Vampýrská akademie (komplet)

Vampýrská akademie (komplet) https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63279/bmid_vampyrska-akademie-komplet-BXT-63279.jpeg 5 410 62

Vampýrská akademie: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat… Vampýrská akademie 2 – Mrazivý polibek: Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější – jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian... Vampýrská akademie 3 – Stínem políbená: Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc… Vampýrská akademie 4 – Krvavý slib: Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? Vampýrská akademie 5 – Spoutáni magií: Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu… Vampýrská akademie 6 – Poslední oběť: Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Vampire Academy: The Complete Edition , 2010

Kytiii
05.11.2014 5 z 5

Naprosto nekriticky chválím. S Rose jsem strávila pár napnutých večerů a nemohla jsem se přinutit jít spát :-)

Matesik94
14.09.2014 5 z 5

Původně se mi do čtení této série moc nechtělo, viděla jsem filmovou verzi a vůbec mě nenadchla, ale nakonec jsem dala na názor mé kamarádky a do čtení knihy se pustila. Série mi dočista vyrazila dech a hltala jsem jednu knihu za druhou. Doslova mě vtáhly do sebe a tolik emocí z knihy už jsem dlouho nezažila. Štěstí, smutek, zklamání, očekávání, při kterém jsem to mnohdy nevydržela a musela jsem letmo nahlédnout, co se bude dít v další kapitole, ještě než jsem dočetla tu předchozí. Doufám, že i další série této autorky budou tak dobré a nezklamou mě. Knihy nemůžu jinak, než vřele doporučit ostatním. ;)

nattáll
08.08.2014 5 z 5

Nejlepší knižní série ze všech. Lepší jsem v životě nečetla. Rose Hathawayová je asi nejlepší knižní postava, kterou jsem kdy poznala. Kniha mě neskutečně nadchla a bylo to smutné loučit se s ní. Richelle Mead píše vážně úžasně, všem vřele doporučuji. Je mi teda pouze 14 let ale o to víc mi přijde úžasné, že tato kniha zabaví i mladší čtenáře a zaroven i ty starší, moje kamarádka ji také četla a i ona byla nadšena. :DD

TheB
21.07.2014 5 z 5

Série, kterou mam hrozně ráda. Podle mě nejlepší knižní série ze světa upírů :)

Lissa
04.05.2014

Před pár lety (asi 5 nebo 6) sem se strašně zamilovala do čtení. na VA sem narazila náhodou. Poradila mi to paní prodavačka v jednom knihkupectví. Pamatuji si jako by to bylo včera kdy jsem četla první řádky knihy a vůbec tomu nerozumněla. O co tam jde..Ptala sem se sama sebe, proč sem si něco takového koupila. Po čase sem všechno pochopila, pouto mezi Rose a Lissou. Tak sem se do knížky začetla a dokupoval další díly. Snad u každý sem si zaplakala, ale i pořádně nasmála. Rose mě snad nikdy nepřestávala bavit. Pokaždé bylo něco co mě naprosto překvapilo. Když sem dočetla 6. díl nemohla sem se dočkat nové serie. Když natočili film, běžela sem natěšená do kina, ale byla sem hodně zklamaná. Vím, že to nikdy nemůže být takový jaký to je v knihách, tohle ale bylo fakt hrozný. Řekla sem si, že jestli natočí další díl tak už na něj nepůjdu. Každopádně tuhle serii doporučuji.

Trina1
02.05.2014 5 z 5

Právě jsem dočetla poslední díl. Série se mi moc líbila, všechny knížky byly velmi poutavé. Kdybych měla jednotlivé díly seřadit podle oblíbenosti, bylo by to takto: 1, 2, 3, 5, 6, 4. Je to nejen pro náctileté :).

Katela
13.03.2014 3 z 5

Přiznávám se, četla jsem to... Přiznávám se, líbilo se mi to... I když po jazykové ani dějové stránce to není bůh ví jaký odvaz, musím uznat, že mě to chytlo... Tedy, četla jsem to před nějakou dobou, nevím, jestli bych ten samý názor sdílela dnes... Jako odpočinek doporučuji...

Anet933
26.01.2014

Přiznávám se - TUHLE sérii jsem četla nejmíň 4x. Všem doporučuji.

Shanib
16.01.2014 5 z 5

Páni! Sice mi už není "náct", ale nemyslím si, že tohle by bylo něco, za co bych se měla stydět. Trošičku mi to připomíná sérii Mediátor od Meg Cabot, kterou jsem kdysi četla. Všech 6 dílů jsem přečetla během 14 dnů. Děj byl dobře promyšlený a hlavní postavy neměly chybu a o Dimitrim se ani nemusím zmiňovat, nenapadá mě totiž žádné slovo, které by ho vystihlo. Nejsem si ale jistá, zda se podívám na blížící se film, protože mám obavy, aby mi nezkazil mé představy. Škoda, že nebude alespoň ještě jeden díl s Rose a Dimitrim!

koralovka8
25.12.2013 5 z 5

Nejlepší, nejúžasnější a nejpoutavější série knih, jaké jsem kdy četla a jsou pro mě bezkonkurenčně number one! Všechny díly jsem přečetla jedním dechem a teď po půl roce mi to nedalo a čtu je znova :) Naprosto jsem si zamilovala Dimitriho, je to prostě bůh ♥ Určitě všem doporučuji, není šance, že by se vám to nelíbilo!

badinka4
11.12.2013 4 z 5

Hezky se to četlo,taková pohodovka.

lara21
18.09.2013 5 z 5

a abych nezapomněla příští rok (2014)by měl jít film vampýří akademie do kin už se těším!!!!!!!!!!!!!!!!!

lara21
18.09.2013 5 z 5

podle mě jsout ty knížky super a těšímse že si přečtu i pokrevní pouta to vypráví pro změnu Lissa

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Všech šest knížek jsem přečetla celkem rychle a strašně se mi líbily. Nejlepší série, jakou jsem kdy četla. Už se těším, až si knížky přečtu znovu :))

NiQy
08.07.2013 5 z 5

Doporučuji všem fandům upírovských příběhů. Už to mám přečtené dlouho ale přemýšlím že se k sérii asi někdy vrátím a přečtu ráda znovu :-)

kleria
16.06.2013 5 z 5

Nejlepší série co jsem kdy četla :))) K tomu se nemusí nic víc dodávat. DOPORUČUJI PŘEČÍST!!!!!!!

labupor
05.05.2013

Ač bych se do dívek již dávno nezařadila, přesto jsem tytto knihy s potěšením přečetla:-)

Keksík
17.04.2013

Všem doporučuji. Tuto sérii knih jsem přečetla jedním dechem. Nemohla jsem se zastavit. Podle mě jsou o 100 % lepší než Twilight saga. Jestli vezmete do ruky první díl nebudete chtít přestat dokud nezhltnete konec toho posledního, a poté Vám bude líto že série skončila. :))

Vendulis
04.03.2013 5 z 5

Určitě doporučím. Všechny knižky jsem přecetla jedním dechem! :)

sariiik002
19.02.2013

Tahle série byla prostě úžasná !!! Moc se mi líbila, všem doporučuji ! ;)