Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2401 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

Kate.S
11.01.2014 1 z 5

Je to ohromně nudná kniha. Ani jedna postava mi nepřišla sympatická. Ano, jsou to upíři zase z jiného soudku, ale mně se to nelíbilo. Vůbec mi to nesedlo. Velmi mě to zklamalo a to jsem, prosím, neočekávala žádný zázrak. Nechápu to vysoké hodnocení.

Freechappi
24.12.2013 1 z 5

Čekala jsem dost, protože je kniha hodně oblíbená ale dostala jsem málo. Žádná z postav mě nijak nezaujala a samotný děj taky nebyl nijak originální. Četla jsem všechny díly, nikdy nedělám názor hned po prvním díle, protože je mnohy "rozjížděcí" a jen seznamuje čtenáře s prostředím a postavami, ale v tomto případě jely ostatní díly ve stejné ose a nic překvapivého nepřinesly.Na stranu druhou částečně chápu nadšení většiny čtenářů série - je milé moci se prozměnu vcítit do hrdinky, která má co říct, je skční a snad má i trochu toho rozumu, což je mnohdy u tohoto žánru nezvyklé

vlkove
23.12.2013 4 z 5

Kniha je napínavá, nepředvídatelná a zamilovala jsem si názory a reakce hlavní hrdinky, která se opravdu s ničím nepáře.

Vannishka
12.12.2013 5 z 5

Do téhle knížky jsem šla trochu s předsudky, ale protože mi ji doporučila kamarádka, "hecla" jsem se a šla do toho. Díky bohu, že jsem tak udělala. Bylo to úplně jiné, než co jsem očekávala. Skvělá zápletka, děj, akce, romantika ... Sympatické hlavní postavy. Jak já s oblibou říkám : Tahle holka je drsná! U Rose to platí trojnásob. Jedna z nejlepších knižních postav. U konce jsem trnula a po dočtení jsem se vrhla na další díl. Musím říct, že se to s každým dílem jen zlepšovalo. Úžasná knížka!!!

Petronille
07.12.2013 4 z 5

Z knih o upírech hodnotím jako nejlepší. Nenudila jsem se u ní jako u ostatních, měla celkem spád. Autorka vymyslela celkem dobrý příběh, na konci knihy chcete vědět jak to dopadne a tak si vezmete do ruky další díl a tak to pokračuje dokud nepřečtete všechny. Pokud chcete něco o upírech tak doporučuji tuhle sérii

hradilovi.mk
13.11.2013 5 z 5

Takové pohodové čtení. Ze začátku mě moc kniha nezaujala, ale během čtení mě začala bavit. Jelikož nemám 13. a 14.díl upířích deníků a tuhle knihu sem měla po ruce, začala jse ji číst. Čekám na druhý díl.

JajaAP
05.11.2013 4 z 5

Zajímavá knihy, musím uznat, že všechny knihy Richelle Mead, co jsem doposud četla mají něco do sebe. Už se těším na další díl.

pikilo
17.10.2013

Čtení VA jsem dlouho odkládala protože mi připadalo že to bylo jako mediální halóóó. Jelikož se blíží i filmové zpracování rozhodla jsem se VA přečíst. Je to pecka!! Na můj vkus trochu dětské ale i tak to stojí za přečtení, parádně rychle se čte je to jednoduché čtení.

Holubicka87
23.09.2013 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. Je to příjemné a čtivé.

karolina259
05.09.2013 5 z 5

Když jsem poprvé tuhle knihu otevřela už jsem věděla ,že jí neodložím. Už od samého začátku se tam něco dělo a to já mám ráda. A proto vřele doporučuju :)

Lerny
18.08.2013 5 z 5

Souhlasím s Adele 02, fakt se mi tahle knížka líbila. Taky mi nepřišla tak moc sprostá, ani moc mírná. Byla tak akorát. Pro teenageri tam je i první láska, první zlomené srdce atd. Navíc v provedení upírů a strážců, kteří to nemají jednoduché. Nechybí ani humor. Takže si ji rozhodně přečtěte.

Adele02
15.08.2013 5 z 5

Tak tahle knížka se mi fakt hrozně moc líbila, Rose mi přišla taková správná a s Lissou tvořily tu nejskvělejší dvojici, kterou jsem kdy s upíry našla. Navíc není o romantické a vtipné scény nouze, takže fakt pro mě :)

Esko*
14.08.2013 5 z 5

Páni, opravdu skvělá kniha nemůžu se dočkat až si přečtu pokračování.

Desire_Lydon
13.08.2013 4 z 5

Vamprýskou akademii jsem si chtěla přečíst hlavně proto, abych věděla, proč kolem toho ostatní dělají takový humbuk - a ejhle, ono to je dobré. Ne dobré, úžasné! Pokud překonáte počáteční strach z neznámých pojmů jako Moroj a Strigoj, začtete se a máte problém se odtrhnout. Teda já alespoň ten problém měla :D Zase je to trochu jiný, nový pohled na upíry, i když bych neřekla, že je to něco extra převratného. Celou dobu jsem se bavila a moc se těším, až si přečtu druhý díl. Vzhůru do knihovny! :D

h.romca
04.08.2013 4 z 5

doporučuju, skvělá kniha s velmi krásným příběhem a podmanivou romantikou..

Wahlker
28.07.2013 5 z 5

Prečítala som ju hlavne preto, aby som zistila, prečo je okolo toho taký boom. Bola som prekvapená, že sa mi páčila a prečítam si aj ostatné knihy v sérii, dúfam, že budú rovnako dobré

DariDerek
22.07.2013 5 z 5

A tak zase jsem narazila na něco, co mě baví :-) A zase budu číst i na záchodě a ve vaně a tak :-)))
Knížka je napsaná fajně, Rose je pecka postava, hlavně co se týče chování a mluvení :)
Nové postavy, nový děj, nové téma, ale všechno zpracované na jedničku, zábavnou formou, no, prostě jooo :) Přečtěte si to a já si jdu nechat dát Mrazivý polibek :D

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Knížka se mi líbila už od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout :))

NikinkaFantasy
30.06.2013 4 z 5

Za začátku jsem se u knihy hodně nudila, pak ze tam začalo něco pořádného dít a já jsem se rozhodla pokračovat v četbě dalších knih. Těším se až přečtu další díly.

Markett
25.06.2013 5 z 5

Série knih "Vampýrská akademie" mě velice upoutala. Podle mě je to opravdu zajímavý a napínavý příběh. Četlo se mi to dobře a ráda se k ní vždycky vracím :)
Podle mého názoru je série "Vampýrská akademie" nejlepší upírský příběh, který kdy vznikl. Ani Stmívání mě tak nebavilo, jako právě VA. :)