Krvavý slib

Krvavý slib https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/bmid_krvavy-slib-eM4-44403.jpg 5 1800 141

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Blood Promise , 2009

~.Lucy.~
23.01.2014 3 z 5

Ach jo. Na tenhle díl jsem se neskutečně těšila. Předchozí díl ve mě vyvolal tolik rozporu plných pocitů! Krvavý slib, ale bohužel ne.

Do momentu kdy Rose potkala Dimitrije všechno šlapalo jak mělo. Belikovi byli neskutečně sympatičtí a moc na mě zapůsobili. Abe. Zmija :33 Má posedlost záporáky mě jednou přivede do hrobu, řeknu vám. Stejně jsem to celou knihu tušila jak to s ním bude, heh.

SPOILERY.

Jenže v moment kdy ji uvěznil Dimitrij a udělal z ní krvavou děvku. Jako vážně? Všechny vlastnosti, které Rose po celý komplet měla, byly rázem pryč. Nebyla ta naše Rose kterou jsme znávali. Už nebyla ta odvážná, bojovná a s věčně sarkastická. Podle mě se autorka nechala unést představě Rose s Dimitrijem děj se co děj. A to byla podle mě ta chyba. Moc Dimka.

Ztracený potenciál. Bylo tam tolik nových, nevyužitých postav! Co takhle Karolína? Abeyho strážci ? A navíc Babi Beliková? Je mi z toho smutno, ale možná takhle kniha působila jen na mě. Mohli byste přeskakovat odstavce a číst jen přímé řeči a stejně by jste se na posledních sto stránkách nic nedozvěděli.

A stejně si přečtu další díl. Přes všechny věci, co mě tam rozčilovaly, to nejde jinak. Už proto že tak zbožňuju Zmiju, Adriana a (tu sarkastickou) Rose.

kacaaba
13.01.2014 5 z 5

Tak tenhle díl mě dostal nejvíc. Nerada to přiznávám, ale probrečela jsem půlku knihy. Jak autorka dokázala popsat ty pocity...běhal mi z toho mráz po zádech...

hradilovi.mk
02.01.2014 5 z 5

úžasná kniha. strašně hezky napsaná... Dá se říct že vše sem napsala už v přrdchozích dílech :-)

JajaAP
24.11.2013 4 z 5

Autorka je užasná i po čtvrtém dílu jsem nadšená a pořád je příběh zajímavý a napínavý. Už se těším na další díl.

DariDerek
13.11.2013 5 z 5

kniha nezklamala! :) sice jsem musela dát přednost škole a tím pádem to četla se značným, ale opravdu značným zpožděním, ale je to tak skvěle napsaná série, že jsem ihned byla v obraze co se dělo v předešlých dílech, tenhle díl byl napínavý, na konci jsem myslela, že už si začnu kousat nehty na nohou a tááááák dojemný, no pecka! :)

Desire_Lydon
29.10.2013 5 z 5

Trochu jsem pochybovala o tom, jak na mě bude působit jiné prostředí mimo Akademii. Neměla jsem se vůbec čeho bát, autorka si s tím skvěle poradila! :) Spoustu nových postav, prostředí, nové objevy a nakonec to do sebe všechno hezky zapadalo. Jenom mě dost štvala ta část s Rose a Dimitrijem. Chápu, že byla "zdrogovaná", ale moc mě ta část nebavila. Jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak nějak dobře a vrátili se na Akademii - staré dobré známé prostředí :) Řekla bych, že konec byl docela mírný, oproti předchozím dílům, ale stejně otevřený, na což jsem si už zvykla :D Ještě, že se Rose mohla dostat Lisse do hlavy, aspoň jsme věděli, co se děje na Akademii. Prostě skvělý díl :)

Adele02
13.10.2013 5 z 5

Nevím, kdy se to stalo naposledy a nebo jestli se to už vůbec stalo, ale tahle kniha ze mě dostala nejvíc emocí.
Zaprvé bych neřekla, že to řeknu, ale měním stranu a jdu k Adrianovi. Dimitrij si mě totálně odrovnal, no uvidíme, jak k tomu přistoupím v dalších dílech.
Rose byla v Dimitrijově přítomnosti vážně hrozná, ale to, jak prostě prahla po štěstí pro svou lásku mě dostalo. A ten konec? Teď už si nemyslím, že je Drakie mou nejoblíbenější knížkou.
A na závěr...
ADRIANE!

Holubicka87
07.10.2013 4 z 5

Myslím, že je to zatím nejlepší díl z celé série. Pořád se něco dělo a člověk musel číst dál, aby věděl, jak to dopadne a tak to v příbězích má být.

Lucinda566
15.09.2013 5 z 5

Nejlepší díl z celé série :)

Bee
10.09.2013 3 z 5

Po dočtení trojky jsem se dalšího dílu nemohla dočkat, ale po čtyřiceti stránkách jsem to odložila a dočetla to až po roce a půl. Tak nějak mi tohle nesedlo, nevím, jestli to bylo změnou prostředí nebo absence známých postav.. Části, které se odehrávaly na škole, mě bavily, ale Rosino putování po Rusku pro mě bylo nic moc. Každopádně čtu dál, takže to až tak hrozný být nemohlo :)

Esko*
29.08.2013 4 z 5

I přesto, že se mi tento díl četl zpočátku hůř než ostatní, nemám mu co vytknout. Bylo zajímavé poznat Dimitrijovu rodinu a místo, kde vyrůstal. No... a jakmile se to od půlky rozjelo, nedalo se odtrhnout a samozřejmě nechyběla ani pořádná akce. Jsem zvědavá na další díl.
Jinak musím podotknout, že se mi hrozně líbí, jak má autorka všechny ty zápletky dokonale promyšlené a všechno jí to pasuje dohromady jako kousky puzzle.

NikinkaFantasy
28.08.2013 5 z 5

Páni a zas páni. Myslela jsem si, že se budu nudit, když to nebude na akademii, ale bylo to hrozně zajímavý. Jen mě nebavilo, jak tam byla v zajetí Strigoje (Dimitrije) a byla skoro krvavá děvka. Naštěstí se vzchopila a utekla. Knížka se mi líbila.

Wahlker
15.08.2013 4 z 5

Kniha dynamikou nezaostávala za predchádzajúcimi dielmi. Neviem prečo, ale páčil sa mi o trochu menej ako tie diely predtým, možno to bolo tým Dimitrijovým správaním...

Janiss_89
07.08.2013 5 z 5

Výborný a napínavý dil. Takové vyvrcholení Dimitriova "života" jsem opravdu nečekala a zítra se rovnou vydávám do knihkupectví pro pokračování

DendaRA
15.07.2013 5 z 5

Moc pěkný díl, ale líbil se mi o trochu míň, než díly předešlé. Ale i tak krásné čteníčko :))

kleria
02.06.2013 4 z 5

Další super díl, ale pro mě patří mezi slabší knihu z téhle série. Konec byl super to jo, ale mě kniha nebavila tolik jako předešlé díly. Já vím je to asi zvláštní, já si nemůžu pomoct no.. Proto taky dávám jenom čtyři hvězdičky. Pro mě byl zatím nejlepší třetí díl.. No uvidím co bude dál :DD.

barborelka
11.04.2013 5 z 5

Tak tohle byl podle mě nejlepší díl celé série. Když jsem ji četla srdce mi dělalo kotrmelce. Neskutečně napínavé. -SPOILER - Uff, a jak Rose na konci shodí Dimitrije z mostu to je fakt mazec. A ten dopis měla jsem husinu po celém těle....

barca14
17.03.2013 5 z 5

Velice napínavá knížka, krásná jako celá série VA.:)

hrubik
08.03.2013 5 z 5

První půlka knížky se docela vlekla, ale pak se to rozjelo a já ani nedýchala, dokud jsem to nedočetla. Prostě další super díl, napínavé, čtivé... ale přesto... chybí mi ten starý dobrý Dimitrij. Jsem zvědavá, jak tahle série dopadne, jiný než dobrý konec neberu :-)

orangerose
05.03.2013 5 z 5

další pokračování je dokonalé , stejně dobrá jako předchozí díly :)