Mrazivý polibek

Mrazivý polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31457/bmid_mrazivy-polibek-uuG-31457.jpg 5 1989 160

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Frostbite , 2008

Christianne.K
08.08.2018 5 z 5

U toho konce jsem nemohla. Od teď zbožňuju Vampýrskou akademii.

Denča000
07.07.2018 5 z 5

Dvojka byla i povedenější jak jednička.

danyinsidebooks
17.06.2018 4 z 5

4,5*
Lepší než jednička.

Kikulka97
23.05.2018 4 z 5

Je to druhá kniha a ty často bývají o hodně slabší než první díl. Musím se přiznat, že tato mezi ně nepatří. Přiznám se, že tam byly momenty, které první knihu předčily, docela vtipná byla i zmatenost a nechuť k Adrianovi. Opět oceňuji vývoj hlavní postavy, vztahů...nebyl moment, kdy bych se u knížky nudila

Szekynka
06.03.2018 4 z 5

Kniha potěšila, autorce se povedlo rozvést, zamotat, zkomplikovat a zaujmout. Pokračování má za mě palec nahoru a těším se na další díl.

Ree
31.01.2018 3 z 5

Promiň, Adél, ale na víc jak tři hvězdičky to nevidím...
Ano, bavilo mě to. Dost. Zvlášť proto, že má Richelle schopnost poutavě psát, přestože se v knize nic moc neděje. A to bylo problémem i tady. Většina knihy je vlastně jen řešení vztahů - Rose a Dimitri, Rose a Lissa vs. Lissa a Christian, Rose a Mason, Rose a Adrian -, ale žádná akce. Tu dohání vždycky až na konci. A ano, líbila se mi, ale na můj vkus jí bylo málo.
Co se mi ale líbilo, bylo, že i přes naprosto puberťácké chování, kdy Rose nedokázala zvládnout, že jí výjimečně někdo "nechce", si postupem času uvědomila své chyby a trochu dospěla (jasně, vzápětí udělala blbost, když se vydala za Masonem, ale snaha se cení). Líbilo se mi, že se jí nemuselo stát nic tragického, aby si uvědomila, že se chovala jako malé děcko.
Ještě musím vyzdvihnout dvě věci - spolupráci Rose a Christiana (kterého žeru od první scény!) a taky všechny scény Adriana. Je skvělý!

DaisySpring
25.01.2018 4 z 5

Jsem celkem chycená. Určitě lepší než jednička. Ulevilo se mi, že Rose konečně trochu dospívá.

Kačkaknihomol
26.12.2017 5 z 5

Zatraceně skvělý! U prvního dílu jsem sice dávala čtyři hvězdičky, ale tohle si zaslouží rozhodně pět. Určitě tomu přispívá skvěly styl psaní Rochelle Mead a Rose, přestože jsem jí párkrát chtěla přefackovat. Jen mě trochu štve, že skoro všechna akce je jakoby v druhé polovině, ale to jsou jen takový hnidopišský kecy, já prostě ráda kritizuju. Přečteno za dva dny, miluju Dimka a začínám mít absťák, protože nemám doma další díl.

bookworm_plants
11.10.2017 5 z 5

Panebože, to je tak úžasná série a to jsem teprve u druhého dílu.
Miluju to, miluju Dimitrije a bojím se dalšího dílu co, se tam s ním stane :-O
Nemůžu se dočkat a nemám slov 5*.

KnihomolkaMari
23.07.2017 5 z 5

Já už snad dávám těch pět hvězdiček​ z principu! Tuhle sérii prostě neodmyslitelně miluji! Opět napínavý a zajímavý děj! Jen mě mrzel osud Masona protože jsem si ho velmi oblíbila a nabyla toho, že by pro Rose byl mnohem vhodnější než Dimitrij, které ho jsem sice ještě v prvním díle měla ráda a přála jim s Rose vztah ale teď už jsem ani nevím proč změnila názor a už mě ta jejich zakázána láska jaksi neláká. Rozhodně jsme zde ale mohli poznat nové postavy, načež mě hodně zaujal Adrian! A samozřejmě moje velice oblíbená postava Christian, skvěle v tomhle díle perlil a já si ho oblíbila ještě o špetku více. Nemohu se dočkat dalšího dílu!

Adriana21
02.06.2017 5 z 5

Další super díl. Konec teda hodně smutný :(

ReziEngli
31.05.2017 5 z 5

Akčnější díl než ten první, ale i přesto poněkud slabší. Ale celkově je to velmi čtivá kniha, taková lehká, u které nemusíte extra přemýšlet :-)

TheMelorry
14.04.2017 4 z 5

Druhý díl, pro mě zatím velmi povedené série upírských knih. Za poměrně krátkou dobu jsem si hlavní postavy stihla zamilovat a v tomhle díle jsem se v tom jedině utvrdila. Velmi čtivě napsaná kniha, kterou jsem měla přečtenu velice rychle. Hlavním hrdinům jsem fandila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

PeťkaW.
23.03.2017 3 z 5

Mead je výborná vypravěčka, a díky tomu působí i první polovina, ve které se vlastně vůbec, ale vůbec nic neděje (milovníci série mi snad odpustí) čtivě a skvěle utíká. Děj je prakticky nulový a o celková zápletka se začne víc řešit až skoro na konci knihy. Doufám, že na téhle stránce autorka zapracovala a další díly budou lepší. Ale ani přes tyto zápory se nedá říct, že by byla kniha špatná. Je výborná na odreagování, člověk u ní skvěle vypne a čte se opravdu skoro sama.

Richelle
06.03.2017 5 z 5

Miluji celou sérii. Díky Rose vím, že nejsem jediná, kdo se neumí ovládat. Tato kniha se krásně čte, dokáže zaujmout a pobavit. Na konci knihy mě dokonce dokázala i dostat do stavu šoku. Richelle Mead patří můj obdiv!

Zlodějka knih
14.01.2017 5 z 5

Druhý díl mě nebavil tolik jako první, ale zase celkový příběh se mi líbil víc...zkouška Rose a její trpělivosti se mi hodně líbila a sebeovládání někoho nepraštit přímo do xichtu byl taky bravurní...když jsem to četla poprvé Taša mi v podstatě vůbec nevadila, ale když už vím, jak celá série končí mi Taša lezla na nervy už od začátku a hlavně, když se tak elegantně snažila vecpat mezi Rose a Dimitrije....do toho nám přibyl Adrian....jeho postavu mám ráda, ale přece jenom je to moroj, který se snaží dostat k Rose a to už se mi tolik nelíbilo :D celkový dojem z knihy byl celkem ve zlaté střední cestě....konec příběhu a bitka Rose se strigoji byla něco na co se nikdy nemůžete připravit i když to nečtete poprvé a smrt Masona byla zlomový okamžik pro další díl a rovněž i pro samotnou Rose....

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Oproti prvnímu dílu je tohle úplně božské. Začátek prvního díl mně moc nebavil, ale potom se to rozjelo a bylo to úžasné. V druhém díle jsem hltala každou stránku a miluju to! :)

najkou
01.11.2016 3 z 5

Druhý díl byl ze začátku trochu utrpení. Nebavilo mě to. Musím přiznat, že úplný konec knihy jsem hltala. Díky tomu si přečtu i díl třetí.

klarinet02
26.10.2016 5 z 5

Nedoporučuju do 13 let je to docela drsný a i se mnou jako 14-letou to celkem zamávalo. Jinak super knížka.

zuzana4291
23.10.2016 4 z 5

Oproti prvnímu dílu je tento díl daleko povedenější a akčnější. I když se hlavní hrdinka občas chová dost naivně, tak přeci jen má díl rychlý spád a čtenář má pocit "že pořád se něco děje". Tuhle knížku jsem přečetla za pár hodin a začít číst další díl.