Spoutáni magií

Spoutáni magií https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44404/bmid_spoutani-magii-6RK-44404.jpeg 5 1719 111

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku, bude jejich láska opravdu věčná?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Spirit Bound , 2010

Red-haired
15.09.2014 5 z 5

Snad nejvíc frustrující díl vůbec.OMLOUVÁM SE ZA SPOILERY, POKUD JSTE KNIHU NEČETLI, KOMENTÁŘ PŘESKOČTE!
Po přeměně Dimitrije to bylo úplně nesnesitelné, měla jsem vztek spolu s Rose za to, že ji k němu vůbec nechcou pustit, že pak ji dokonce sám Dimitrij nechce vidět a že na Lisse totálně visí jen proto, že se ji povedlo správně zabodnout ten pitomý kůl, což je v porovnání se vším, co udělala Rose úplné nic! Ještě teď mám vlastně vztek, když si na to vzpomenu. Samozřejmě to nemá vliv na to, jak moc mě tento díl opět bavil a že jsem ho opět zhltla jedním dechem.
A ten konec... Zatčení Rose za vlastizradu? Páni, tak tohle bych vážně nečekala. A poslední věta od tatínka "...Navíc zrádce království neposílají do vězení, Rose. To ví přece každý... Zrádce popravují.", to teda vážně povzbudí :D. A tak jsem o vteřinu později už držela v rukou poslední díl.

1v8na
04.09.2014 4 z 5

Kniha byla velmi poutavá a napínavá a romantická. Velmi se mi líbila. těším se na šestý a poslední díl.

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Knížku jsem si půjčila a nevím proč v půli přestala číst, pak mi na poličce smrděla nečinně cca půl roku!!! Chápete to? Dala bych si teď facku! :D Když jsem jí vzala do rukou podruhé, měla jsem jí přečtěnou tak rychle, že to nebylo ani normální! Nemohla jsem jí už pustit, nešlo to a bylo mi tak hrozně líto, když mi došly písmenka! :( Hrozně jsem se vyžívala v tom, jak Rose Dimitrij trýznil ve strigojí podobě, jak byl hnusnej! :D Pecka! Doporučuji! VA! :)

anishta
20.08.2014 4 z 5

Celkem dobrý začátek, střední část nic moc, ale konec je skvělý a dokáže hodně navnadit na další díl. Jsem hodně zvědavá na ukončení série.

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Další skvělá kniha této úžasné série :D

pink_ivy
15.08.2014 4 z 5

WOW. Opravdu mě po dočtení tohohle dílu nenapadlo nic lepšího. Prostě wow. Zatím jsem za nejlepší díl považovala trojku, ale tenhle ho hravě strčil do kapsy a ještě ho na míle předběhl. Z Akademie jsme se přestěhovali na Královský dvůr, kde se pořád něco děje. V podstatě hned od začátku tam bylo plno akce, nebyly tam vyloženě hluché pasáže, kde by se na několik kapitol řešilo pořád dokola to stejné a hlavně vás to nenechalo vydechnout. A poslední tři kapitoly jsem četla doslova s vytřeštěnýma očima. Na poslední díl jsem opravdu hodně zvědavá. Jo a Adrian si mě naprosto získal a ač má Rose pořád můj respekt a mám jí vysoko na žebříčku nejlepších ženských knižních postav, hrozně mě tu štvala. Ale tak jsem možná neobjektivní, protože Adriana jsem měla docela ráda od začátku, kdežto Dimitriho naopak nemůžu moc vystát. 4*

vlkove
07.08.2014 5 z 5

Dokonalé, co více dodat. Zbožňuji Dimitrie a těším se na závěrečný díl.

lunina
31.07.2014 5 z 5

Další dokonalá knížka z téhle série ! ♥
Už začínám poslední díl ♥
Neuvěřitelně mě zajímá jak tohle všechno dopadne,ale koho ne že?:D
...hlavně jak Rose zatkli :O ..a to s Dimitrijem ...doufám že to všechno dobře dopadne...
DOPORUČUJI!!!

moninak
13.07.2014

Zajíavá kniha, ale ke konci byla lepší.

Beni
10.07.2014 5 z 5

Už nevím jak lépe chválit :-) Miluji knihy z této série... jsou fantastické. Všem je doporučuji :-)

Kyta
14.06.2014 5 z 5

Další skvělý díl, od kterého mě něco dokázalo jen s těží odtrhnout!!
I pátý díl byl plný nečekaných zvratů a napětí. Tady došlo k tolika důležitým událostem, až jsem se divila, že se to všechno dělo v jedné jediné knize! Bylo to hodně napínavé, což mě už nemůže překvapit. Všechno mě tam těšilo a nutilo číst pořád dál. V mnoha chvílích mě ale štval Dimitrij (jeho rozhovory s Rose,...). Taky si mě Rose trochu odradila tím chováním a klamáním vůči Adrianovi. Vím, že tohle není to nejdůležitější oproti tomu následujícímu zvratu na konci, ale taky věřím, že to autorka v závěrečném dílu nějak dobře vyřeší. To ukončení bylo naprosto šokující!
Zatím ani jeden díl mě neklamal, což vypovídá o vynikajícím talentu autorky téhle úžasné série. :)

lucmat
29.05.2014 5 z 5

Úžasná, perfektní, dokonalá... Prostě naprosto epesní! Trpělivě doufám, že se Dimitrij "vzpamatuje"... :-)

Trina1
18.04.2014 5 z 5

Super díl, od začátku až do konce mě to bavilo a celou tu dobu jsem byla napjatá, jak to dopadne. Jen je mi líto Adriana, Rose je v tomto ohledu trošku potvora.

Sosyk
13.04.2014 5 z 5

pffff... tak nějak nevím, co k tomu všechno říct... je toho hodně, tak ať tady moc nespoileruju!!!
Celou dobu jsem si myslela, že je Taťána proradná mrcha a asi jsem se teda pěkně spletla! Trošku mě štvalo, jak Rose zametá s Adrianem (ale to asi proto, že jsem v jeho týmu :D) a on si to chudák nechá líbit. S Dimitrijem to pro mě žádné překvápko nebylo, tohle se dalo čekat ;) ...taky je mi jasné, co asi Abe plánuje, tak mu to snad vyjde... no a nejspíš se hned pustím do posledního dílu :)

sarush
17.02.2014 5 z 5

Další úžasný díl celé serie :) Klasická Rose, nic se na ni nezměnilo :) Nejvíc mě naštvalo, že Dimitrij řekl Rose, že ji nemiluje. To už jsem měla na krajíčku, protože jak jsem sledovala, jak se ti dva milují a pak najednou zlom. To jsme nečekala lae je pravda, že to zamíchá dějem, což je celkem dobře :) Snad bude nakonec Rose s Dimitrijem ale myslím si že určo spolu budou :)

vaili
09.02.2014 5 z 5

Perfektni pokracovani ctvrteho dilu. Libi se mi styl ktery jednotlive zapletky nenatahuje a radeji se objevuji nove :-)

Culinka
04.02.2014 5 z 5

Další díl od kterého jsem se prostě nemohla odtrhnout! Ten konec je tak napínavý, že se vrhnu hned na další pokračování.

MischelleSs
04.02.2014 5 z 5

Ani jedna kniha z téhle série mě nezklamala. Richelle Mead je úžasná spisovatelka, která nikdy nezklame a tahle série je toho příkladem stejně jako její další knihy.♥

DariDerek
23.01.2014 5 z 5

Konečně na vysoké po zkouškách a mohla jsem dočíst další díl....hm, mazec :) jak se to vyvíjí? Jsem si dokázala představit cokoliv, ale tohle? A navíc, knížku jsem měla skoro půl roku rozečtenou a ani se ji nedotknula, dnes jsem na ni šáhla a můžu říct, že mě pohltila tak, jako bych ji četla v jednom kuse :) Takže už to mluví o kvalitě samo :)) Rychle, než začne letní semestr přečíst další díl :D

hradilovi.mk
03.01.2014 5 z 5

Knihy z téhle série jsou prostě úžasné. Kniha se mi moc líbyla, byla plná napětí,..... je Do knihy jsem se rychle začetla a nedokázala přestat :-D Už se těším, až mi přijde další díl. Mohu všem čtenářům doporučit. Skončilo to jak už tu jedna z Vás psala ,,v tom nejnapínavějším´´ :-)