Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2402 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

Nel-ly
15.09.2020 4 z 5

Moje nejoblíbenější YA série s ženskou hrdinkou (do YA patří HP a to je jiná liga). A to... překvapivě... právě kvůli hrdince, která je totálně badass a ne jen uťáplá nána, která bezdůvodně leveluje a je nejsilnější na světě.
Rose spousta lidí nemá rádo, já jí beru jako nejlepší hrdinku young adult fantasy (v YA obecně má málo konkurence - Katniss, Jude, kde jste?). Ačkoliv je tenhle díl slabší a série mohla být za mě klidně kratší (ideálně všech pět knih nacpat do trilogie), je to úvod do absolutně skvělé série.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Vampýrskou akademii jsem četla už před lety a tenkrát mě opravdu uchvátila, upíří ságy teprve začínaly, takže to pro mě bylo něco nového:-) Rose byla skvělá, moc jsem si jí oblíbila. Celou sérii jsem hltala a prioritně bych ji doporučila věkově náctiletým, ale myslím, že neurazí ani starší fanoušky:-)

JanaO118
23.08.2020 5 z 5

Velice pěkný příběh, a přestože už dávno nejsem v pubertě, vůbec mi to nevadilo a kniha mě moc bavila.

Jája92
21.07.2020 5 z 5

V době, kdy jsem knihu četla, jsem moc od této série neočekávala, proto mě potěšilo, že je děj tak dobře napsaný a bavilo mě knížku číst.

vladka16
20.06.2020 5 z 5

Co dodat,líbilo se mi to.

Sali88
12.06.2020 5 z 5

Vampýrská akademie je série, kterou jsem poprvé četla na střední škole a stala se jednou z mých nejoblíbenějších. A je také jednou ze série, které zahájily mé nakupování knih.
Upíří už nejsou zrovna v módě, ale tahle série je tou nejlepší upířinou, kterou jsem kdy četla. A Rose Hathaway, z jejíhož pohledu je celý příběh vyprávěný, je tou nejlepší knižní postavou vůbec. Rose ráda žije naplno, užívá si života a příliš se neřídí pravidly. Když však jde o ty, které má ráda, všechno jde stranou a ona je ochotna udělat pro ně cokoli. Rose je taky jedním z důvodů, proč jsem si oblíbila běh. Kolikrát jsem si při běhu vzpomněla právě na to, jak Rose při svém výcviku běhala kolečka a díky tomu běžela dál, i když už jsem skoro nemohla. Výcvikové, tréninkové a bojové scény jsou dalším velkým plusem celé série-takové já mám hodně ráda.
Ve světě Vampýrské akademie existují tři druhy upírů-vládnoucí Morojové, závislí na krvi, Dhampýři-jejich strážci a Strigojové-kteří pro krev zabijí. Velkým plusem jsou skvělé postavy, jejich charakter a vývoj. Středoškolské prostředí a běžné problémy se prolínají s životem královského dvora a nebezpečného světa venku. Plné intrik, tajemství, zrady, ale i přátelství a lásky. Zkrátka i přesto, že doba upírů už pominula, Vampýrskou akademii vám můžu doporučit.

Catyna
11.06.2020 5 z 5

Parádní série

Lilit15
25.03.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že tahle knížka bude stupidní. Slyšela jsem o knížkách, ve kterých v hlavních rolích figurují upíři a nebyly nic moc, obálka se mi taky moc nelíbila..přesto jsem to riskla a sáhla po téhle knížce. Musím přiznat, že dlouho jsem se takhle nezmýlila..tahle knížka je naprosto úžasná. Miluji fantasy a tohle rozhodně bylo milé překvapení. Postavy mi tam jsou hodně sympatické hlavně Dimitrij xdd budu pokračovat v téhle sérii !!!

Nicki
15.03.2020 5 z 5

U mě se jedná o srdeční záležitost. Tato kniha mě před lety, když jsem ji četla, přivedla mezi nové spektrum knih a nalákala mě k další autorčině tvorbě. Samotná kniha mě bavila, byla čtivá, zábavná, se zajímavým dějem, který mě nutil prožívat různé emoce, sympatičtí hrdinové i prostředí. Pro mě je to ideální "odpočinková" kniha.

julythreemosen
23.02.2020 3 z 5

Kniha mi ležela na poličce už roky, tak jsem po ní konečně sáhla. A navzdory mému konečnému hodnocení jsem byla mile překvapená, protože, upřímně, moc velká čekávání jsem neměla. Ano, děj je jaký je, žádnou extra originalitu čekat nemůžu, některé scény nebo rozhovory byly takové pitomoučké, ale na střední školu je to asi stále adekvátní. Co musím na knize naopak vyzdvihnout je její čtivost, pomohla mi zahnat čtecí krizi, a také světe div se, ona jde napsat kniha v ich formě s hrdinkou v hlavní roli, která mi nezačne lézt krkem! Největší překvapení... Další díly asi číst nehodlám (na to je můj seznam příliš dlouhý), ale přečení nelituji a kdo má rád podobné knížky, určitě ho ani tato nezklame...

Cress
20.02.2020 5 z 5

Nějak moc se tady rozepisovat nebudu, protože si myslím, že by vás moc nebavilo milion řádků o tom, jak skvělá je tahle kniha.
Napínavý děj
Sympatické hlavní postavy
Čtivost
Dobře napsaná romantická linie

A pokud vás ani tohle nepřesvědčilo tak pro vás mám jen jedno slovo (jméno)- Dimitrij. Už jen kvůli němu si to musíte přečíst. Jo a taky je to můj sedmý rereading a kdyby ta kniha byla špatná, tak bych ji rozhodně nečetla sedmkrát.

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Jednou jsem tuto knihu objevila v knihovně a za pár dní měla doma všechny dostupné díly. Byla to pro mě první kniha z žánru fantasy a zažila jsem u ní poprvé pocity, že asi nevydržím čekat na vydání dalšího dílu, pocity frustrace, nedočkavosti, ale naprosto skvěle napsaného příběhu, který si vás vtáhne a nepustí.

Kacennnka
03.11.2019 4 z 5

Meadová má poměrně zvláštní a originální pojetí upírů, ke kterým nechybí ani pořádné politické zázemí a organizeca. Postavy jsou fajn, děj má spád, prostředí střední školy není nijak kýčovité ani klišoidní. Vztahy fungují, akce fuguje, styl psaní je super a Dimka by chtěla sbalit kdejaká holka. Za zkoušku stojí, bude se to líbit.

Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Kniha Vampýrská akademie je moje první a zároveň nejoblíbenější kniha od autorky Richelle Mead. Knihu jsem si hned zamilovala, měla jsem jí přečtenou asi za dva dny , jelikož jsem se nemohla od ní odtrhnout. V knize nechybělo napětí, zvraty, akce a romance. Navíc v tomto vydání nechybí ani fotografie z natáčení stejnojmenného filmu. Který byl taky dobrý, ale na knihu neměl.
Rozhodně doporučuji všem těm kteří mají rádi upíří tématiku.

verka5083
19.09.2019 4 z 5

Tohle není zrovna typ knihy, který bych četla. Ale musím uznat, že kniha mě zaujala a hltala jsem každou kapitolu, abych se dozvěděla, jak celý dej dopadne.

Audrina
18.09.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka, není od věci si čas od času přečíst něco odpočinkového a vrátit se tak o pár let zpátky.

marianna7090
04.09.2019 5 z 5

Povedala som to už pred rokmi a poviem to znovu - Najlepšia. Upírska. Séria. Navždy. Aj som zabudla ako veľmi zbožňujem Dimitriho.

Adyx-chan
13.08.2019 5 z 5

Do knihy jsem se začetla a musím říct, že nelituji toho, že jsem ji vůbec vzala do ruky.

Lalina3
17.05.2019 5 z 5

Mead prostě umí psát! Série Sukuba byla boží a tak jsem se nechala zlákat na tuhle sérii a jsem ráda! Opět čtivé tak, že jsem knihu tahala všude s sebou a snažila se ukořistit každou vteřinu, abych si mohla přečíst další větu. Samozřejmě jsem si zamilovala Rose a Dimitrije, Lissa mi nevím proč úplně sympatická není, ale dojem z knihy mi to ani v nejmenším nekazí.
Takže za mě 5* a hned se pouštím do dalšího dílu :))

Ciarra
16.05.2019 5 z 5

Kniha super, ale za žádných okolností se nedívejte na film. Děs běs, kdybych nečetla knihu, byla bych totálně ztracená. Tady víc než kde jinde platí, že kniha je lepší než film.