Poslední oběť

Poslední oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63277/bmid_posledni-obet-1Oc-63277.jpg 5 1748 175

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Last Sacrifice , 2010

dadlixx
15.10.2014

včera jsem dočetla poslední díl a musím uznat, že mě tato hexalogie bavila mnohem víc než Stmívání (hysterické Belly už jsem měla dost po první díle). Jen mě dostalo, jak dopadla Taša Ozerová, tuto postavu jsem měla velice ráda, fandila jsem jí. Ale štve mě, že nevím, co bylo mezi Sydney a Abem, že se ho tak bála.
Doufám, že natočí i další díly. Danila Kozlovsky jako Dimitrij je k sežrání :-)

Red-haired
15.09.2014 5 z 5

Konec poslední knihy mě vážně zabolel, a to ne proto, že by to nedopadlo podle mých představ, ale jednoduše proto, že celá ta úžasná série vážně skončila. Chytá mě taková nostalgie, že si to snad někdy přečtu znovu, a vůbec se nebudu stydět sérii všem doporučit. Poslední díl mě vůbec nezklamal, akorát jsem se vážně šíleně obávala špatného konce, už kvůli názvu knihy, a když ten okamžik přišel, mísilo se ve mně tolik pocitů, že jsem byla nesmírně šťastná za to, že nás autorka ušetřila vodopádů slz, přesto byla rozhodující scéna hodně silná.
Určitě sáhnu po volném pokračování, ale obávám se, že mi bude Rose jako hlavní hrdinka hodně chybět. Postavu Rose si snad museli zamilovat úplně všichni.

1v8na
04.09.2014 5 z 5

Kniha byla velmi napínavá. Strašně moc se mi líbila. Hlavně mě fascinoval Dimitrij. Jsem zvědavá, jestli podle těchto knih bude natočena celá série i filmů. Už jsem měla možnost vidět první díl zfilmované VA a stálo to také za to. Hlavně se mi líbil herec, který hrál Dimitrije :-)

Pedruska01
19.08.2014 5 z 5

Jasně, Vampýrská akademie, to už je pojem! :) Jasně, šestý díl znamená konec, a to sakra bolí!!! :( Bylo to super se znovu, a bohužel, naposledy setkat s Rose a Dimitrijem. Rose je báječná, vtipná i sarkastická, prostě něco na mě. :D Líbilo se mi to jejich postupné sbližování a zároveň pokusy si udržet vážnou tvář a city na uzdě. Musím přiznat, že jsem Rose proklínala, jak se zachovala k Adrianovi, to prostě nebylo fér! :( Nezasloužil si to. To v tu chvíli ani Dimitrij nebyl můj oblíbenec, ale jen na krátký okamžik. Celá série byla naprosto skvělá a já jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Buď pochválen nápad Richelle, že tohle vymyslela! :D

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Tento díl byl naprosto super , dokonalý ....Bude se mi stejskat potěchto knihách

vlkove
15.08.2014 5 z 5

Dokonalé všem doporučuji úžasné zakončení této geniální série, Rose a ta její skvělá povaha a Dimitrij, no co dodat. Richelle Mead je skvělá spisovatelka, a proto si chci přečíst i ostatní její série.

HODNOCENÍ SÉRIE: 96 %

lucinka653
07.08.2014 5 z 5

Opět mě díl nezklamal. Bylo to super! :) mrzí mě, že už není další díl, protože jsem se s postavou Rose velice ztotožnila :/

Gwendolyn
03.08.2014 5 z 5

Naprosto fantastické završení celé série!

lunina
01.08.2014 5 z 5

Další dokonalá knížka téhle série ♥ !!
Jsem ráda,že všechno dobře dopadlo..akorát mě mrzí Adrian,ale co už:/ :)
DOPORUČUJI!!..a vrhám se na pokrevní pouta ♥

martina321
14.07.2014 5 z 5

Četla jsem doslova celou noc! Od všech knih série jsem se nemohla odtrhnout, ale tahle mi připadala naprosto dokonalá! Podle mě úžasné zakončení. Skvělá(é) zápletka(y), plno citů, napětí, akce, prostě všechno co by správná kniha měla mít. Rose s jejími hláškami, které mi utkví v paměti hodně dlouho, nejde nemilovat. I když jsem se k ponoření do světa vampýrů zpočátku zrovna nehrnula, jsem ráda, že jsem to nakonec zkusila. Opět jsem plna nových dobrodružství a vzpomínek, které jako bych prožívala s hlavními hrdiny!!! :))

Beni
10.07.2014 5 z 5

Kvůli této sérii jsem si kupovala čtečku, abych ji mohla mít kdekoliv s sebou :-)
Co si budem povídat, já čekala famóznější závěr, ale co nadělám. Bylo to úžasné i tak :-)

Těm, kdo o této sérii vědí jen to, že je o upírech, a proto si ji nechtějí přečíst (například kvůli předsudkům ze Stmívání), řeknu deset slov: "MUSÍTE TO ZKUSIT! CHYTNE VÁS TO A JEN TAK NEODLOŽÍTE! :-D

Erummeldë
07.07.2014 5 z 5

Bylo to úžasné. Tuhle sérii jsem si hodně oblíbila. Bylo to dost napínavé a opravdu jsem se držela, abych nenalistovala rozuzlení. Strašně se těším na pokračování.

PriMula
22.06.2014 5 z 5

No, tak to byla vážně úžásná série!:) Co se týče dílu, ze začátku trochu slabší, ale pak se to rozjelo a kniha porvrdila svoje dvacáté šesté místo nejlepších knih. :) Konec byl takový zvláštní. Přidala by jsem dalších sto stránek, nebo nejradši celý další díl s hlavní hradinkou Rose!:) SPOILER: Šokovalo mě ztracení pouta Rose a Liss, dokonce i naštvalo. :D Hodně deprimující zakončení s Adrianem a taky přesně pro tyto případy by jsem dala ty další stránky nebo další díl, aby se to nějak dalo do pořádku. :) Stejně tak situace se Sydney. Nebo co se pak stane s Jill! :D Ale i tak úžasná kniha na kterou se asi jen tak nezapomene!:)

Kyta
19.06.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Úžasná série. Úžasný příběh.
Tenhle díl se mi hodně líbil. Celou dobu čtení jsem byla napjatá, jak to vlastně celé dopadne a nezklamal mě. Stejně jako u předchozích dílů nechybělo napětí, akce, romantické chvíle a pořádná zápletka. Rose jsem si opravdu hodně oblíbila. Její starosti, povaha, bojovné schopnosti, láska k Dimitrijovi, pouto s Lissou, vztah s Adrianem... Měla jsem ráda celý její příběh a dobrodružství, do kterých se pouštěla. V tomhle díle všechno vrcholí, ale přesto některé věci zůstaly nedořešené. Doufám, že to bude dovysvětleno v Pokrevních poutech, do kterých se co nevidět pustím. :)

Asi nějaký čas nebudu moct uvěřit, že celá série skončila. Po přečtení každého dílu jsem se těšila na další a brala jako samozřejmost, že vždy sáhnu po tom následujícím. Dočtení šestého dílu jsem se obávala, a jak se ukázalo, měla jsem proč. Je pochopitelné, že při každé vícedílné sérii si k ní vytvořím jakýsi vztah, zvyknu si na hlavní postavy a přemýšlím, jak to asi bude pokračovat. Ale najednou nic... Připadám si asi tak, jako když Rose ztratila pouto s Lissou - taky se s tím nedokázala smířit. Mrzí mě, že příběh Rose a Dimitrije už skončil, a proto moje zjištění, že následuje ještě volné pokračování Vampýrské akademie, bylo ohromné.

Autorka Richelle Mead si touhle úžasnou sérií získala nespočet čtenářů, mezi něž patřím i já. Celá série si zaslouží víc než 5*. :)

adele102
16.06.2014 5 z 5

Úžasná knížka...Trošku lituju, že jsem ji přečetla jedním dechem, protože už si ji poprvé nikdy nepřečtu.Richelle Mead je opravdu skvělá spisovatelka....

Misa25
10.06.2014 5 z 5

Loučení s jednou z nejlepších sérií vůbec je těžké....naštěstí se autorka rozhodla alespoň trochu čtenářům příběh trochu přiblížit ve spin-off sérii Pokrevní pouta. A já osobně si myslím, že je to jen dobře :D

Katie46
07.06.2014 5 z 5

Naprosto krásné zakončení série a samozřejmě dobrý konec. Tuto sérii jsem si velmi oblíbila a jsem
trochu smutná, že je konec. Naštěstí je dobrý. Bála jsem se o Adriana ale jelikož jsem zjistila, že je v pokračování, tak
už můžu být v klidu. =)
Na tuto sérii se nezapomíná.

Desire_Lydon
02.06.2014 5 z 5

Bezvadné ukončení série. Musím říct, že tento díl mně asi bavil nejvíce. Opravdu jsem se nemohla dočkat závěrečného rozuzlení a odhalení vraha (i když některé komentáře tady na DK mi to zkazily...), proto jsem hltala stránku za stránkou. Byla doopravdy napínavá a ani na chvíli jsem se nestihla nudit. Pravda, závěr byl trochu nedotažený, ale doufám, že se to (alespoň s Adrianem) nějak dořeší v Pokrevních poutech, které snad už brzo začnu číst :)

Veronika.C
26.05.2014 5 z 5

Celá série je úžasná .... ráda si ji někdy zase přečtu

Sosyk
25.05.2014 4 z 5

Co k tomu ještě dodat? Všechno podstatné už tady bylo řečeno, takže bych se nerada opakovala. Možná jen přidám pár mých postřehů...

Nevím přesně proč, ale za celou dobu jsem si nějak nedokázala oblíbit Lissu, na rozdíl od ostatních. Prostě jsem ji brala jako jednu z nejdůležitějších postav celého příběhu, jen jsem si k ní nedokázala vytvořit ten správný vztah... :-/
Christian a jeho věčně částečně namíchnutý výraz... co dodat.
Abe s jeho manipulativními, ale i ochranářskými sklony, a hlavně touhou dělat všechno po jeho... člověk si ho prostě musí zamilovat, i kdyby nechtěl.
Sydney jsem nejdřív nějak nepřicházela na chuť, ale postupně si mě opravdu získala. Jen je škoda, že Richelle aspoň okrajově nenaznačila, co za dohodu měla vlastně s Abem a jak dopadla.
O Rose a Dimčovi asi není třeba se zmiňovat... jejich příběh jsem milovala, i když bych je občas taky pořádně nakopla do zadku :D
A nakonec můj oblíbenec Adrian... pod drsnou maskou lehkomyslného flákače se skrývala úžasná osobnost. Získal si mě okamžitě, proto mě taky docela štvalo, jak se na něm Richelle vyřádila a dávala mu teda hodně zabrat... Proto doufám, že v Pokrevních poutech mu to patřičně vynahradila :)

Tuhle sérii můžu všem vřele doporučit, je opravdu úžasná.