Stínem políbená

Stínem políbená https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36025/bmid_stinem-polibena-TWv-36025.jpg 5 1911 167

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Shadow Kiss , 2008

Catyna
11.06.2020 5 z 5

Parádní série

NienorNíniel
27.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Jak já tuhle sérii miluju. Čtu ji už po třetí a mohla bych ji číst pořád.

Vždycky když je vztah mezi Dimkem a Rose na tom dobře, stane se něco hrozného. Nejdřív Mason a pak tohle... Konec mi zlomil srdce. Po Dimkove přeměně ještě přišlo rozloučení s Masonem, opuštění Lissy a zneužití Adriana. Ubožák Rose... Musela se cítit úplně ztracená.

Noshelfcontrol
25.04.2020 5 z 5

Tak a je to tady... Ti, kteří už nějaký ten pátek čtou, jako já, musí vědět, že v každém příběhu je občas "zapotřebí" obětovat jednu z hlavních postav. Nemáme to rádi, nelíbí se nám to a nadáváme na autory.
Já osobně to autorce za zlé nemám. To ovšem neznamená, že mě to nebolelo. Prožívám tu bolest stejně jako ostatní čtenáři. Ještě po zavření knihy jsem byla chvíli trochu v šoku. Ale nechci to zase přehánět.
Vždycky když to začne v nějakém vztahu vypadat nadějně, tak musí přijít rána (není to ale naštěstí pravidlo).

Každopádně kniha měla pomalý rozjezd a jak už jsem zmínila u jiných knih a u dalších ještě zmíním, já se prostě jen tak do nějaké knihy nezačtu hned na začátku.
Rozhodně nepatřím mezi lidi, kteří mají knihu za dva dny hotovou :D

Ale u VA už jsem si zvykla, že i přes pomalejší průběh, který vás baví, ale úplně nezachytí, přijde prudký spád událostí a poslední třetinu knihy přečtete jedním dechem :D

Docela jsem ocenila to, jak se Rose postavila Lisse a konečně jí řekla co si myslí. Třeba ji to aspoň trochu probere. Upřímně v tomhle díle mi Lissa docela lezla na nervy a připadala mi hrozně sobecká. Konečně Rose udělala vlastní rozhodnutí a myslela především na sebe. A vydala se splnit onen Krvavý slib, který dala Dimitrijovi...

Jsem moc zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál a to jsme teprve v půlce...

Lilit15
26.03.2020 5 z 5

Tak moc to bolí. Ne jen Rose, ale i mě.. tak mě napadlo vypsat se z toho.. knihy hodně prožívám a tohle mě málem zabilo. Modlím se ať se všechno změní, protože tak to rozhodně skočit nemělo.. chtěla bych teď psát jak se mi knížka líbí, ale bohužel.. jsem jenom smutná.. a nejhorší na tom je, že kdyby si všichni sedly a promluvily si tak všechno mohlo skončit už dávno jinak. Myslím, že nejvíc mě zklamala Liss. Chápu, že se jí Rose vůbec nesvěřovala ne proto, že by ji nevěřila, ale protože ona měla vždycky přednost.. myslím, že si tolik zvykla na to, že je u ní na prvním místě, že ji nenapadlo, že by to kdy mohly být jinak. Liss byla ta co si vlastně užívala života a Rose zase ta co ji chránila a nechala aby si v klidu užívala života ,ale proč si na ni nenašla čas a opravdu a upřímně se jí nezeptala co jí trápí?..tak moc se nechala zaslepit láskou, že zapomněla na Rose. S těžkým srdcem jdu na další díl

marianna7090
03.11.2019 5 z 5

Slabší a pomalší rozbeh, trochu mi trvalo kým som sa do toho dostala, ale ten koniec. Čítam to už 2x, ale stále ma to dokáže prekvapiť a až priam dohnať k slzám.

Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

Nějak k tomu nemám co dodat. Pokud jsem přečetli předešlé díly, k dalším se pustíte.

Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Stínem políbená je třetí díl z trilogie vampýrská akademie. Každý další díl mě vždycky usvětší v tom , že je o něco lepší a lepší a tento není výjimkou. opět jsem tento díl přečetla asi za dva dny jelikož byl pořádně napínavý a já jsem se nemohla od něj odtrhnout. Nejvíce emoční byl pro mě ten konec, když jsem to dočetla byla jsem na chvíli úplně mimo. Ale zároveň mě navnadil na přečtení čtvrtého dílu.

Audrina
29.09.2019 3 z 5

Vždy když se vracím k sériím, které jsem četla ve svých mladých letech a jsou především určené pro náctileté publiku, říkám si, že většinu problémů hlavních hrdinů by vyřešilo, kdyby si spolu sedli a vše si vyříkali. Na druhou stranu, o čem by pak celá knížka byla? :)

Lalina3
23.05.2019 5 z 5

Bomba, bomba! Zatím nejlepší, i když konec mě nepříjemně překvapil, ale známe Mead... :)) Ona to nějak rozplete, pro spokojenost všech :)
Jen teda nesnáším Lissu... :D Ale Rose, Dimitrij, Adrian, to jsou lásky :)) Okamžitě letím na další díl.

DannyLady
29.12.2018 5 z 5

Do této série sem se absolutně zamilovala. Pohltilo mě to a sem tím už opravdu posedlá. Autorka odvedla opravdu dobrou práci a divím se, že se toho neujal kvalitní režisér či scénárista. Jsem velikým fanouškem Rose a Dimitrije a musím říct, že takhle sem si u knihy už dlouho nepobrečela.

Twinny
27.12.2018 5 z 5

Třetí díl jsem ohodnotila pěti hvězdičkami. Na rozdíl od ostatních knih, které dosáhly jen čtyř. Ani nevím proč jsem ho ohodnotila lépe. Možná díky vysvětlení podstaty pouta, posunu vztahu mezi Rose a Dimitrijem, bitvě, nebo to bylo tím koncem? Těžko říct.

2013

KnihomolkaMari
22.12.2018 5 z 5

Stínem políbená byla prozatím nejlepším dílem série. Kniha plná napětí a zvratů. Poslední třetinu knihy jsem hltala tak rychle, že jsem se skoro ani nestihla nadechnout. A konec? Ten mě velmi překvapil. Rozhodně doporučuji! Teď už jen uvažuji, jestli se hned pustit do dalšího dílu či ne.

Hoshi
06.11.2018 5 z 5

Ach ano, po přečtení tohoto dílu stejně jako všichni ostatní autorku nemám ráda a stejně, jako když jsem to četla poprvé, se mi po tvářích koulely slzy. Avšak s radostí se pustím do dalšího dílu a těším se, co dál :)

MIA-chan
05.10.2018 5 z 5

Co si o sobě sakra autorka myslí? Musím se přiznat, že konec jsem probrečela. Nedokážu to pochopit. Po dočtení této úžasné a zároveň hrozné knihy( konec) jsem dlouhou dobu jen tak koukala do zdi. Nechápu autorku jak může tohle trápení zvládnout. Patří jí můj obdiv. Úžasná kniha❤

Lethania
02.09.2018 5 z 5

Další úžasné pokračování série, kterou miluji a troufám si tvrdit, že je jednou z nejlepších fantasy sériích, které jsem kdy četla.

Szekynka
06.03.2018 5 z 5

Ano, ano, ano.....

Ree
01.02.2018 5 z 5

Tohle bylo přesně to, o čem jsem v předchozích komentářích mluvila - více akce. Byla jsem nadšená... až do posledních několika stránek.
Tento komentář bude obsahovat menší spoilery...
Zatímco předchozí díly byly postaveny především na romanci mezi Rose a Dimitrim, tenhle díl se konečně zaměřil i na nějakou akci. Byla jsem ráda, že Rose na cvičení dostala Christiana, protože jeho postavu mám ráda od prvního dílu a s Rose jim to dohromady svědčí. Rozhodně se mi líbila jejich linka zvlášť v závěrečném boji.
A celá linka s terénním cvičením byla konečně akce a závěrečný boj (nebo oba) byly skvělé.
Trochu zbytečná mi přišla linka s Viktorovým soudem - jeho "odhalení" vztahu Rose a Dimitriho, nabídka královny pro Lissu i královnino varování Rose... Nevím, dle mého to bylo jen výplní knížky. Ale rozhodně mi to nezkazilo celkový dojem z knihy.
Každopádně gratuluji Richelle, protože mi knížka už hodně dlouho nezlomila srdce tak jako konec trojky. Ach, Dimitri... Další díly nejspíš budou boj pro nás oba.

DaisySpring
25.01.2018 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší ze série. Napínavé jak kšandy a závěr mě rozsekal.

Kačkaknihomol
29.12.2017 5 z 5

Ne. Ne. Ne. Jak tohle ta prokletá autorka mohla udělat?
Jo, tuhle otázku si po dočtení týdlectý skvělý upířiny pokládá asi každý. Každopádně nepřeskakujme.
Začátek mi přišel jako takový pomalý rozjezd a tím pádem jsem knížku četla dýl, než jak jsem na poměry autorky zvyklá. Nebo to spíš bylo tím, že jsem pořád čuměla na pohádky, kdoví. Každopádně, první polovina se spíš zabývá psychikou Rose a soudem Viktora. No, a pak je na řadě polovina druhá, u které se stránky otáčely samy a na konci jsem měla pocit, jako kdyby mi někdo vrazil kůl do srdce, protože se stala jedna příšerná věc jedné naprosto úžasné postavě. Proto moje rozhořčení na začátku.

sd1992
13.11.2017 5 z 5

Úžasný díl...!!! Ale jako ten konec? Proč? :-( Mám zlomený srdce :D Ale tahle série se fakt čte sama... stránky ubíhají ani nevím jak, tak se jdu pustit do čtvrtého dílu... :-)