Mrazivý polibek

Mrazivý polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31457/bmid_mrazivy-polibek-uuG-31457.jpg 5 1989 160

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Frostbite , 2008

Culinka
29.01.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem za jeden den.

vaili
27.01.2014 4 z 5

No přidávám se k ostatním, co zde píší, že tento díl je lepší než 1. Tady bylo bylo trochu více akce a méně popisování všeho..a objevil se jak píše Sosyk SBB :))

Sosyk
23.01.2014 4 z 5

Kdo jste druhý díl ještě nečetli, tak tenhle komentář obsahuje SPOILER, takže raději ve čtení komentáře dál nepokračujte, ať mě pak někdo z vás neukamenuje :)

Tenhle díl se mi líbil určitě víc než první... I Rose se mi líbí čím dál tím víc. Chtěla bych mít aspoň kapku její drzosti :D ...Masona jsem samozřejmě obrečela jako správná citlivka a zdá se mi, že poslední dobou mi umírají všechny postavy, co si oblíbím. Hodně mě překvapila Mia, ale vlastně se to tak nějak dalo čekat. Každopádně se těším na třetí díl, protože tam bude víc Adriana a to je něco pro mě ;) ...sexy "bad boy" ...no nic, jdu na to :)

hradilovi.mk
24.11.2013 5 z 5

Pěkná kniha, dobře se četla

JajaAP
09.11.2013 4 z 5

Přišlo mi to lepší jak první díl, víc napínavé a taky smutné.

Holubicka87
24.09.2013 4 z 5

Tento díl se mi líbil daleko víc, než první. Bylo to živější a napínavé. Příjemně se to četlo, bylo to nenáročné a bavilo mě to.

Desire_Lydon
03.09.2013 4 z 5

Skvělý díl. Nejlepší byla ta poslední část, i když musím říct, že u konce jsem dost brečela, což se mi nikdy nestává... Adriana jsem si vůbec neoblíbila, přijde mi moc namachrovaný, jak říká Rose "malá dhampýrko". Ale aspoň má Lissa spojence :)

Adele02
30.08.2013 4 z 5

Vampýrská akademie nezklamala. Rose mám ráda čím dál víc.

Esko*
16.08.2013 5 z 5

Úžasné. Ještě lepší zápletka než v prvním díle. Doslova jsem se nemohla odtrhnout. Kdybych mohla, četla bych v kuse, bez přestání. Ta finální scéna byla krásná. Dimitrij je takové zlatíčko. Ale ráda bych se vrátila k tomu, co se dělo ještě předtím, protože to potřebuju ocenit.
Ke konci mi bylo totiž tak nějak skutečně smutno. Opravdu jsem měla na krajíčku. Je to divné, tohle se mnou dokáže udělat jen pár knih. A autorka to napsala tak přesvědčivě, že jsem hltala každé slovo a vžila se do postavy Rose natolik, že se mi svíralo hrdlo při tom jejím zhroucení. To byly opravdové emoce!
Richelle Mead mě tímto rozhodně přesvědčila o tom, jaká je to spisovatelka.

NikinkaFantasy
12.08.2013 5 z 5

Tato knížka byla lepší, než ta předchozí. Byla zajímavá, na scénu přišel Adrian. Dimitrij mě v této knize pěkně štval. A naposled tu byl normálně Mason. Nebudu odůvodňovat, proč jsem napsala "normálně". Až si přečtete 3. díl série, tak pochopíte. Zajmutí Strigoji bylo celkem nudné, ale útěk byl nesmírně zajímavý. Jen sem bračala, když psali, co se stalo s Masonem. Jsem prostě děsná citlivka. Nádherná kniha.

DariDerek
25.07.2013 5 z 5

až mě zamrazilo :))))
perfektní díl, odsýpá tak jak má, jsem navíc hotová z Dimitrije :D a ten Christian...hmmm :D No, výborně, jdu na další díl :))))
ale ten konec.....ten Mason, ale zase to trochu vylepšila Mia :-))) úúú :D

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Pěkný děj v knize. Mám ráda novou postavu :))

kleria
30.05.2013 5 z 5

Druhý díl byl mnohem lepší než ten první, ale taky byl víc smutnější když umřel Mason :/, ach jo taková škoda. Tuhle série jsem si zamilovala :D

barborelka
11.04.2013 5 z 5

Celá Vampýrská akademie je nejlepší serie jaká může být. Troufám si říci, že lepší než stmívání.Četla jsem jí jedním dechem a přelouskala během jednoho dne. Až mi bylo líto, že to tak rychle končí....Kdybych mohla dám 6 hvězd

barca14
17.03.2013 5 z 5

Nádherný, strhující druhý díl VA. Bylo mi hrozné líto Masona:/

hrubik
06.03.2013 5 z 5

Když jsem tenhle díl četla poprvé, přišel mi trošku slabší než díl první, ale bylo to hlavně proto, že jsem od knížky očekávala větší zápletku ve vztahu Rose a Dimitrije. Když jsem se po půl roce opět k této sérii vrátila, přišel mi tento díl výborný, takže svému hodnocení musím přidat hvězdu navíc.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

úžasná knížka , stejně skvělá jako první, nejraději mám Rose ,Lissu a Adriana :)

Bet
28.01.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem.Super

aannyy
21.01.2013 5 z 5

K Vampýrské akademii jsem se vrátila po dlouhé době. Po skvělém prvním dílu následoval ještě lepší ten druhý :-)

Honey0105
06.01.2013 5 z 5

K tomuto dílu jsem se dostala až pár měsíců po díle předchozím a musím říct, že jsem se na knihu ale těšila.. A nezklamala.. Znovu jsem dílko přečetla raz dva a musím uznat, že jako oddechové čtení to rozhodně stálo za to. Velice jsem si oblíbila Christiana, ale i další postavy a celkově se dá říct, že toto pokračování nedělá ostudu prvnímu dílu.