Krvavý slib

Krvavý slib https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/bmid_krvavy-slib-eM4-44403.jpg 5 1793 140

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Blood Promise , 2009

Cress
Cress
28.06.2020 5 z 5

Tenhle díl jsem si oblíbila hlavně kvůli Rusku. Zase máme spoustu akce a tady jí je opravdu hodně. Od cca 100 strany až po konec musíte číst dál a dál, protože se pořád něco děje.

vladka16
vladka16
20.06.2020

Dočetla jsem,Rosa už dospívá,naložila si toho požehnaně,jdu jí i všem ostatním držet palce do dalšího dílu.

Horselen
Horselen
15.06.2020 5 z 5

Upíři nejsou zrovna něco, na čem bych vyloženě ujížděla a musela o tom hned číst, ale tohle mě strhlo s sebou.
První díl byl průměrný - dobrý, ale ne dost dobrý. Druhý byl lepší, ale při třetím se mi na konci málem zastavilo srdce.
Čtvrtý díl mi ho zlomil. Fakt mě štvalo "vidět" Dimitrije v tomhle stavu.
Dobrá kniha má vyvolat emoce a téhle se to vážně povedlo. Celá série je mnohem lepší, než jsem čekala.

Catyna
Catyna
11.06.2020 5 z 5

Parádní série

janik6969
janik6969
10.05.2020 5 z 5

další úžasný díl, konečně se Rosa nechová jako pubertální sebestředný spratek, který se kvůli všemu vytočí. Jdu hned na další díl a těším se na pokračování zápletky

Ayna
Ayna
20.04.2020 5 z 5

Během pár dní jsem sjela několik dílů VA, a když jsem zrovna dočetla tenhle, tak mě napadlo, že bych se tu mohla zastavit a zanechat tu taky nějaké hodnocení. Navzdory různým nelogičnostem (např. proč místo jednostranných magických kontaktů prostě nepoužívají mobil, ušetřili by si polovinu problémů) a navzdory tomu, že nejsem cílová věková skupina, mě to strhlo. Má to spád, vtip i dramatickou atmosféru, i akční scény, který mě většinou nudí, mě tu bavily. Rose & Dimitrij mi připomínají moje oblíbence Buffy & Angela. Áčko v béčkové literatuře.

kikizubik
kikizubik
13.04.2020 5 z 5

Dělám jsi rereading a musím říct, že tahle série je stejně skvělá jako při prvním čtení. Dozvíme se něco více o světě morojů a dhampýrů...každým dílem je to lepší a lepší.

Audrina
Audrina
27.12.2019 5 z 5

Líbila se mi změna prostředí a celé to najednou dostalo celkem dobrý spád

marianna7090
marianna7090
13.11.2019 5 z 5

Toto je asi najlepšia kniha z celej série. Aspoň zatiaľ. Najviac sa mi páčil opis boja medzi Rose a Dimitrim. Vedela by som si to živo predstaviť na filmovom plátne.

Lucka1355
Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Čtvrtý díl této trilogie od užasné autorky Richelle Mead je zajímavý tím, že se celý neodehrává ve vampýrské akademii. Což se nemůžu úplně rozhodnout jestli se mi to líbí více nebo méně. Ale líbilo se mi ,že se Rose Dymytrie rozhodla hledat, a dokázala že ho opravdu hodně miluje. Další věc která se mi líbila byla ta, že jsme se opět seznámili s novými postavami a to hlavě s Dymitriho rodinou.

Krista69
Krista69
06.06.2019 5 z 5

DOPORUČUJI

Lalina3
Lalina3
29.05.2019 4 z 5

Jak píše DannyLady pode mnou, něco mi tu nesedělo... :/ Asi to, že se tak rychle smířila s vývojem situace, mně by to trvalo mnohem, mnohem déle.
Ale i tak kniha byla zajímavá, u zápletky s otcem jsem odpadla, protože mě to ale VŮBEC nenapadlo :D
Takhle ale zničit Dimitrije, to autorka trošku přehnala... Do čtení jsem se občas musela i nutit, byly tu nazáživné pasáže.

DannyLady
DannyLady
30.12.2018 4 z 5

Poprvé jsem v této série nedala knize 5 hvězd. Sama asi ani nevím proč, knihu jsem opět zhltla na jeden zátah a skončila dnes ve 4 hodiny ráno. Kniha byla moc čtivá, ale něco mi na tomto dílu prostě nesedělo. Možná to je subjektivní pohled na věc, protože mě hodně trápí, co autorka provedla s postavou Dimitrie. Tento díl byl hodně temný a zanechal mě několikrát jen v němém údivu, jaký spád nabírají všechny události.

Twinny
Twinny
27.12.2018 4 z 5

Rose musela udělat těžké rozhodnutí. Vybrat si mezi láskou, nebo tím, co jí vtloukali do hlavy od jejích prvních krůčků? Jsem ráda, že si zvolila to první a připravila nám další zajímavé pokračování příběhu.

2013

Mergirus
Mergirus
23.12.2018 3 z 5

Polovina knihy se vleče a musela jsem se do čtení přemlouvat....a od druhé poloviny jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Ale už začínám tušit konec celé série. Uvidíme, jestli to dopadne opravdu tak, jak si myslím. Díly přečtu, ale obávám se, že to není nic, co bych si chtěla přečíst znovu.

Hoshi
Hoshi
18.11.2018 5 z 5

Zamilovala jsem se... Do krásné Ruské krajiny, kterou nám autorka popsala, do rodiny Belikových, ke kterým se Rose vydala. Ach Rose ... Máš můj veliký obdiv za to, co všechno jsi zvládla, kam až ses vydala, abys našla toho, koho miluješ.
Kniha je velice čtivá, rychle ubíhá. Ráda se k ní vrátím

Lethania
Lethania
02.09.2018 5 z 5

Rose a Dimitrij - miluji tenhle romantický pár - jsou si prostě souzeni. Další díl je povinnost.

Szekynka
Szekynka
06.03.2018 5 z 5

Docela mě zápletka s Dimitrijem překvapila. zajímavé čtení, v celku propracované dějové linii.

Ree
Ree
05.02.2018 3 z 5

A jsme zpátky na třech hvězdičkách.
Očividně prostě od knížek očekávám něco, co mi Richelle není schopna/ochotna dopřát - akci, která by prostupovala postupně celým dílem, ne jen koncem.
Chápu, že tenhle díl musela udělat úplně jinak, ale mně to prostě nesedlo. Nějak mě nedostala ani dějová linka s Dimitrijem a nebylo to proto, že už to není TEN Dimitrij, kterého jsem měla ráda.
Krvavý slib však nabídl hned tři zajímavé nové postavy - Jeva (před kterou nás Dimitrij varoval a která je fakt skvělá), Sydney (na kterou se v příštích dílech moc těším) a Abe (na kterého se těším asi stejně jako na Sydney).
No a taky jsem zvědavá, jak se všechno semele s Viktorovým bratrem a Dimitrijovou záchranou.

Kačkaknihomol
Kačkaknihomol
07.01.2018 4 z 5

Tomuhle dílu jsem se vyhýbala, jak upír kůlu (haha, jak tématické). Jenže potom jsem dostala chuť na nějakou pořádnou upířinu, a existuje snad něco lepšího než VA? Musím říct, že změna prostředí knize jen pomohla, protože prostě Rusko a Dimitrij je vážně skvěla kombinace. Bohužel, část kdy je Rose u Belikových není příliš výrazná, je zase spíš o psychice Rose. A pak je tu samozřejmě ta akčnější část, kdy se setkáváme s naším vytouženým hrdinou, který mě opravdu hrozně štval, ale zároveň jsem po pasážích s ním zoufale toužila. Hrozný dilema. Pak je tu konec, a já si začínám myslet, že to autorka až moc překrucuje. Tohle to je vážně bruslení na tenkým ledu, myslím že není od věci diváka překvapit, ale třeba překroucení o tři sta šedesát stupňů já osobně nenávidím. Autorka je v tomhle v jakési polovině, i když tím dopisem bych se spíš přikláněla k té možnosti o tři sta šedesát stupňů. Proto jsem na další díly ukrutně zvědavá.