Stínem políbená

Stínem políbená https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36025/bmid_stinem-polibena-TWv-36025.jpg 5 1905 166

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Shadow Kiss , 2008

Bet
Bet
28.01.2013 5 z 5

A opět jsem knihu přečetla jedním dechem, patří mezi nejlepší.

Honey0105
Honey0105
06.01.2013 4 z 5

Tahle kniha je velice zajímavá svým koncovým zvratem, který mě ohromil a zároveň mi bylo smutno. Tento díl se mi četl trochu hůř než ty předchozí, ale na druhou stranu se tu člověk dozvěděl mnoho zajímavostí. Já si oblíbila další postavy a celkově to bylo fajn oddychové čtení i když chvílemi už trochu přeslazené, ale to zachránilo mnoho bojových scén.

Nickky
Nickky
02.01.2013 5 z 5

Přes všechny kladné ohlasy jsem nemohla odolat a přála jsem si knížku k Vánocům.Dostala jsem 3.díl VA (Stínem políbená). Musela jsem si tedy přečíst podrobnější popisy prvního a druhého dílu,abych vůbec věděla o co jde.Po prvních stránkách jsem si přemýšlela, jestli vůbec pokračovat ( a ptala jsem se sama sebe "Co jsem si to koupila?")Rozhodla jsem se pokračovat. Po dalších stránkách jsem už se čtením nemohla přestat ( ať chcete, nebo ne, ona vám Lissa,Rose, Dimitrij,.. nakonec přirostou k srdci)Tajemné,vzrušující, místy romantické a smutné ( i ta slza mi ukápla).Rozmýšlela jsem se mezi 4- 5 hvězdami a nakonec dávám 5*, protože tato knížka si je zaslouží. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

.Verča.
.Verča.
26.12.2012 4 z 5

Bohužel jsem konec věděla, když jsem narazila na spoiler asi půl roku před přečtením. Ale i tak musím uznat, že mi to vyrazilo dech. Tuhle knížku jsem totálně prožívala. A navíc tam bylo více Adriana a toho já prostě miluju. Hlavně ta scéna s ním na konci se mi líbila. Já věděla, že to nebude zmetek. Jen kdyby se Rose probrala a vybrala si jeho...

danca044
danca044
18.12.2012 5 z 5

Krásný příběh. Konec mě hodně zarazil a byla jsem ve velice nostalgické náladě.

zuzolo
zuzolo
07.12.2012 5 z 5

úplně nejlepší kniha zatím .... :)) ale na konci teda šok ... :/

včelka
včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))

Kristie-Sophi
Kristie-Sophi
11.11.2012 5 z 5

Jop, tak tenhle díl byl lepší než ty předešlé, po celou dobu Vám v hlavě hlodá spousta otázek, na které neznáte odpovědi a až ke konci knihy se Vám dostane odpovědi :) Konec byl pro mě opravdu dojemný...

johisa
johisa
25.10.2012 4 z 5

Tento díl byl opět moc krásný a musím říct že jsem málem neudržela slzy na konci knížky.

petiska
petiska
19.09.2012 5 z 5

Tento díl mě ohromil! Měla jsem ho přečtený cca za 4 dny, když nepočítám pauzy. Ke konci knihy to bylo zřejmě nejvíce napínavé, když se Rose sblížila s Dimitrijem, což jsem opravdu nečekala. Hned potom, jak byl ten skok do souboje mezi nimi a Strigoji a následné proměnění Dimitrije, jsem byla nezkrotně přesvědčená, že už není cesty ven. Když se ale Rose vydává do Ruska, zase mám pro co žít a proto mám doma další díl! Nejlepší kniha, kterou jsem zatím četla.

Dandulka
Dandulka
10.09.2012 5 z 5

Tenhle díl byl zajímavý spíše ke konci, neměla jsem sílu to pomalu ani dočíst a těch papírových kapesníčků taky nebylo zrovna málo!!!!!Tak jsem zvědavá na další díl!

Bogyi
Bogyi
05.07.2012

Vampýrskou akademii jsem si velmi oblíbila :) ikdy tento díl byl ze začátku takový obrazový dějem tak ke konci jsem uronla slzičku.... velmi jsme ráda e jsme poznala tento styl psaní a že sem poznala tuto autorku, velmi mě její příběh z vampýrské akademie oslovl a jsme zvědavá na další pokračování jak to dopadne s Rose a Dimitrijem .....

Haninkaa
Haninkaa
25.06.2012 5 z 5

Vampýrská akademie je úžasná kniha.Čtu ji moc ráda,a tento díl byl zatím nejkrásnější,i když i velmi žalostný:-(...Uvidím jak to bude pokračovat dál:-)

DarkFireflies
DarkFireflies
03.06.2012 5 z 5

Další povedený díl. Musím říct, že se mi tahle série zdá s každým dalším dílem lepší a lepší.
Ze začátku se všechno zdá v pořádku, postupně ale čtenáři dochází, že za tím musí být nějaký háček. Začíná to duchy a končí strigoji. V životě by mě ale nenapadlo, že by se mohlo hlavním hrdinům stát zrovna tohle.
Podle mého názoru velmi pěkná kniha s překvapivým dějem a tentokrát i s trochou té romantiky, která ale nemohla trvat dlouho. :)

xxiixxi
xxiixxi
20.04.2012 5 z 5

Velmi povedené. Jen na Rose mi vadí, jak je neustále drzá (hlavně to, jak mluvila s královnou), ale bez toho by to asi nebyla taková zábava.

Rose18
Rose18
15.04.2012 5 z 5

Asi nejlepší díl! :) Knížka je hodně dojemná, smutná, romantická..

Lucie249
Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Mě tato série obvzvláště bavila, tuto knihu jsem stačila přečíst asi za 4 hodiny, velmi čtivé. Mohu jen doporučit.

Džizetka
Džizetka
18.03.2012 2 z 5

Celá série je úžasná a nádherně čtivá.Skoro všechny jsem přečetla během nemoci za zhruba 3 dny a nemohla se dočkat dalšího dílu...Přiznám se,nedočetla jsem všechny.Po zhruba 4-5 knihách mě celkový příběh naprosto znudil.Ano znudil.Možná to má na svědomí celá ta dnešní " upírská invaze " na pultech.

digi
digi
15.12.2011 5 z 5

úžasná kniha kterou mohu jen doporučit ;)

Miila
Miila
16.08.2011 5 z 5

Abych se přiznala, tak při čtení prvního dílu jsem měl chuť knížku zavřít, protože mi moc nevyhovoval styl, kterým je to napsáno. Příběh, který se v knihách R. Mead objevuje, je zajímavý, ale napsaný stylem "pro puberťáky". Po prvním díle jsem si dala chvíli pauzu, ale pak jsem se přece jen pustila do druhého, který jsem přečetla za dva dny a byla jsem nadšená.Dějová linie je poutavá a styl vyjadřování je od druhého dílu mnohem lepší. Asi to bude i tím, ze Rose dostává rozum, takže tam spousta jejích výrazů nabírá na slušnosti a vážnosti :-)) Teď jsem dočetla Stínem políbenou s opravdu poutavým dějem a už se těším na Krvavý slib :-)