Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2402 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

Ameeiz
13.05.2019 5 z 5

Opravdu super serie do které se člověk vžije a hlavně se k ní vrací :) Četla jsem ji asi 5x :)

Hankah265
09.05.2019 3 z 5

Hezké čtení na dlouhé večery.... :)

Kristý1909
10.03.2019 5 z 5

Miluji tuhle sérii. Nejvíc teda první, druhý a třetí díl. Četla jsem jedním dechem a autorka píše velmi čtivě

Ivka14
27.02.2019 3 z 5

Bavilo mě to. Bylo to zajímavé se dostat do takového světa. Rose jsem si oblíbila a už se těším na další pokračování.

veg.petka
10.02.2019 5 z 5

Pravděpodobně kniha, která mě ke čtení opravdu přivedla. Za to jsem jí neskutečně vděčná a nikdy se jí nevzdám a vždy si ji budu pamatovat a milovat její příběh. Celou skvělou sérii i s pokrevními pouty a ostatními knihami od Richelle Mead.

DannyLady
27.12.2018 5 z 5

Kniha mě velice nadchla a našla jsem v ní vše co jsem hledala a mnohem víc. Filmové zpracování se mi líbilo a musela sem vědět jak to bude pokračovat, tak jsem se rozhodla pro knižní sérii. Knihy mě naprosto pohltily a peru to tempem jeden den = jedna kniha. Příběh nabízí nový upíří svět a společnost, která je velice zajímavá a nádherný milostný příběh.

Twinny
27.12.2018 4 z 5

Stejně jako moje spolužačky jsem se i já nechala strhnout módou časopisů. Každých pár týdnů jsem si byla pro nějaký dívčí časák. A v jednom jsem objevila reklamu na Vampýrskou akademii. No musela jsem jí mít.
Sérii doporučuji pro dívky okolo čtrnácti, patnácti let. Ale myslím, že může zaujmout i mladší a starší čtenářky. Jednička je spíše seznámení se se světem Morojů. Další díly se pěkně rozjely.

2013

ArwenEvenstar
17.11.2018 5 z 5

Když jsem knihu před osmi lety četla poprvé, zhltla jsem ji za jeden večer. Od té doby jsem ji četla několikrát a pořád mi připadá stejně skvělá. Není to sice žádná "vznešená" literatura, ale jako oddechová četba je rozhodně bezvadná. Ačkoli je Rose teprve sedmnáctiletá dívka, její odvaha a odhodlání mě asi nikdy nepřestane fascinovat.

Hoshi
03.11.2018 5 z 5

Četla jsem před lety a znovu jsem dostala chuť ponořit se do světa Vampýrské akademie. A stejně jako při prvním čtení jsem byla příběhem nadšená. Oddechové čtení přesně stvořené pro tyto šedivé podzimní dny :)

mazda333
03.11.2018 3 z 5

Dost mě mrzelo, že je to psané tak laciným pubertálním stylem, protože děj nebyl špatný. Kvůli neustálé posedlosti tématy móda-sex-drby jsem protáčela oči častěji, než je zdrávo. Po přečtení jsem si pustila i film, a přestože byl trochu "neuspořádaný" a uspěchaný, tak trefil přesně to, co mi u knihy vadilo - mnohem sympatičtější hlavní hrdinky. Rose s parádním badass humorem a mnohem méně ukňučená Lissa. Nejsou to žádné klenoty literatury ani filmu, ale dohromady to celkem funguje. Takže proč ne.

Ferum
10.10.2018 3 z 5

Zajímavý námět, ale nějak se nemohu rozhodnout, zda se mi kniha líbí nebo ne.
Další díly si přečtu a třeba časem zjistím jaký mám na knihu názor.

MIA-chan
04.10.2018 5 z 5

Nejdříve jsem viděla film a když jsem se doslechla, že je to podle knižky, tak jsem si jí musela okamžitě přečíst. A vůbec mě to nezklamalo!! Doporučuji.

Lethania
02.09.2018 5 z 5

Báječný začátek série o vampírech. Povinnost pro každého, kdo miluje upíry s trochou romantiky. Doporučuji!

Knihomolka10
10.08.2018 5 z 5

Úžasná knížka. Na začátku to bylo trochu zmatené, ale po pár kapitolách se začalo vše vysvětlovat. Knížka je velmi čtivá a kapitoly jsou na můj vkus akorát. Hlavní hrdinku Rose jsem si oblíbila hned, jak jsem začala číst. A Dimitrij je vážně bůh :-D Dávám knize pět hvězdiček, protože podle mě, si je zaslouží.

Janika_
25.07.2018 5 z 5

Naprosto jsem se do této série zamilovala. Klidně bych se k těmto knihám vracela dokola a četla je znovu a znovu.

Denča000
07.07.2018 5 z 5

Kniha je výborná... Má nějaký děj a vtipnou hlavní hrdinku.

Kikulka97
23.05.2018 4 z 5

Vtipná hlavní hrdinka, na první pohled dobře promyšlený svět, llogický vývoj postav. Navíc dvojice Rose + Dimitri, ta nikdy nezklame. Skvělý začátek série.

Laughtubbe
22.05.2018 5 z 5

Tak propagovaná knižní série, že to každého donutila si ji přečíst. Také ji mám doma a nelituji toho. Jde tam vidět přátelství, láska a životní změny. A to vše se děje na střední škole.

bara2004
29.04.2018 3 z 5

K přečtení knihy jsem se dlouhou nutila, jako první jsem viděla fiml a proto jsem se bála, že kniha bude dost podobná (omlouvám se, ale některé herecké výkony jsou opravdu k smíchu). Nakonec jsem, ale knihu přečetla, dočetla a byla mile překvapena. Počítala jsem s tím, že to nebude nějaká mega, extra kniha, ale i tak kniha celkem ušla. Věděla jsem tedy už děj, ale i tak jsem byla schopna podle slov autorky, znovu cítit pocity postav,ke kterým jsem našla hladce cestu a navázat pomyslné spojení s místem dějem. Sérii již předpokládám nebudu dočítát, ale rozhodně na ni budu vzpomínat v dobrém.

SunGalaxi
25.03.2018 5 z 5

Z této knihy jsem byla absolutně nadšená you a taky k tomu nejspíš přispělo to, že jsem si upírů blázen.