. :-) Pátou hvězdičku nedám jen proto, že mi vadily občasné přehnané záchvaty pubertálního vzdoru hlavní hrdinky. Jinak paráda a Dimitrij je k sežrání. P.S. Filmová adaptace se celkem povedla a dokonce mi představitelka hlavní role byla sympatičtější než knižní originál.

Piper222

Příjemné oddechové fantasy. Příběh není nijak náročný ale s dalšími díly je čím dál víc napínavý. Občas jsem měla chaos v královských rodech. Postavy jsem si zamilovala, hlavně Dimitrije a Rose. Autorka mohla trochu více rozvést co Lissa a Rose dělaly mimo akademii.

Rea1307

Ze začátku trochu nuda. Ale jak se děj rozjel, přečetla jsem polovinu knihy za den. Už se těším až si přečtu pokračování, jestli bude stejně fajn jako tohle, mohla bych celou sérii přečíst za týden.

Kačkaknihomol
28.11.2017

No teda, nejdřív to na mě působilo jako laciný románek, ale musím říct že to pak bylo fajn. Opravdu to jako laciný románek působí, obálky opravdu nejsou nádherné a krásné. Ale důležitý je to, co je uvnitř! :D Musím říct, že jsem si někdy začala připadat jako nějaká středoškolačka, když jsem to četla. Chápu, tématika různých akademií atd. asi není úplně pro každého, ale já jakožto puberťačka s poblázněnými hormony jsem si to náramně užila. Pravda, upířina je tady trochu nereálná, děj občas stojí za houby, žádný velký literární počin to není... ALE stejně to prostě budete číst, jak je to čtivý. A hlavně lidi. Dimitri. Důvod sám o sobě.

Leona91
07.11.2017

Ke knize jsem se dostala díky filmu, avšak kniha byla stokrát lepší. Ty malé okamžiky kdy Dimitri ztrácel nad sebou kontrolu díky Rose jsou dokonalé.

KnihomolkD
02.11.2017

Čtivé,čtivé,čtivé a taky chytlavé. Zamilovala jsem si Rose a hlavně Dimitrije. Prostě miluji její sarkasmus.
Moc se těším na Mrazivý polibek.

MinaHawke
16.10.2017

Nevím, nějak mě to neoslovilo.

Richelle
14.10.2017

Od té doby, co kniha vyšla je stále v mojí knihovně na viditelném místě. Okolní svět přináší dost problémů a starostí, že s touto knihou je lehké se odreagovat. Kniha se tak stala jednou z mých nejoblíbenějších. Ale nejspíš za to může Dimitrij.. nejraději bych byla místo Rose a měla ho ve své blízkosti. Rozhodně knihu doporučuji!!

Veveruškaaa
06.10.2017

Miluju knihy s tématikou upírů, bylo to úžasné hlavně teda Dimitrij, to je slaďouš :-D
Už se těším na další díly :-)
Nemám co, dodat 5*

lavi25
02.09.2017

velmi povedené dílo.

sylva8672
11.08.2017

Miluju knihy o upírech, ale už jsem četla lepší

FlakeWhite
01.08.2017

Nechápu v čem je knížka tak úžasná. Myslím, že ve svých 14 letech do cílové skupiny spadám, ale i tak mě kniha vůbec nebavila, dokonce jsem jí ani nedočetla.
Upírský svět byl dobře vymyšlen, ale někdy jsem měla pocit, že hlavní hrdinka ani není upírka.
Další mínus pro mě byl děj. Nic napínavého se tam nedělo. Kniha byla očividně zaměřená na romantickou linku, což není zrovna můj šálek kávy. S tím souviselo i všudypřítomné slovo "sexy", které se v každé větě vyskytlo minimálně jednou.

Burák
30.07.2017

Nechci být při hodnocení nespravedlivá, respektive až příliš přísná, protože už dávno nejsem v cílově skupině, pro kterou je Vampýrská akademie určena. Proto ponechám komentář bez hvězdičkového hodnocení.
I navzdory svému věku jsem si knihu vybrala sama, protože jsem chtěla něco nenáročného na dovolenou a už jsem z různých recenzí i tady na Databázi věděla, že patří k oblíbeným a dobře hodnoceným.
Upřímně, nechápu proč. Možná že jako teenager bych z toho byla taky vedle, ale tak jak si pamatuju na své mladší já, myslím, že spíš ne.
Pokud bych měla něco vypíchnout a ocenit, tak by to bylo vymyšlení samotného vampýrského světa - to kastování a zákony, které v tomto světě platí jsou promyšleny poměrně dobře a nabízí se tak určitý potenciál i pro dobrý fantasy příběh. Bod bych dala ještě za to, že ty postavy nejsou černobílé a knížka se nesnaží nijak zvlášť moralizovat. No, a tím asi s pozitivy končím.
Zápletka mi přišla poměrně slabá, žádné napětí z toho jak to dopadne jsem víceméně nepociťovala. Možná za to bude moct i český překlad, ale některé ty dialogy tahaly vyloženě za uši a celkově mi přišlo, že i ty jednotlivé scény jsou tak nějak odfláknuté.
Abych to zkrátila, pokud je vám cca okolo 15 a ještě moc načteno nemáte, je tu šance, že se vám to bude hodně líbit. Čím starší a zkušenější čtenář jste, tím víc bych si dala práci s výběrem jiné knížky.
Další díly číst asi nebudu. I když, kdoví, že...