Mrazivý polibek

Mrazivý polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31457/bmid_mrazivy-polibek-uuG-31457.jpg 5 1989 160

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Frostbite , 2008

little-dream
24.06.2015 4 z 5

Musím se přiznat, že mě druhý díl ze začátku nebavil a atmosféra byla velmi mrazivá (možná kvůli mému panickému strachu z lyžování :D), ale konec to zachránil a dokázal mi vehnat slzy do očí.
Velmi mě zaujala nová postava Adrian, ale v mém srdci si pořád drží místo kouzelný Dimitrij :D
Tahle série má opravdu schopnost stát se tou pravou srdcovkou ♥

Laurel
19.05.2015 5 z 5

Úžasná knížka, okamžitě mě to vtáhlo do děje :3 A ten konec :O Nemůžu se dočkat dalšího dílu O:)

klarik
08.04.2015 4 z 5

No upřímě musím říct, že ze začátku se mi zdálo, že je první díl lepší než druhý, ale ten konec mi to rozhodně vynahradil. Jen je mi líto Mase a rozhodně se hned vrhnu na další díl. :)

Jamka
30.03.2015 5 z 5

Mnohem lepší než první díl, zajímavá zápletka. Kniha měla spád.

Roselunda 1928
24.03.2015 4 z 5

O něco lepší než první díl. Chudák Mason :(. Adriana jsem moc nemusela. A Lissa a Christian? Jsou fajn, mám je ráda :D

Mruskulka
07.03.2015 5 z 5

Druhý díl Vampýrské akademie mě snad zaujal ještě více než díl první. Sáhla jsem tedy hned po dalším díle a věřím, že ani tentokrát nebudu zklamaná.

natalie2171
06.03.2015 5 z 5

Tento a také 3. díl se mi líbil z celé série Vampire Academy asi nejvíce. Jako opět Rose a Dimitrij spolu byli kawai a přes knihu jsem se marně snažila napomenout Dimitrije, ať nesedí na zadku a Rose si ukradne, než bude pozdě!! Dávám 4z5 kvůli pár trošišišku nudných scén.

vilzuss
24.01.2015 5 z 5

Výborný díl, ještě lepší, než ten první! Ke konci hodně dramatická zápletka, úplně mě to vtáhlo do děje a pohltilo, úžasná kniha. Fandím jim dál!

Laf
23.01.2015 4 z 5

Parádní čtení. Opět se celou knihu něco děje, jen ten konec byl trochu smutný, ale i tak se těším na pokračování :)

Melany01
08.01.2015 2 z 5

Abych byla upřímná, kniha mě vůbec nezaujala. Už u prvního dílu jsem měla co dělat, abych nepřestala číst. Řekla jsem si, že to můžu alespoň zkusit, ale po druhém dílu všechny ostatní pokusy vzdávám. Kniha mě vůbec nebavila.
Jedinná postava, která byla podle mě normální, je Rose. Za ní dávaám jednu hvězdičku.
Další hvězdičku jsem se rozhodla dát proto, že kniha byla i přes to všechno krásné napsaná. Ale Bohužel, mě nebavila...

1259
02.01.2015 4 z 5

Tenhle díl byl pro mě takovou menší předehrou, k dalším dílům. Škoda jen, že to s Masonem dopadlo tak špatně.

Annie G.
12.12.2014

O trochu lepši nez prvni dil. Konec se mi líbil.

risisisi
11.11.2014 5 z 5

Ten konec mě odrovnal a je mi ho líto. :(

Terry.89
02.11.2014 5 z 5

Ze začátku nic moc, průměr, ale závěr brilantní!

Rečna
28.10.2014 5 z 5

celá tato série je skvělá.... je to božská kníka :D

Samira
08.10.2014 5 z 5

Skvělá! Jestli jsem měla k prvnímu dílu drobné připomínky, tak druhý díl neměl nejmenší chybku. Natolik mě namlsal na další díl, že mě doslova mučí, že ho budu moci začít číst až příští týden. Rose je opravdu úžasná hrdinka. Zamilovala jsem si Dimitriho, ale musím říct, že příchod Adriana tomu dodal ještě víc štávy. Napínavá zápletka, doporučuji!!!

Red-haired
15.09.2014 5 z 5

Největším přínosem pro tento díl je bezpochyby postava Adriana. Myslela jsem si, že už to nemůže být lepší, že už i tak má kniha spoustu zajímavých a rozmanitých postav, které si člověk zamiluje, ale ne, autorka dokázala knihu oživit ještě víc, a tak se na scéně objevuje nejen Adrian, ale také Rosina matka Janine. No kdo by se netěšil na mamču, která dá své dceři takovou ránu, že ji na další dva týdny zmrzačí obličej :D. Líbí se mi, jak se jejich vztah vyvíjí, ale daleko víc mě uchvátil ten tajemný hoch, který vám umí vklouznout do snů :).
Rose opět nepostrádá své kouzlo a sarkastický humor, navíc je po tomto dílu o něco dospělejší, a tak kniha opět nutí sáhnout po dalším dílu.

Karolína18
13.09.2014 5 z 5

Pokud to vůbec jde, byl druhý díl ještě lepší než ten první. Do hlavní hrdinky jsem se okamžitě vžila a místy jsem též měla problém nezávidět Lisse její vztah s Christianem. Zároveň se mi ale líbí, že není Rose a Dimitrijovi přáno být spolu a čekám, jak se situace vyvine.

ph-m4367
07.09.2014 5 z 5

Pustila jsem se do druhého dílu vampýrské akademie s vědomím že by měla být lepší než předchozí díl. Prvních čaśt knihy mi nepřišla zas tak zajímavá... Pak se na scéně objevily postavy jako Taša,Janine,Adrian a ty to víc oživily. Když se ti tři studenti(nebudu jmenovat nechci dělat spoilery) vydají zničit ty strigoje tak jsem si fakt rěkla že jsou to naprostí pitomci... Přece snad věděli že by nedokázali porazit všechny ty strigoje tam nebo ne? I Rose nedokázala porazit čerstvou strigojku(Natalie) natož plně vzrostlého strigoje(to se sice pak změnilo ale to o i nevěděli)... Každopádně následky tohoto výletu za strigoji byly strašné... Jinak kniha opravdu byla lepší než první díl rozhodně se těším na poslední díl ten bude určitě PERFEKTNÍ jelikož tohle je teprve druhý díl a už jsem naprosto okouzlena autorčiným psaním. :)

1v8na
03.09.2014 5 z 5

Příběh byl velmi napínavý a poutavý. Rose, i když některá její rozhodnutí nebyla zrovna nejlepší, dokázala, že jí záleží na přátelích a vydala se pomoci Masonovi, která se vydal zabít zlé Strigoje. Nakonec to byla Rose, která skoro všechny zachránila. Jen Masona se jí zachránit nepovedlo. Umřel. Mimo jiné konečně Dimitrij řekl, co k ní opravdu cítí. Řekl jí, že ji miluje. Těším se, až se ke mně dostane třetí díl této série.