Krvavý slib

Krvavý slib https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/bmid_krvavy-slib-eM4-44403.jpg 5 1800 141

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Blood Promise , 2009

mišule5
13.11.2014 5 z 5

Tento díl se mi zpočátku táhl, ale ke konci jsem se nemohla od knížky odtrhnout :-o konec tohoto dílů mě překvapil a musím se pustit do dalšího pokračování!:-)

Samira
04.11.2014 5 z 5

Skvělá, tenhle díl mě hodně bavil. Hlavně Rosina cesta a Dimitrij. Musím, co nejrychleji přečíst díl další, neboť tenhle jednoznačně namlsal.
Doporučuji!

MisuleB
28.09.2014 4 z 5

No nevím, předchozí díly se mi líbily víc. Hlavně mi tam chybělo Roseino popichování s Christianem a Adrianem. Dobrej byl Abe, Sydney a i rodina Belikovových, hlavně babča Jeva. xD ("Procházka" s 20 kily cihel xD) Lissa mi teda nescházela vůbec a tu mrchu Avery jsem neměla ráda už od začátku. Ale jinak zas takový úžo to nebylo, váhám, zda to dočtu do konce.

Karolína18
17.09.2014 4 z 5

Po přečtení prvního dílu, bych si nikdy nemyslela, že budu chtít, aby byl Dimitrij mrtvý nebo aby byla Rose s někým jiným. Opak se stal pravdou, velmi si uvědomuji rozdíl mezi Dimitrijem - strážcem a Dimitrijem - Strigojem. I když mě část, kdy je Rose v Baje, trošku nudila a "zdrogovaná" hlavní hrdinka pekelně vytáčela, autorka tyto - pro mě - nedostatky vyrovnala všemi dalšími zvraty a novými informacemi. Vrhám se na pátý díl..

Red-haired
15.09.2014 5 z 5

Úžasný díl, pro mě snad nejlepší. Sice dost bolestný a smutný, ale překvapivý a akční. Líbí se mi, jak Rose bojuje se strigojím Dimitrijem do posledních sil, je z ní prostě bojovnice a využívá všech svých schopností, a i přes svá zranění se dokáže sakra dobře bránit. Jsem ráda i za závěrečné šťastné shledání s Lissou a Adrianem, za zjištění o jejím otci, ale ze všeho nejvíc za závěrečný výhružný dopis, který nám dává jasně najevo, že s Dimitrijem není konec.

1v8na
04.09.2014 5 z 5

spoiler Bylo to velmi napínavé. Nedokázala bych zabít někoho, koho miluju, i když by byl ten dotyčný stvůra. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Ach, VA a především Krvavý slib. :)) Musím se přiznat, ač celou sérii považuji za božskou, tenhle díl byl naprosto DOKONALÝ!!! Nic nad to není. Uchvátil mě, dostal mě, srazil na kolena! :D Ale ne, opravdu! Přesně od chvíle, co se Rose probudila uvězněná v domě plném strigojů až do samotného konce, kdy odcházela od místa (mostu), kde se s Dimitrijem viděla naposledy. Nemohla jsem prostě tu knihu odložit, nemohla! Nešlo to! Když mi došly stránky myslela jsem, že si půjdu skočit! :D Jak zoufalá situace! Mám dojem, že kdybych tuto knížku četla pořád dokola, nikdy by mě neomrzela. Když o tom tak píšu dostávám opětovnou chuť se začíst. O:-) Vážně nejlepší z nejlepších. Bezkonkurenční. TOP! Nemusím snad ani zmiňovat, že ji a celou sérii doporučuju, že ne?! :D Fakticky - buď pochválen Richellin nápad! :D

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Další super díl :)

anishta
07.08.2014 5 z 5

Předchozí díly se mi taky líbily víc, ale závěr knihy byl skvělý (útěk, zlá Avery, atd, atd). Celkově se mi to líbilo.

Natt S
07.08.2014 1 z 5

Upřímně vůbec nevím, co si mám o tomhle díle myslet! Začátek knihy byl skvělý a mě hrozně bavilo číst o všem tom dění v Rusku ve, kterém se Rose pohybovala, ale potom.. Budu upřímná a napíšu, že mi to nedalo a přeskočila jsem i dvě stránky najednou, protože jsem to prostě nemohla snést. Z Rose se stala úplně jiná osoba. To všechno co jsem na ní měla tak ráda zmizelo a místo toho se mi zdálo, že čtu neustále jeden a tutéž stejný odstavec řešící zda se má poddat Dimitrijovi či ne. Mrzí mě, že musím dát 1*, ale jinak to nejde.

pink_ivy
03.08.2014 3 z 5

Prvně jsem se obávala, že mě to zase tolik nebude bavit, protože prvních pár kapitol mě moc nezaujalo, odtržení od akademie se mi moc nelíbilo, ale nakonec jsem se do toho vžila a musím uznat, že obsahově se zatím jedná o jednu z nejlepších knížek této série. Líbilo se mi, jak to bylo propojené s akademií, že jsme věděli co se děje i s Lissou. Bylo to napínavé, nutilo mě to číst dál, i když jsem už potřebovala jít pryč a hlavně jsem byla celá zvědavá jak to dopadne. Místy tam byly taková hluchá místa, kde se toho moc nedělo a třeba mi moc nesedělo těch několik kapitol s Dimitrijem v hotelu, protože jsem neustále nadávala na Rose, aby se vzpamatovala. Konec mi to však naprosto vynahradil. 3*

Beni
10.07.2014 5 z 5

Při čtení jsem nevydržela a psala kamarádce, jak to dopadne! Ta potvora nechtěla nic říct, tak jsem knihu opět musela přelouskat během jednoho jediného dne...:-D .... výsledek? PARÁDA:-)

Kyta
06.06.2014 5 z 5

Tohohle dílu jsem se nemohla dočkat a moc se na něj těšila a opravdu... měla jsem na co!!
Ze začátku mi trochu trvalo si zvyknout na prostředí mimo Akademii, ale potom jsem si na to všechno zvykla a kniha byla samé překvapení. Ale přesto mi ta atmosféra Akademie chyběla... Krvavý slib byl hodně akční a to napětí jsem cítila na každé stránce. Oblíbila jsem si Dimitrijovu rodinu a další nové a skvělé postavy. Nemohla jsem se dočkat toho momentu, kdy se Rose s Dimirijem opět uvidí. Ale Dimitrij... už není takový, jako bývával, a to mě dost mrzí. Ale snad se to v posledních dvou dílech nějak vyřeší. :)
Stejně jako předchozí díly mě ani tenhle nezklamal!! (jak jinak) :)

Noreen
12.05.2014 5 z 5

Nejoblíbenější kniha v sérii. Mám ráda zlého D. a prostředí z Ruska si mě dokázalo získat hned v prvních řádcích..

Trina1
16.04.2014 4 z 5

První polovina tohoto dílu byla celkem zdlouhavá, pak se to sice trošku rozjelo, ale přesto zaujímá Krvavý slib z těch čtyř dílů zatím poslední místo.

Canney
14.03.2014 3 z 5

3,5*
Začátek mě tak moc nebavil a když se na scéně objevil Dimitrij myslela jsem si, že se to brzy zlepší. A ono nic. Až úplný konec začal být zajímavý, ale moc toho zachránit nestihl.

sarush
12.02.2014 5 z 5

Miluji celou serii. Nemůžu říct, který díl byl asi nejlepší ale tady jsem si užívala toho, jak jsem viděla Rose z jineho pohledu, kde je slabá, když byla s Dimitrijem. Užívala jsem si, jak byl Dimitrij Stigroj. Nejvíc mě ale zarazil Abe, musela jsme si přečist třikrát , abych si byla jistá, že jsme to přečetla správně. Tohle je má 3 nejlepší série :)

Sosyk
08.02.2014 5 z 5

Jo, to je ono... Přesně tohle jsem potřebovala. Bylo tam takové to "něco", co mě donutilo k tomu, abych použila tu poslední hvězdičku, co jsem si šetřila. Akorát je mi trochu líto Adriana, ale to už je vlastně můj problém, že mám pro něj slabost :D

vaili
03.02.2014 5 z 5

Tak tenhle díl si zaslouží plný počet :) tady už to bylo pořádně napínavé od začátku do konce :) a líbí se mi v knihách konec nekonec někdy bývají příběhy ukončené úplně nemožně :)

Culinka
01.02.2014 5 z 5

Zase musim dát všechny hvězdičky. Opět jsem se začetla a nemohla přestat. No konec mě zase dostal, ach Dimitriji!