Spoutáni magií

Spoutáni magií https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44404/bmid_spoutani-magii-6RK-44404.jpeg 5 1718 111

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku, bude jejich láska opravdu věčná?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Spirit Bound , 2010

Desire_Lydon
11.12.2013 5 z 5

Úžasný díl. Konečně je Rose zase zpátky na Akademii, i když jenom chviličku. Prostředí Akademie ale v pohodě nahradil královský dvůr. Opět spoustu hádek, drbů, nešvarů a dalších věcí, stejně jako na Akademii. Jsem ráda, že se Dimitrij vrátil, i když mě hodně naštvalo, když řekl, že Rose nemiluje. Ať si to kouká rozmyslet! :D Opět to skončilo v tom nejnapínavějším, ale to je tak skoro vždy :)

Adele02
29.11.2013 4 z 5

4,5
Půl hvězdičky jsem prostě ubrat musela. Není to pětka, ale v žádném případě ani jen pouhá čtyřka. VA je prostě epes-rádes. Ten začátek a vlastně i okolo prostředku... všechno bylo hrozně protažené a Dimitrij se znovu projevil jako totální idiot, no co, ten konec byl teda epický. Vlastně si říkám, proč takovouhle zápletku nechala až na poslední díl.

Esko*
28.10.2013 4 z 5

Ze začátku se mi zdál díl o něco slabší, než předchozí, ale ten konec jsem opravdu nečekala. Rozhodně tato kniha končila nejnapínavěji ze všech dílů. Autorka ví, jak si udržet čtenáře :)

Bee
10.09.2013 4 z 5

Oproti předchozímu dílu mě to opravdu bavilo. Rose je zpátky mezi svými a kniha má zase šťávu. Autorka se svými postavami umí skvěle zacházet a co se děje týče, nemá to chybičku. Rose je naprosto nevypočitatelná a dostává se do situací hraničících s totálním bláznovstvím.. Samotný závěr mě bavil, překvapil a prakticky okamžitě jsem sáhla po dalším dílu.

Wahlker
26.08.2013 4 z 5

Aj piaty diel má kvalitu tých predchádzajúcich aj keď mi trvalo dlhšie ju prečítať.

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil :))

kleria
10.06.2013 5 z 5

Tento díl mě dostal. Od začátku tam bylo plno akce a napětí a to se mi na knížkách strašně líbí. Richelle Mead je skvělá spisovatelka víc k tomu nemusím dodávat :). Pro mě byl, ale zatím nejlepší díl třetí, sice byl na mě moc smutný, ale i tak uvidíme jestli poslední díl stačí překonat třetí díl, zatím to na to moc nevypadá :D.

Knihoholka:'33
18.04.2013 3 z 5

No, fííha.. Nedokážete si mě představit, jak jsem skákala radostí kvůli Dimitrijovi:'D Tenhle díl byl snad nejlepší ze všech (y) :')

barborelka
11.04.2013 5 z 5

Dneska jsem dočetla 5.díl a naprosto z celé série nemůžu. Série je nabitá tajemnem, akcí, napětím, láskou, flirtováním. Tak teď jen čekám na prosinec, kdy vyjde poslední 6. díl. a ten si nadělím pod stromeček.

barca14
13.03.2013 5 z 5

Moc se mi líbila, po celou dobu sem byla napnutá :D

hrubik
09.03.2013 5 z 5

Super díl, napínavý od začátku do konce. Návrat Dimitrije pecka! A konec s královnou výborný!

Kituna
08.03.2013 5 z 5

práve jsem tu knihu docetla .. a .. wow-- no nemám slov .. musim si jit hned pujcit dalsi dil !!

orangerose
05.03.2013 5 z 5

téhle díl nejvíc napínavý, a mám radši Adriana než Dimitrije, skvělej díl :)

Bet
28.01.2013 5 z 5

Tenhle díl byl super. Ani jsem nedýchala jak jsem byla napjatá.

Honey0105
10.01.2013 2 z 5

Mmmm.. Tak tenhle díl už je zklamáním. Nevím, ale podle mě už je tohle trošku splácanina.
Moc jsem si oblíbila dříve Dimitrije, ale myslím si, že měl zemřít a že se to nemělo tahat už dál. A nebo neměl umírat vůbec předtím. Teď to bylo takový moc sladký a já si oblíbila už Adriana a už jsem začala tak nějak fandit jemu. Navíc některé scény byly už moc. Už i to s tim útěkem z vězení.. Když se nad tim člověk zamyslí, tak je to naprostá hrůza, ale autorka to řešila skoro, jako by šlo o běžný přestupek.
Uznávám, že koncový zvrat je zase zajímavý, ten knížku zase trochu oživil. Jsem zvědavá, jak se to nakonec rozplete, ale už nebudu všechny ty díly hltat za sebou, protože se mi pak líběj míň a míň.
Myslím si, že celá série měla naprosto skvělý start, ale že se to víc a víc ztrácí v hloupostech. Objevují se zajímavé věci, ale na druhou stranu už to začíná být přitažené za vlasy a hlavně už je to zdlouhavé.

danca044
18.12.2012 5 z 5

Napjetím jsem snad ani nedýchala. Prostě skvělé.

včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))

Haninkaa
27.08.2012 5 z 5

Úžasný díl,ostatně jako všechny:-) Byla jsem u něj hodně napjatá,a nervozní.Prostě skvělý!

DarkFireflies
21.07.2012 5 z 5

Další skvělý díl, ale je pravda, že mě zaujal možná z celé série nejméně. Již téměř od začátku čtenář tušil, kam kniha směřuje.
Konec mě hodně překvapil a navnadil na čtení posledního dílu. :) Jsem zvědavá, čeho se v něm ještě dočkám...

Rose18
05.05.2012 5 z 5

Další povedený díl. Tady byla opravdu akce od začátku do konce. Měla jsem tu bohužel i takové chvilky, u kterých mě knížka přestala bavit. V každém případě je VA velmi povedená série. Ale ten Dimitrij mi vrtá hlavou ...