Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2402 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

Malamorskavila
18.06.2017 4 z 5

Super knížka, brzy se chystám na další díl.

kumibo
04.06.2017 5 z 5

Nejlepší knížka, co jsem kdy četla. Celá série patří mezi TO nejlepší, co mohou knihy o vampýrech nabídnout.

Adriana21
30.05.2017 5 z 5

Nemůžu dát jinak než pět hvězdiček. Tahle série je takovou další mou srdcovkou :D
Rose a Dimitrii, to je prostě wau, wau :D

ReziEngli
29.05.2017 5 z 5

Po letech jsem se k ní vrátila, a líbí se mi stejně jako tenkrát :)

fenecek164
18.05.2017 4 z 5

Poté, co jsem si rozhodla celou sérii po asi dvou letech osvěžit a připomenout, jsem usoudila, že ta série je perfektní.
Upřímně asi chápu, proč tolik děvčat (a možná i kluků) vzdychá po Dimitrijovi, ale pro mě byl vždycky moje zlatíčko Christian.
Celkově napsáno hezky, jen mě celkem štvala Lisa a Kirová. Jinak jsem asi s žádnou jinou postavou neměla nějak moc velký problém. Rozhodně doporučuju přečíst :)

orangerose
20.04.2017 5 z 5

Mně se líbila série Vampýrská Akademie i film- tato knížka je bonus jak filmu ,tak i série VA , je to trochu jinak než ve filmu , ale to mně nevadí :)

P.S: souhlasím s Dorisek :)

TheMelorry
11.04.2017 4 z 5

Čekala jsem klasický young adult upíří příběh. Byla jsem ale mile překvapená, kniha měla zajímavý děj i postavy. Oblíbila jsem si obě hlavní postavy a Dimitrij (kapitola sama pro sebe :)) ). První polovina knihy je spíš popisná, ale druhá polovina to vynahradila - nepřestane se něco dít v podstatě až do konce knihy. Celkově jsem z knihy moc mile překvapená a snad i další díly budou stejně dobré...

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale vzhledem k tomu, že jsem nejdříve viděla film, nemělo mě už moc co překvapit a nejspíš kvůli tomu jsem celou knihu brala tak nějak... vlažně. Postava Rose je úžasně napsaná a je to právě ona, kdo drží i slabší místa v ději nebo kvůli komu přimhouříte oči i nad neustále se opakujícími motivy a zápletkami, protože přiznejme si to, závratného děje kniha zase tolik nepobrala. Ale příběh je psaný čtivě, to se musí nechat, a čtení vám příjemně utíká. Co mi rušilo dojem, byly překlepy, tiskové chyby a jak už jsem psala - opakující se motivy.

ophellia
25.02.2017 1 z 5

Je to tak špatný, že se směju tomu, jak moc špatný to je.

Lenka.Vílka
02.02.2017 5 z 5

Málo knížek si se mnou takhle užilo. V průběhu času jsem zkoušela číst již několikrát (třikrát, čtyřikrát?) a vždy ode mě dostala další šanci kvůli autorce. Překvapivě jsem film zhltla, a když jsem moc nepřemýšlela, tak uznávám, že to bylo vlastně dobrý. Tak kde byl zakopaný pes? To jsem se zeptala sama sebe po dočtení, protože tentokrát se to povedlo. Vlastně víc než povedlo a nebudu skrývat svoje nadšení. Rose je sympoška dost na to, aby vyrovnala kňouravavou Lissu, takže to nějak dohromady funguje. Jo a jasně, ještě ten chlápek, kterej je tak úplně super, že kdyby kniha zase tak super nebyla, kvůli němu čtete druhý díl. Takže za mě perfektně vyvážené ingredience. Jo, není to žádnej Dostojevskij, ale i tak dávám pět, protože kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Bavila jsem se.

BetyN.
29.01.2017 4 z 5

Krásná oddechová knížka přečtená za jeden víkend. S nadšením se pustím i do dalších dílů!!!

hellena1523
21.01.2017 4 z 5

Bezva oddychovka s (kupodivu!) docela sympatickými hlavním postavami. V tomto žánru se setkávám spíš s tím, že bych hlavní postavu s chutí kopala do zadku třikrát denně, ale tentokrát ne, takže sice průměr, ale za tuhle drobnost dávám hvězdičku navíc.

Zlodějka knih
12.01.2017 5 z 5

Série Vampýrské akademie je pro mě úžasné spestření šedivých dnů....četla jsem ji už několikrát a už je to několik let zpět, co jsem ji četla poprvé a i přesto se k sérii ráda vracím. První díl mě zaujal hlavně díky nezodpovědné, drzé Rose, která pro svou nejlepší kamarádku udělá naprosto cokoli, klidně obětuje i sama sebe a své štěstí. I když jsem někdy měla sto chutí ji něčím praštit, protože se občas chovala jako malé dítě a z toho se chovala až moc dospěle, ale přesto jsem si její postavu zamilovala natolik společně s jejím osudem a vztahem s jejím obávaným učitelem Dimitrijem, že si pokaždé tuhle sérii ráda přečtu už jenom kvůli nim a někdy jen pasáže o nich dvou :) Každému se tohle líbit nemusí a já jsem vděčná za to, že jsem se do toho zamilovala hned na poprvé...pamatuju si, jak jsem se nemohla dočkat až vyjde další díl a teď jsem ráda, že mi knihovnu zdobí celá série. První díl je průlomový zda se rozhodnete číst dál či nikoli a já se rozhodla číst dál....a naprosto si užívám svět chráněných a jejich strážců, svět, kde je dobro i zlo a nic není tak růžové, jak by mohlo být...je to svět, který má spoustu možností a nikdy nekončí tak dokonale jak by měl....

jaspis
21.12.2016 4 z 5

Začátek byl kapku nudný a chování Rose šílené. Až jsem si říkala, co všichni na té Akademii tak mají? Chvílemi jsem si musela připomínat, že je Rose dospívající člověk (dhampýr), který se musí vypořádat se spoustou změn ve svém životě. Děj se v knize za půlkou neskutečně rozjel, až jsem se nemohla odtrhnout, celé jsem to dočetla a těším se na druhý díl.

dominika2585
05.12.2016 5 z 5

Mě kniha velmi bavila. Upíří tématika se dnes v literatuře vyskytuje často a mě se líbilo, že tohle bylo něco trochu jiného a originálnějšího. Četla jsem asi první tři díly, ale určitě se na celou sérii někdy vrhnu znovu :)

wiix
23.11.2016 3 z 5

Vzhľadom na veľmi pozitívne hodnotenie na tejto databáze som od knihy čakal oveľa viac ako len ďalší teenage román o svete upírov, aj keď uznávam, že vcelku prepracovaný. Niektoré frázy a dialógy boli avšak dosť plytké, niekedy som sa až hanbila za to, čo postavy hovoria. Tiež napätie alebo akcia v knihe chýba a nevyvážil to ani psychický rozbor len niektorých postáv.

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Úžasné ! 1/3 knihy o ničem, ale potom? Bomba! Doporučuju všemi deseti!! :)

najkou
01.11.2016 3 z 5

Knihu jsem měla doporučenou a moc jsem se na ní těšila. Nadšená jsem z ní ovšem nebyla. Neurazí, nenatchne. Rozhodně jsem od ní očekávala mnohem více. Dám šanci ještě druhému dílu.

ZuzánieI.
26.10.2016 5 z 5

takový ten klasický zvlhčovač :-) tyhle typy knížek mě budou brát snad i v 50ti.

klarinet02
26.10.2016 5 z 5

Fakt dobrá knížka. Všem moc doporučuju.